Tygři bojovali statečně, Lev však jednobrankový náskok uhlídal

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Podještědští hokejisté zahájili sezonu přípravným utkáním s novým týmem Kontinentální hokejové ligy, Lvem Praha. Do posledního místečka zaplněná Svijanská aréna hostila velmi pohledné utkání, vedené v bojovném duchu. Přestože se Lev rychle dostal do vedení, domácím se podařilo utkání zdramatizovat, avšak na výhru Bílí Tygři nedosáhli. K vidění byly dva liberecké góly, které vstřelili Lukáš Krejčík a Antonín Dušek.

přát., čtvrtek 02. srpna 2012
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Krejčík, 31. Dušek - 10. Christensen (Oystrick, Novotný), 12. Mojžíš (Klepiš, Hunkes), 37. Hunkes (Sersen, Christensen). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 500 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Pinc – Výtisk, Čakajík, Derner, A. Jánošík, Havíř, Holub, Moravec, Ulrych – Víšek, Kudrna, Bárta - R. Vlach, Filippi, T. Urban - Vantuch, Dušek, Špaček - Kica, Galamboš, Krejčík - Bortňák.

HC Lev Praha

MacIntyre – Mojžíš, Němec, Oystrick, Hunkes, Sersen, J. Mikuš, Chalupa, Pavlík - Klepiš, Vrána, Řepík - Christensen, Novotný, Birner - Cingel, Szczechura, Sofron - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek.

V prvním přípravném duelu na novou sezónu přivítali Bílí Tygři nováčka Kontinentální hokejové ligy Lev Praha a duel nabídl pěknou podívanou už od prvních minut. Hosté z Prahy sice trávili dost času na polovině soupeře, Severočeši se však dlouho dobře bránili. Branku inkasovali až v desáté minutě, kdy kolem hrazení prolétl Novotný, jenž našel Erika Christensena, který sám proti Pincovi zakončil bekhendem pod víko – 0:1.

Po prvním gólu v utkání se zanedlouho hosté dočkali druhého zásahu v tygří síti. Zpoza liberecké klece vyjížděl Klepiš a na kruhu našel volného Tomáše Mojžíše, ten dělovkou z voleje prostřelil Pince – 0:2. Přestože to vypadalo pro domácí po vyloučení Tomáše Urbana špatně, nakonec lovil kotouč ze své svatyně Lev. Ve vlastním pásmu totiž chyboval Hunkes, čehož využil Lukáš Krejčík a povedenou kličkou zavěsil za MacIntyra – 1:2.

Prostřední dějství nejprve přineslo podobný hokej jako to první, při vyloučení jednoho z Pražanů však domácí převzali iniciativu a zahájili silný tlak. Ten po několika minutách vyústil ve druhou branku Bílých Tygrů, kterou vsítil po hrubce gólmana MacIntyra Antonín Dušek do odkryté klece – 2:2.

Inkasovaná branka Lev Praha ale znovu probudila a vše se vrátilo do starých kolejí. Akce Sekáče se Szczechurou ještě brankou neskončila, ale po chvíli se puk potřetí zatřepotal v domácí kleci. To se do puku od modré opřel Jiří Hunkes, jehož jedovka našla přesně mezírku mezi betony Marka Pince – 2:3.

Třetí třetina tedy slibovala velké drama. Nejprve to byl Tomáš Urban, kdo se ocitl v samostatném úniku na McIntyra, ale podařilo se mu pouze vyprášit beton kanadského brankáře. Do tří velkých šancí se poté dostal také Roman Vlach, v jedné z nich dokonce trefil tyčku.

Krátce před koncem se domácí dostali do nadějně vyhlížející přesilové hry, ve které nejnebezpečněji pálil Derner. Přestože v té chvíli Adam Jánošík správně obtěžoval brankáře Lva, puk zůstal mimo svatyni. Liberečtí zkusili v závěru hru bez brankáře a několikrát byli blízko vyrovnání. Kýžené branky se ale do posledního místečka vyprodaná Svijanské Aréna už nedočkala, a tak Bílí Tygři na úvod přípravy prohráli se Lvem Praha 2:3.