Tygři byli aktivnějším mužstvem, nakonec rozhodla až nájezdová loterie

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Tygři svého soka opět přestříleli, byli aktivnějším mužstvem, ale nakonec berou pouze bod. O vítězství Turku musely po pětiminutovém prodloužení 3 na 3 rozhodnout až samostatné nájezdy. Výhru finskému celku zařídil kličkou po vzoru Petera Forsberga Jonne Virtanen.

2. kolo, pátek 26. srpna 2016
1:2sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 54. Mojžíš (Jelínek, Radivojevič) – 8. Virta (Tallinder), rozh. náj. Virtanen. Rozhodčí: Hodek, Vinnerborg – Hynek, Ondráček. Střely na branku: 39:26. Diváci: 2 686.

Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Jelínek, Bartovič, Vantuch – Vlach, Bližňák, Stránský – Špaček, Mikyska

TPS Turku

Setanen – Tallinder, Keskitalo, Forrström, Berger, Kojo, Eronen, Reaunen, Virtanen – Perrin, Kallio (C), Thorell – Spina, Ahtola, Karvonen – Virta, Lamsa, Lindsten – Nieminen, Vahatalo, Taavitsainen

Tygři na svého soupeře vlétli ve velkém stylu. Už po čtyřech minutách se po Šimkově dělovce od modré čáry přiblížil otevření gólových účtů Bližňák. Jeho dorážku nakonec Setanen s problémy zachytil. Záhy následoval stejně jako během duelu s norským vicemistrem gól hostujícího celku. Tallinderův milimetrový pas nalezl rozjetého Patrika Virtu, který zkráceným blafákem do forhendu vyzrál na Lašáka.

Následoval úsek častých vyloučení. Při jedné z přesilovek se do příležitosti propracoval Bližňák, nicméně tváří v tvář brankáři hostí neuspěl. V patnácté minutě přišla asi největší příležitost Tygrů během první periody. Jánošík napřáhl a svým projektilem, který ještě tečoval jeden z obránců, rozezvučel břevno.

Ve druhém dějství orazítkoval stejné místo konstrukce zařízení ihned po buly Radivojevič. Poté skóroval po Vlachově ráně Stránský. Branka by to byla opravdu výstavní, neboť rychlonohý útočník puk tečoval zády k Setanenovi. Jak se však ukázalo, Stránský trefil puk až nad úrovní břevna, což bylo důvodem, proč rozhodčí po zhlédnutí záznamu rozpažil.

Liberečané měli více ze hry, avšak TPS i nadále hrozilo rychlými výpady. Po jednom z nich napálil vší silou kotouč do horní tyče Perrin, čímž probudil mnohé diváky z letargie stereotypu útočení domácího celku. Do závěrečné sirény po prostřední dvacetiminutovce se mohl prosadit ještě Radivojevič, jenže ve velké příležitosti minul.

Tygři TPS top 2

Po pauze Tygři bleskurychle zahrozili. Po pěkném Vlachově pasu pálil Ševc, zařízení však netrefil. Následně vypukla série hned několika trestů na obou stranách. Diváky zvedla ze sedadel akce Špačka, liberecký útočník ale nakonec v oslabení neskóroval. Podobný osud potkal i Vantucha ve čtyřiapadesáté minutě. Ten vyslal ostrou ránu z pravého kruhu, nicméně Setanen zaklapl betony včas.

V čase 53:59 napřáhl Tomáš Mojžíš a vymetl pravý roh zařízení, bylo vyrovnáno! V následujících minutách bylo našeho mužstva na kluzišti plno, ale i tak střetnutí doputovalo až do prodloužení. To odstartoval povedenou individuální akcí Bulíř. Setanen byl připraven.

Stejný hráč si vyvedený průnik zopakoval i ve druhé minutě nastaveného času. Ale jako kdyby pro něj zůstala klec finského maskovaného muže zakletá. Při krásné podívané se prezentoval výtečným zákrokem také Ján Lašák, který zneškodnil únik Spiny. Když se poté neprosadil svou ranou také Ševc, bylo jasné, že budou následovat samostatné nájezdy.

V těch se prosadili Thorell, Bližňák a Virta. Následně nahradil Jána Lašáka Roman Will a připsal tři zákroky v řadě. Mezitím vyrovnal Svačina. Nicméně rozhodující branku zaznamenal po vzoru slavného Petera Forsberga Jonne Virtanen, čímž přisoudil bonusový bod na stranu TPS.

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

Filip Pešán
„Odehráli jsme další, velmi bojovný zápas se silným protivníkem. TPS hrálo organizovaně, bylo silné na kotouči a jeho hráči jsou velmi dobře dovednostně vybaveni. Po první periodě, která nebyla z naší strany příliš přesvědčivá, jsme se ve druhé a třetí části dostali do zápasu. Tam jsme byli již hodně hladoví. Šli jsme za vyrovnávací brankou, což se nám nakonec podařilo. Myslím si, že v prodloužení jsme byli o chloupek lepší než soupeř, ale efektivita na našich hokejkách je špatná. Důkazem byly samostatné nájezdy.“

Ari-Pekka Selin
„Bylo k vidění velmi pěkné utkání z obou stran. Oba týmy hrály aktivně. Byli jsme šťastnější, protože jsme museli bránit mnoho početních výhod soupeře. Zápas pro nás byl dobrou prověrkou, jelikož Liberec hraje velmi ofenzivně a je dobrý po fyzické stránce. Bojovali jsme po celých 65 minut. Pochvalu si zaslouží brankář Oskar Setanen, který zachytal výborně.“