Tygři domácí bitvu zvládli, rozhodnutí přinese sedmý zápas

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Po nevydařeném zápase na ledě Slavie museli Liberečtí dnes zvítězit, a to se jim podařilo! Soustředěným výkonem s podporou skvělého <b>Marka Pince</b> uspěli, a vynutili si tak rozhodující duel na pražském ledě. Osudové utkání sezony pro oba celky se odehraje v pondělí od 20.15.

SF6, sobota 29. března 2008

Branky a nahrávky: 11. Víšek (Kašpařík), 37. Čermák (Podkonický), 43. Zíb (Žabka) - 48. Doležal (Bednář). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: Bez využití. Diváci: 7500. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Derner, Holub - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, Pabiška - Bartovič, Šachl, Nedorost.

HC Slavia Praha

Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Sloboda, Kolařík - Sup, Červenka, Tomica - Kubeš, Klepiš, Bednář - Růžička, Vondrka, Hruška - Rataj, Micka, Doležal - Čermák M.

Jako by už samo liberecké počasí předvídalo dnešní podvečerní bitvu. Chvílemi vykukující sluníčko střídala zamračená obloha přinášející déšť. Stejná nejasnost panovala před začátkem utkání i kolem týmu Bílých Tygrů. Po hrubě nevydařeném posledním zápase se jen málokdo odvážil tipovat výsledek dnešního střetnutí.

Úvodní minuty utkání byly z obou stran hodně opatrné. První vážnější akci vymyslela ve čtvrté minutě první formace Bílých Tygrů. Čermákovu střelu vyrážel Svoboda ramenem a pak stihl pokrýt i Pletkovu dorážku. Podkonického řada si ovšem alespoň vynutila faul soupeře a v následné přesilovce se musel slávistický brankář hodně činit, aby zlikvidoval všechny šance domácích.

Slavia se v dalších minutách v útoku vůbec neukazovala, a v jedenácté minutě tak přišel trest. Klimenta zpoza brány přihrával na Kašpaříka, ten sice pas nezachytil, ovšem ztečoval ho přesně na hůl Jana Víška, jenž svou střelou vymetl šibenici Svobodovy klece - 1:0. Pražané mohli hned při dalším střídaní odpovědět. Tomicova řada se dostala do náporu a vše nakonec skončilo valnou hromadou před Pincem. Hned po vhazování se Sup dostal do další možnosti, Pinc se ale proti výhodně postavenému útočníkovi vyznamenal. Liberecký golman měl za minutu další práci. Bednářova jedovatá rána skončila na jeho vyrážečce.

Liberečtí se znovu ukázali v patnácté minutě. Čermák nabíjel nejdříve Hunkesovi a po jeho neúspěšné střele dostal od kapitána nabídku i Václav Pletka, ale ani on nezvýšil hubený náskok svého celku. Hra se poté zklidnila a až do první přestávky jsme žádnou další šanci neviděli. První část také nepřinesla příliš tvrdé a vyhrocené souboje, jak jsme byli zvyklí z minulých střetnutí.

Druhá třetina začala kvůli výpadku proudy za polotmy, a to jakoby více vyhovovalo Slavii. Červenka se objevil před Pincem zcela nekrytý, a když mu liberecký golman jeho možnost vzal, z modré čáry ještě vypálil Novák. Světla po této šanci zhasla úplně a pokračovat se muselo až po patnácti minutové přestávce. Ta oběma týmum příliš neprospěla a diváci v areně se začali hokejem nudit. Oživení přinesla pětadvacátá minuta, kdy se Slavia dostala do přečíslení dva na jednoho. Sup však nedokázal propasírovat puk na osamoceného Rataje.

Domácí dostali v šestadvacáté minutě výhodu přesilové hry, a i když se Čermák ani Podkonický neprosadili, Liberečtí od té doby drželi puky na svých hokejkách a drahnou dobu nepustili hosty do blízkosti Marka Pince. Rozhodčí ve druhé polovině třetiny na sebe začali znovu upozorňovat a několika kontroverzními verdikty zapříčinili delší úsek hry v nestandartním počtu hráčů na ledě. Nikdo se ale během přesilovek nabízené možnosti neujal. Liberečtí se prosadili až po nich, v sedmnácté minutě. Podkonický vyvezl kotouč zpoza brány a naservíroval ho do ideální pozice mezi kruhy Leoši Čermákovi. Nejproduktivnější Tygr se nemýlil a ranou pod víko nedal Svobodovi šanci - 2:0. V posledních třech minutách, jež ještě zbývaly do druhé přestávky byl k vidění živější hokej a šance na obou stranách. Pinc předvedl neuvěřitelné zákroky proti několikrát dorážejícímu Hruškovi, na polovině Slavie se zase neprosadil ujíždějící Kašpařík. Těsně před sirénou našel odražený puk nejrychleji Bartovič, svou střelu však nasměroval jen doprostřed branky.

Dvoubrankový rozdíl skóre nevydržel na začátku druhé třetiny příliš dlouho. V třiačtyřicáté minutě napřáhl od modré Lukáš Zíb a přes dobře clonícího Blatného prolétl puk až do sítě - 3:0. Čtvrtou branku mohl za pár chvil přidat jeden z dvojice Pabiška - Žabka, jenže ani jednomu z nich se nepodařilo uspět. Už to vypadalo, že Zíbova rána byla rozhodující brankou zápasu, ovšem za pět minut po oslavách libereckého gólu dokázal po Bednářově příhře skórovat Jiří Doležal a dal slávistům novou naději na ukončení série už v Liberci. 3:1. Ideální příležitost ke zdramatizování duelu se hostím nabídla ve třiapadesáté minutě, kdy dostali možnost hry pět na tři. Jenomže liberecká obrana v čele s Pincem zafungovala skvěle a soupeři nepovolila více než jednu lepší střelu z hole Bednáře. Po nevyužité přesilovce začali Pražané riskovat a využít toho mohl Andrej Podkonický, svůj úprk však zakončil jen do Svobodovy vyrážečky. Severočeši v závěru již jen pozorně bránili, a když hostující hru bez brankáře ukončil faul Žižky, Liberečtí se mohli radovat z dalšího vítězství na svém ledě. O osudu série tak rozhodne sedmý zápas v Praze.

SF6, sobota 29. března 2008

HC Slavia Praha