Tygři i tentokrát otočili nepříznivý stav a z Brna vezou tři body

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Pavel Kuba

Brno/Liberec - O vedení v tabulce extraligy v dnešním zápase šlo libereckým Bílým Tygrům, kteří přijeli ochutnat atmosféru vyprodané Kajot areny v Brně. V první třetině se dostali díky Bártovi do vedení, o které však v další části přišli. Ve třetí třetině opět strhli vedení na svou stranu a díky dalšímu gólu Bárty, který byl vítězný, si dobruslili k vítězství.

19. kolo, pátek 04. listopadu 2011
2:4
(0:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Podkonický (Malec, Jankovič), 36. Svoboda (Dlouhý) - 12. Bárta (Dušek, Urban), 43. Bartovič (Nedvěd, Kudrna), 48. Bárta (Bortňák), 58. Vantuch (Nedvěd). Rozhodčí: Blecha, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 200. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4. Hráči utkání: Jaroslav Svoboda - Michal Bárta.

HC Kometa Brno

Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec, Kempný - Hubáček, Petrovický, Pospíšil - Dlouhý, Čermák, Svoboda Jar. - Svoboda Jak., Koreis, Zohorna - Podkonický, Jankovič, Erat.

Pinc - Derner, Trončinský Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Kajínek, Štich - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Dušek, T.Urban, Bárta - Vantuch, Vak, Bortňák - Kica, Bulíř, Vařecha.

Domácí do zápasu vstoupili velice dobře, šance Erata a Zohorny volaly po gólu, proti byl však liberecký gólman Pinc. Svým tlakem si Kometa dokonce vysloužila přesilovou hru, v největší šanci se ale ocitl hostující Bárta, který z protiútoku trefil pravou tyč Hoviho brány.

Mrzet ho to však dlouho nemuselo. Dušek nahodil od modré puk na brněnskou bránu, kde stál dobře postavený právě Michal Bárta jenž lehkou tečí dopravil puk do brněnské svatyně – 0:1. Domácí se snažili o rychlou odpověď, všechny jejich pokusy končily ale na hostující obraně či dobře chytajícím Pincovi. Když pak i brněnský Jankovič ve dvacáté minutě pohrdl šancí na vyrovnání, odebraly se oba týmy do kabin s příznivějším stavem pro Bílé Tygry.

Do druhé části vstoupila Kometa aktivněji, dlouho však nemohla najít recept na překonání Pince, velkou šanci prováhal Petrovický jemuž nadzvedl v rozhodující chvíli hůl obránce Čakajík. Po překonání sté minuty, kdy Kometa nevstřelila branku, se do dalších velkých šancí dostávali Valach a Hubáček, jejich gólové příležitosti ale skončili na dobře chytajícím Pincovi.

Černá brněnská série však byla brzy prolomena. Ex-liberecký Andrej Podkonický tečoval za záda Pince nahození Malce – 1:1. neuběhla ani celá minuta a brněnské publikum si mohlo zatočit šálami i podruhé. Pěknou individuální akci předvedl Jaroslav Svoboda, který si nabruslil do mezikruží a střelou švihem překonal Pince nad lapačkou – 2:1. Odpovědět mohl záhy liberecký kapitán Nedvěd, únik dvou na jednoho však nevyřešil ideálně a nerozšířil tak svoji bohatou bodovou sbírku.

Z kraje třetí třetiny se hosté dočkali rychlého vyrovnání. Z nevině vyhlížející situace dostal pěknou přihrávku od Nedvěda Milan Bartovič a z mezikruží propálil Hoviho kolem levé tyče – 2:2. Ve 47. minutě navíc rozhodčí Minář poslal Petra Nedvěda na trestnou lavici a místo očekávaného náporu Brněnských přišla pohroma. Po chybě na útočné modré čáře ujel domácím obráncům Michal Bárta a střelou k pravé tyči Hoviho brány vstřelil rozdílovou branku – 2:3.

Když se domácí pozvolna nadechovali k závěrečnému náporu, zasadili jim Tygři rozhodující úder. Po chybě Kempného ujížděli do přečíslení dva na jednoho hostující Lukáš Vantuch s Petrem Nedvědem. Prvně jmenovaný naznačil přihrávku na libereckého kapitána, sám ale zakončil od tyčky do brněnské brány – 2:4. Kometa se v poslední minutě ještě odhodlala ke hře bez brankáře, výhoda jednoho muže ji ale už body nezachránila.