Tygři na Hradec nestačili. Na východě Čech vsítili pouze jednu branku a domů se vrací bez bodu

Hradec Králové/Liberec - Druhou čtvrtinu základní části zahájilo naše mužstvo na ledě Hradce Králové. I přes obrovskou snahu se Tygrům podařilo na tříbrankový náskok Mountfieldu zareagovat pouze jednou a z východních Čech se vrací z porážkou.

14.kolo, úterý 17. října 2017
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Köhler, 24. Červený (Gregorc, Koukal), 43. Šimánek (Cingel, F. Pavlík) - 56. Redenbach (Bakoš, Derner). Rozhodčí: Hodek, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 410. Střely na branku: 23:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Mountfield HK

Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal (A), Červený – Jarůšek, Berger, Látal

Stezka – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner – Bulíř, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Bartovič – Lakatoš, Jašek, Ordoš – J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach

Zápas na východě Čech nezačal zrovna ve svižném tempu. Obě mužstva se v úvodních minutách spíše jen oťukávala a příchozí fanoušci se žádné vážnější příležitosti nedočkali. Ve čtvrté minutě dostali Tygři k dispozici přesilovou hru, která se jim ale nepovedla úplně podle představ.

V polovině první třetiny začali domácí získávat převahu na svou stranu. Nejdříve to z pravého kruhu zkoušel Jaroslav Bednář, na Aleše Stezku si však nepřišel. Následně se mohli do vedení dostat v další početní výhodě Liberečtí, po Bulířově střele se k dorážce zblízka dostal Petr Jelínek, z otočky ale poslal puk těsně vedle brány! Vzápětí si svěřenci trenéra Filipa Pešána neporozumněli v rozehrávce, čehož využil Bedřich Köhler, který si sjel před bránu a pohotovou ranou mezi Stezkovy betony poslal domácí do vedení. V závěru úvodního dějství mohl po pěkné kombinaci vyrovant Jan Strnský, jenže jeho dělovku obětavě zblokoval Gregorc.

Do prostřední dvacetimunutovky vstoupili mnohem lépe Hradečtí a Stezka se měl ve své svatyni co ohánět. Nejdříve zlikvidoval jedovatý pokus Jaroslava Bednáře a o několik okamžiků později pokryl střelu Martina Látala. Na následující akci Mountfieldu už byl ale liberecký maskovaný muž krátký. Blaž Gregorc si v přečíslení tří proti dvěma nejdříve vyměnil puk s Petrem Koukalem, načež jej poslal na Rudolfa Červeného, kterému už jen stačilo zakončit do odkryté klece.

V polovině utkání jel Tyler Redenbach sám na bránu, který mohl snížit na rozdíl jedné branky. Jeho střela ale skončila v lapačce Patrika Rybára a stav zůstal nezměněn! Poté se do velké šance dostal na druhé straně Jiří Šimánek, který zkusil Stezkovi procpat puk mezi nohama. Ten však stihl sklapnout betony včas. V zvěru druhé periody si Východočeši zahráli přesilovou hru čtyři na tři. Bránící trojice Tygrů však zvládla oslabení na výbornou.

Na začátku závěrečné třetiny putoval na trestnou lavici Petr Jelínek a tentokrát už Lvi početní výhodou nepohrdli. Dělovku Lukáše Cingela vyrazil Stezka přímo na hůl Jiřího Šimánka, který dorazil puk do sítě a zvýšil na 3:0 pro domácí. Poté mohl první gól Liberce vstřelit Michal Bulíř, jenž vypálil po nepřehledné situaci v mezikruží. Mířil ale přesně do náruče Patrika Rybára.

Šelmy se nakonec snížení přeci jen dočkaly. Tyler Redenbach si zopakoval samostaný únik z druhé dvacetiminutovky a tentokrát už se prosadil, když svižnou ranou prostřelil, do té doby 245 minut nepřekonatelného, Patrika Rybára. Liberečtí se poté vrhli do útoku a snažili se ještě utkání zdramatizovat. Žádna branka už ale do závěrečné sirény nepadla. Tygři tříbrankový náskok domácích nedotáhli a z východních Čech se vrací bez bodu.

Filip Pešán
„Myslím, že jsme viděli extrémně defenzivní utkání plné pastí ve středním pásmu, zblokovaných střel a extrémní bojovnosti na obou stranách s minimem chyb. My jsme udělali jednu individuální chybu v první třetině, pak jednu ztrátu ve druhé třetině a dostali jsme branku v jedné z přesilovek domácího týmu. Pak jsme se skoro celou třetí třetinu snažili být aktivní, zatlačili jsme domácí do obranného pásma, ale vytěžili jsme z toho pouze jeden gól, což na jakékoli body nestačilo.“

Tomáš Martinec
„Připravovali jsme se na těžký zápas. Liberec začal hodně aktivně a bylo strašně důležité, že se nám podařilo ubránit dvě jeho přesilovky, a dokonce v závěru druhého oslabení dát gól a jít do vedení. Ve druhé třetině se hrálo nahoru dolů, tam nás hodně podržel Patrik Rybár. O výsledku asi rozhodla přesilovka na začátku třetí třetiny, ze které jsme dali gól, a pak už jsme se soustředili na obranu. Hráčům bych chtěl poděkovat za spoustu zblokovaných střel a výbornou týmovou práci do obrany.“