Tygři na čtvrtou domácí výhru v řadě nedosáhli, podlehli Spartě

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci osmadvacátého kola hokejové Tipsport extraligy přivítali Tygři doma Spartu. Jednalo se tedy o souboj tabulkových sousedů, který nakonec vyšel lépe pro Spartu. Té Tygři podlehli jednobrankovým rozdílem, 1:2, a na čtvrtou výhru v řadě na domácím ledě nedosáhli.

28. kolo, úterý 04. prosince 2012
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Víšek (Čakajík) – 35. Hlinka (Milam, Tenkrát), 43. Broš (Hovorka). Rozhodčí: Hribik, Blecha – Rozlílek, Kis. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 955. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Nejlepší hráči: Petr Nedvěd – Michal Neuvirth.

Vošvrda – Čutta, Čakajík, Derner, A. Jánošík, Moravec, Výtisk, Štich – Pospíšil, Nedvěd, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – Bulíř, Dušek, Vantuch – J. Vlach, Bortňák, Jonák – Špaček.

Neuvirth – Sičák, Pilař, Gřegořek, Milam, Vallin, Philipp, Krstev – Ton, Hlinka, Pacovský – Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek – Hovorka, Broš, Sekáč – Jánský, Forman, Bahenský – Foster.

Úterní duel mezi domácím Libercem a pražskou Spartou začalo velmi svižně. Jen za první tři minuty měli domácí dvě vyložené gólovky. Nejprve se zcela osamocen ocitl mezi kruhy Bárta. Svou střelu ale uspěchal a Neuvirtha víceméně zasáhl do betonu. Krátce na to se mohlo skóre měnit znovu. Po velké mele před sparťanskou brankou se ve vyložené pozici ocitli postupně Víšek, Filippi a nakonec i Duda, ani jeden z nich ale kotouč do sítě neprotlačil.

Liberečtí se v první třetině ukazovali v lepším světle a potvrdil to i další šancí. Ta vzešla z hole Jana Víška, který ukrytou střelou z pravého kruhu orazítkoval levou tyč brankové konstrukce. Poté přišla další výrazná kapitola první periody, a sice série vyloučení. Ty ve druhé polovině třetiny přišly hned čtyři. Přesto se ani jednomu z týmů nepodařilo vytvořit si v této herní situaci gólovou šanci.

Do druhých dvaceti minut za tak vstupovalo za stále bezbrankového stavu. A ten také ještě dlouho panoval. I do druhé třetiny se totiž přeneslo množství vyloučení, ze kterých ovšem ani jeden z týmů neprofitoval. Jedinou nebezpečnější akcí byla spolupráce po trase Nedvěd Pospíšil. Avšak střela nedávné tygří posily si cestu za skvělého Neuvirtha nenašla.

Střelecký klid byl prolomen až ve druhé polovině třetiny, a to v přesilové hře. Byla to Sparta, která se radovala. Jaroslav Hlinka převzal kotouč na modré a střelou od modré, která ani nevypadala příliš nebezpečně, překonal Vošvrdu. Avšak po jeho brance se druhá perioda vrátila do zajetých kolejí. Změnil to až minutu před jejím koncem Nedvěd, který jel téměř sám na branku. Z bekhendu ale poslal kotouč jen do zadního mantinelu.

Do závěrečných dvaceti minut utkání se tak lépe vstupovalo jistě hostujícímu celku, který si do nich nesl těsné vedení. A dost nečekaně rychle ho, alespoň na dnešní poměry, Sparta navýšila. Postaral se o to kapitán Michal Broš. Ten si v úniku několikrát vyměnil kotouč s Hovorkou a po vyšachování obrany i Vošvrdy poslal kotouč do odkryté branky.

Následně střelecké zbraně na obou stranách zase utichly. Ovšem už ne na tak dlouho. To když se domácím podařilo vykřesat naději pomocí kontaktního gólu. Postaral se o to Jan Víšek, i když jeho akce nijak nebezpečně nevypadala. Zatáhl kotouč po levé straně a nenápadnou bekhendovou střelou pokořil Neuvirtha, kterého střela nejspíše překvapila.

To bylo až do samého závěru utkání v podstatě vše. V něm se ale Tygři odhodlali k odvolání gólmana a do hry nasadili šest bruslařů. Avšak tato herní situace jim štěstí ani výraznější šanci nepřinesla. Severočeši tak na čtvrtou domácí výhru v řadě nedosáhli, to Sparta se odpoutala ode dna extraligové tabulky.