Tygři na ledě Zlína nezaváhali a po dobrém výkonu si odvážejí zpět do Liberce všechny body

Zlín/Liberec - V každé třetině dokázali Tygři zaznamenat úspěšný zásah, naopak Zlínští svůj jediný gól vstřelili až v poslední periodě, což přisoudilo všechny body hokejistům ze severočeské metropole, ti se tak opět posouvají po krátké pauze na první pozici.

11. kolo, pátek 16. října 2015
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Kotvan (Veselý) – 4. Bakoš (Radivojevič, Bulíř), 28. Vampola, 60. Radivojevič (Šimek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4 + Okál (ZLN), Ševc (LIB) 10. min. nesp. chov. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:31. Hráči utkání: Robert Říčka - Petr Vampola. Diváci: 4123.

PSG Berani Zlín

Kašík - Řezníček, A. Holík, Žižka, Matějíček, Horák, Kotvan – Veselý, Holík, Čachotský – Kubiš, Cibák, Sýkora – Říčka, Vlach, Okál – Čech, Sedláček, Ondráček

Lašák – Šimek, Ševc, Derner, Ulrych, Výtisk, Plutnar, Kájínek – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bakoš, Bulíř – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský

Šelmy vstoupily do utkání se Zlínem zřejmě nejlépe, jak mohly. Již po necelých čtyřech minutách hry totiž vypálil z velmi ostrého úhlu Martin Bakoš a přesnou ranou do vzdálenějšího růžku branky překvapil Kašíka - 0:1. Liberec svého soka jednoznačně přehrával a v gól mohla vyústit situace z druhé poloviny první periody. Aleš Holík předvedl v obranné třetině doslova fatální chybu a Petru Vampolovi se ocitl prostor pro zakončení z velmi dobré pozice.

Jenže zlínský brankář předvedl famózní zákrok, a napravil tak svoji předchozí nepozornost u prvního úspěchu našeho mužstva. O tom jak byla úvodní část nevyrovnaná svědčí i statistika střelby, tu Tygři ovládli jednoznačným poměrem 13:1.

Po přestávce se sice obraz hry vyrovnal, nicméně opět to byli Severočeši, kteří přidali položku do gólových účtů. Petr Vampola si počínal jako ostřílený mazák, když vybruslil od pravého mantinelu na vrcholek kruhu, vyčkal na správný střelecký moment a přesnou ranou mezi Kašíkovy betony pojistil liberecké vedení - 0:2.

Tomáš Valenta se připravuje ke střele

Po sérii neproměněných přesilových her se ocitl v dobré příležitosti Robert Říčka, s jeho bekhendovým pokusem ale Lašák nakonec příliš práce neměl, když ho efektním i efektivním zákrokem zneškodnil. Po druhé třetině tedy svítilo na světelné tabuli stále skóre více vyhovující hokejistům z města pod Ještědem. Vedení navíc ještě mohl navýšit ve třiačtyřicáté minutě Birner, jehož krásným pasem vyslal vstříc maskovanému muži modro-žlutých Řepík. Nicméně šikovný forward Liberce nakonec na Kašíka vyzrát nedokázal.

A tak přišla řada na domácí. V přesilovce napřáhl Oldřich Kotvan a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Šelmy ale inkasovaná branka nijak nerozhodila, o pár chvil později již totiž Valský uháněl vstříc Kašíkovi naprosto osamocen, nakonec ho jeden z dojíždějících obránců stihl rozhodit faulem a rozhodčí neváhali nařídit trestné střílení.

Vampola brání zlínskému brankáři

Valský se snažil překvapit strážce zlínské svatyně bekhendovým blafákem, avšak definitivní pojistku na výhru modro-bílých bojovníků nepřidal. Hra v poslední dvacetiminutovce připomínala i nadále přetahovanou, protože se oba týmy poměrně pravidelně střídaly ve vytváření šancí. Domácí se k ní dostali po vyloučení Lukáše Dernera, avšak čtveřice statečných v čele s jistým Lašákem předvedla obětavý výkon a vyrovnání zamezila. Nejprve totiž Birner zblokoval Matějíčkovu dělovku a poté Lašák ukázal svůj um a parádním semaforem zastavil ránu Aleše Holíka.

Poslední naděje domácích na body spočívala ve hře bez brankáře, ta ale nepřinesla kýžený efekt, ba naopak. Poslední hřebíček do zlínské rakve zatloukl těsně před závěrečnou sirénou ranou do opuštěného zařízení Branko Radivojevič - 1:3. Tygři se tak po krátké přestávce opět vrací do čela tabulky, další střetnutí je čeká již v úterý, na domácím ledě stanou proti Vítkovicím.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, první půlku jsme byli jasně lepší. Mohli jsme dát i více gólů, ale to se nám nepovedlo. Domácí začali ve třetí třetině hrát aktivněji. Pustili jsme je do tlaku nesmyslným vyloučením deset minut před koncem, kdy jsme faulovali na útočné polovině. V oslabení jsme dostali branku a Zlín začal v závěru hrát velmi nepříjemnou, nátlakovou hru. Měli jsme pak plné ruce práce, abychom udrželi hubené vedení.“

Juraj Jurík
„První třetinu ovlivnila smolná branka z rohu kluziště. Poté jsme vypadli z role, Liberec byl daleko aktivnější a celou třetinu jsme hráli v křeči. O přestávce jsme si něco řekli a chtěli jsme do druhé třetiny vstoupit úplně jinak, ale to se nám nepodařilo. Místo toho, abychom se dostávali do tlaku, jsme ještě víc zabředli do nějaké křeče, která vyústila v další obdržený gól. Na poslední třetinu jsme zredukovali sestavu a pokusili se zvrátit výsledek. Byli jsme pak aktivnější, hra už vypadala trochu lépe, ale opět to na žádné body bohužel nestačilo.“