Tygří naděje utnul "rytíř" Irgl

Date of publication Author Jan Rachota

Bílí Tygři ani napočtvrté venku nezvítězili. Tentokrát nestačili na Vítkovice, které zvítězily 2:1. Liberec ještě šest minut před koncem vedl po brance <b>Jana Víška</b>, v 54. minutě však vyrovnal exliberecký Kropáč a o minutu později strhl vítězství na stranu domácích Irgl.

8. kolo, neděle 24. září 2006
2:1
(0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 53:41 Kropáč (Tomášek), 54:19 Irgl (Hubáček) - 49:21 Víšek (Plodek). Rozhodčí: Turčan - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3957. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Jasečko, Hudec, Jurečka, Gulaši, Kuboš, Holík, Dresler - Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, Krenželok - Káňa, Procházka, Köhler - Kropáč, Tomášek, Klimek - Seman.

Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Holub, Zíb, Hlavačka, Krstev - Vaic, Podkonický, Šachl - Pletka, Pabiška, Tomajko - Čermák, Vampola, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek.

Zraněného Milana Hniličku nahradil v brance Liberce Filip Šindelář, který má mezi Tygry střídavý start z Mladé Boleslavi. Do sestavy Bílých Tygrů se vrátil po nemoci útočník Leoš Čermák, naopak na marodce stále zůstal obránce Čutta.

První se k vážnější střele dostali hosté, poté co po přihrávce Pabišky střílel mimo Pletka. To běžela druhá minuta. Ve třetí minutě poprvé zahrozili domácí, nejprve střílel nepřesně od modré Gulaši a neuspěl ani chvíli poté Káňa z otočky. Následně si Vítkovice zahrály přesilovku pět na tři. Nejprve střílel v pozici falešného obránce Burger a po něm to na Šindeláře zkoušel Irgl. Ani jedna z hvězd Vítkovic neuspěla a tak si za stavu 0:0 zahráli přesilovku hosté. Liberec však znovu ukázal, že jeho loňská efektivita v početní výhodě zůstala ta tam. Jen co se domácí ubránili, jali se znovu ohrožovat Šindeláře, poté co Tomášek přenechal do tandemu Kropáčovi, který vypálil těsně nad. V úvodu šestnácté minuty po Šimíčkově přihrávce nebezpečně vypálil Krenželok, ale na Šindeláře si nepřišel. Pinc musel vážněji zakročit až v minutě osmnácté, když ho pořádně protáhl Víšek. Závěr třetiny patřil hostím, poté co hráli přesilovku při vyloučení Jurečky. Tygři uzamkli domácí v obranné třetině, Pletka ale nedokázal obstřelit ležícího Pince. Na toho si nepřišel ani Pabiška se svou dorážkou ze dvou metrů.

V úvodu druhé třetiny se hrálo převážně ve středním pásmu, první střelu tak vyslal až Irgl ve dvaadvacáté minutě. Následně hráli Tygři přesilovku a nejvážněji ohrozil Pince Petr Šachl nebezpečnou tečí po střele jednoho z beků. Poté měla obě mužstva šanci na početní výhodu, ale ani jedno z nich ji nedokázalo přetavit v branku. V dvaatřicáté minutě na Šindeláře doráželi Šimíček s Krenželokem, ale nová liberecká jednička si svou svatyně dokázala uhlídat. Na druhé straně vyslal střelu plnou jedu Procházka, ale ani střela libereckého kapitána nenašla cíl. Liberec v závěru třetiny převzal iniciativu a vypracoval si i několik dobrých příležitostí. Nejprve dorážel nebezpečně Pabiška, vzápětí střílel ze strany Leoš Čermák. V závěru třetiny zahrozily Vítkovice, když střela Hubáčka skončila na chráničích jednoho z obránců Tygrů a pokus Hudce o dvacet vteřin později pro změnu na boční konstrukci branky.

Hned v úvodu třetí třetiny nebezpečně vypálil Jurečka, vynikající Šindelář byl ale na místě. Následně se vyznamenal Pinc - při rozehrávce přišel o puk domácí Procházka, slovenský obr Podkonický šel sám na Pince, ale ten jeho kličku do forhendu vyrazil rukavicí. V šestačtyřicáté minutě zkoušel štěstí individuálně Šachl, ostravskou obranou však neprošel a z brejku zahrozil Krenželok. V osmačtyřicáté minutě to zkoušel zpoza branky Kropáč, na Šindeláře ale nevyzrál. Ve stejném čase byl vyloučen Holub, který podrazil Tomáška. V přesilovce rozpoutali domácí před libereckou brankou pravé peklo, nebezpečně pálil Burger a následně se po sérii dorážek domácí dokonce radovali. Předčasně, rozhodčí Turčan rozpažil a nechal pokračovat ve hře. Hněv domácích fanoušků ještě navýšil Jan Víšek, který se po vyhraném Plodkově buly nerozpakoval napálit puk za Pince. Domácí branka nepoložila, v jednapadesáté minutě vystřelil z jízdy agilní Irgl, ale ve skórování mu zabránil zákrokem Šindelář. Liberec se i v následujících minutách soustředil hlavně na obranu, tato snaha však vzala za své již v čtyřiapadesáté minutě. To z rohu vyjel s pukem Káňa, ale jeho bekhend s obtíží Šindelář zlikvidoval. Puk poskakoval na brankové čáře, za kterou ho dotlačil Radoslav Kropáč. Hosté včele s Šindelářem ještě zkoušeli protesty, Turčan ale zůstal nekompromisní. Uplynulo dalších osmatřicet vteřin a domácí otočili zápas, poté co brejk dva na jednoho zakončil švihem Zbyněk Irgl. Rozhodčí Turčan se jel ještě o regulérnosti branky přesvědčit ke kolegovi videorozhodčímu a po konzultaci branku uznal. Za protesty navíc přidal desetiminutový trest libereckému Podkonickému. A telefon potřeboval hlavní sudí i u další akce – Liberec šel agresivně do branky, síť Vítkovic se rozvlnila, ale Pinc signalizoval puk před brankovou čarou. Turčan po konzultaci rozpažil a hra pokračovala bez změny skóre. V úvodu sedmapadesáté minuty z brejku nebezpečně vypálili Burger a Irgl, ale Šindelář v obou případech vytěsnil puk betony. Liberec se minutu před koncem nadechl k závěrečnému tlaku, Víšek ani Plodek však puk do branky neprotlačili. Padesát vteřin před koncem zkoušeli hosté po time-outu power-play a vyrovnání viselo ve vzduchu. Neuvěřitelné štěstí však zachránilo Vítkovickým tři body, poté co bezmocně ležícího Pince pouze trefil jeden z hostujících hráčů. Vítkovice si tak připsaly třetí výhru v řadě, Liberec naopak potřetí za sebou prohrál venku 2:1.