Tygři nadělili Vítkovicím k Mikuláši šest branek

Date of publication Author David Šušlík

L i b e r e c - Bílí Tygři Liberec porazili v utkání osmadvacátého kola Vítkovice Steel vysoko 6:1, a vyrovnali tak svou nejvyšší výhru z této sezóny. V prvním kole si Ústí odvezlo z Liberce taktéž porážku 1:6. Na vítězství se velkou měrou podílel útočník <b>Jan Plodek</b>, který vstřelil dvě branky. Sahal dokonce po hattricku, proti však byla branková konstrukce.

28. kolo, středa 05. prosince 2007
6:1
(1:0, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Plodek (Krstev), 23. Kočí (Blatný), 26. Plodek (Víšek), 27. Šachl (Blatný), 36. Procházka (Pabiška), 39. Bartovič (Šachl) - 45. Tomášek (Hruška). Rozhodčí: Šindler - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Heš (VIT) 10 minutový trest. Využití: 4:0. Diváci: 4108. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Fikrt - Moravec, Jiruš ("A"), Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub - Čermák, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, Bartovič - Procházka ("C"), Dušek, Pabiška.

HC Vítkovice Ridera

Prusek (26. Štěpánek) - Jurečka, Gulaši, Ovčačík, Trnka, Kuboš, Heš - Hubáček R., Burger ("A"), Hubáček P. ("A") - Káňa, Hruška, Krenželok - Ujčík, Šimíček ("C"), Klimek - Köhler, Mikula, Tomášek.

První velká šance zápasu přišla ve třetí minutě, když se Dušek po přihrávce Procházky zjevil sám před Pruskem. Liberecký útočník však svou šanci nevyužil. Tygři byli i nadále aktivnější, ze svých šancí ale branku nevytěžili. V sedmé minutě se poprvé ukázali hosté. Michal Fikrt v liberecké brance ale na několikrát neposedný kotouč zkrotil. Na začátku deváté minuty se dostal k nebezpečné střele Víšek, hostující gólman však jeho pokus vyrazil. V téže minutě přišlo první vyloučení utkání. Na dvě minuty si šel odpočinout nejtrestanější hráč Libereckých v této sezóně Boris Žabka. Vítkovice si dokázali v početní výhodě vytvořit tlak, Liberec se ale především za velkého přispění svého gólmana ubránil.

Přesilová hra Vítkovické naladila a začali se více tlačit před Michala Fikrta. Z jejich aktivity vyplynulo další vyloučení na domácí straně. Na trestné lavici skončil znovu domácí pořízek Boris Žabka. Hosté přesilovou hru sehráli ještě o poznání lépe než tu první, branku z ní ale opět nevytěžili. V čase 17:43 se diváci dočkali první branky. Po vyloučení Michala Gulašiho dostali možnost přesilové hry poprvé domácí a naložili s ní ukázkově. Už po osmi vteřinách se k odraženému puku po Krstevově střele dostal Jan Plodek a v akrobatické pozici otevřel skóre zápasu. 1:0. Vítkovičtí se sice snažili rychle odpovědět, domácí brankář byl ale proti. Do kabin šli tak šťastnější Liberečtí, kteří vedli 1:0.

Druhá část začala zhruba ve stejném duchu, v jakém probíhala ta první, a to mírným tlakem Libereckých. Ve dvaadvacáté minutě byl vyloučen hostující Petr Hubáček a domácí přesilovou hru opět využili. Blatný vystřelil od modré, branku sice netrefil, ale puk se od zadního mantinelu odrazil na hůl Václava Kočího, který v čase 22:04 zvýšil na 2:0. A mohlo to být brzy o tři branky. Především Plodek měl velkou příležitost, Prusek tentokrát svůj tým podržel. Ve čtyřiadvacáté minutě přišlo třetí vyloučení Vítkovických. A přímo úměrně s tím přišla i třetí branka Liberce. Po přihrávce Víška se v čase 25:12 prosadil znovu Jan Plodek a vyhnal Pruska z branky. 3:0.

Jakub Štěpánek se ještě nestačil v bráně ohřát a už lovil kotouč ze své sítě. V čase 26:02 jel Petr Šachl se Zdeňkem Blatným na jednoho obránce hostů a první jmenovaný prostřelil vítkovického gólmana. 4:0. O chvíli později mohl dovršit svůj hattrick Jan Plodek, jeho střelu ale zastavila konstrukce vítkovické branky. Ve dvaatřicáté minutě jel sám na Štěpánka domácí útočník Zdeněk Blatný. Branku sice nevstřelil, ale byl faulovaný, a tak měli domácí k dispozici další přesilovou hru. Sedmnáct sekund před jejím vypršením navíc usedl na vítkovickou trestnou lavici Jiří Heš, a domácí tak měli k dispozici krátkou dvojnásobnou početní výhodu. Tu ale Tygři nevyužili, naopak v pokračující klasické přesilovce Liberce ujel hostující Petr Hubáček. Jeho nájezd ale zlikvidoval skvěle chytající Michal Fikrt.

V šestatřicáté minutě domácí hráli znovu v pěti proti třem. Tentokrát však jen sedm sekund. Po návratu prvního vyloučeného hráče Steelu Tygři znovu udeřili. Kapitán domácích Stanislav Procházka se po přihrávce Lukáše Pabišky trefil mezi Štěpánkovy betony, a dal tak čtvrtou přesilovkovou branku svého týmu. 5:0. To ale nebylo ve druhé třetině vše. V čase 38:46 našel Petr Šachl křížnou přihrávkou najíždějícího Milana Bartoviče a ten tvrdou střelou zvýšil už na 6:0 pro Tygry. Třetinu ještě uzavřelo vzájemné vyloučení Žabky s Radkem Hubáčkem.

Třetí třetina začala pokračující přesilovkou Vítkovic, když na trestné lavici seděl domácí forvard Zdeněk Blatný. Po necelé minutě se dostal ke střele aktivní Petr Hubáček, domácí brankář ale opět skvěle zasáhl. Ve čtyřiačtyřicáté minutě vystřelil tvrdě od modré hostující Petr Kuboš, Fikrt měl ale perfektní výhled, a tak puk skončil na jeho výstroji. Hosté zvýšenou aktivitou dospěli ke snižující brance. V čase 44:26 vystřelil ihned po buly Martin Tomášek a Fikrt na jeho pokus nedosáhl. 6:1. V devětačtyřicáté minutě byl vyloučen vítkovický Lukáš Klimek a domácí měli znovu výhodu jednoho hráče v poli. I přes několik šancí se ale Tygrům nepovedlo svůj náskok znovu navýšit.

Ve druhé polovině třetí třetiny se zápas již spíše dohrával. Bylo vidět, že Vítkovice byly smířeny s porážkou. Obě mužstva tak mohla pošetřit trochu sil před dalším utkáním. Na výsledku už nic nezměnily ani dvě vyloučení Liberce, když si šel nejprve na dvě minuty odpočinout Lukáš Pabiška, o několik minut později ho následoval Jan Holub. Bílí Tygři tak nadělili Vítkovicím k Mikuláši šest branek. Hráčem utkání byl na liberecké straně zvolen střelec dvou branek Jan Plodek, z Vítkovic se divákům nejvíce líbil Petr Hubáček, který dělal liberecké obraně největší problémy.