Tygři nestačili na Slavii. I přes mocný finiš nedotáhli jednogólové manko

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Praha/Liberec - Dohrávka 21. kola na ledě Slavie nedopadla pro Tygry vítězně. Libereckým se nepovedl začátek utkání, kdy kvůli četným vyloučením dvakrát v oslabení inkasovali. Poté už se Tygři pouze snažili dotáhnout, ale nepovedlo se jim srovnat. Odjíždějí tedy bez bodového zisku. Za Severočechy se trefili Bulík, Pospíšil a Čakajík.

21. kolo, úterý 29. ledna 2013
4:3
(2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Koma (Růžička, Kadlec), 9. Krenželok (Kadlec, Alinč), 29. Hertl (Kuboš), 49. Hertl (Sklenář) – 25. Bulík (Nedvěd), 38. Pospíšil (Štich), 58. Čakajík (Dušek). Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 149. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. Nejlepší hráči: Jaroslav Koma - Tomáš Bulík.

HC Slavia Praha

Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Dresler, Koma, Kempný, Beňovič – Micka, Jelínek, Tomica – Hertl, V. Růžička ml., Sklenář – Krenželok, Alinč, Žejdl – Stránský, Klhůfek, Poletín – Vrdlovec.

Schwarz – Čakajík, Derner, Štich, Jánošík, Ulrych, Výtisk, Kajínek – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Pospíšil, Bulík, Víšek – J. Vlach, Filippi, Kica – Vantuch, T. Urban, Galamboš.

Už na počátku si Liberec přidělal první komplikaci. Bulíř zamířil na trestnou a Slavii přesilovka pomohla, aby začala ovládat průběh hry. V šesté minutě dostali hosté dvouminutový trest znovu a v následujících 46 vteřinách další dva. Nejprve se tak ve dvojnásobné přesilové hře trefil tvrdou ranou od modré čáry obránce Jaroslav Koma (0:1). Krátce nato v 9. minutě na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Lukáš Krenželok. Kadlec mu přihrál křižným pasem k levé tyči a slávistický útočník se trefil nad Schwarzovo rameno.

V první třetině se už Liberci vzchopit nepodařilo. Slavia si v klidu hlídala náskok a zvládala ještě ohrožovat branku soupeřů.

Druhou třetinu začal lépe Liberec. Pomohly mu k tomu i vyloučení domácích, kteří tak napodobili nepovedený start soupeřů v první třetině. Ve 26. minutě využil přesilovku Tomáš Bulík, který dorazil do branky puk, který Furch vyrazil po Nedvědově střele před sebe. Čtyři minuty poté ale Slavia opět odskočila. Její třetí branka opět vzešla z akce založené na modré čáře soupeře. Kuboš napálil puk a Tomáš Hertl, který se ve správný moment mihnul před Schwarzem ztečoval puk do sítě.

V dalších minutách hra byla nadále vyrovnaná. Na Tygrech ale bylo opravdu znát, že prahnou po gólu. Nejvíc po něm ale zřejmě toužil Tomáš Pospíšil, který skóroval ve vlastní přesilovce. Útočník, kterého se Slavia v sezóně zbavila a poslala ho právě na sever Čech projel středním pásmem, překonal val tří slávistických exspoluhráčů a pod Furchovými betony zacílil puk do brány. Liberec se tak znovu předved v závěru třetiny.

V poslední části šedesátiminutovky se hra přeměnila v taktickou bitvu. Liberec čekal na chyby v pečlivé slávistické obraně, domácí naproti tomu číhali na šance z úniků, do nichž se díky otevřené hře Liberce často dostávali. Jeden z nich se podařilo proměnit díky úniku dvojice Sklenář-Hertl. První jmenovaný poslal puk přes hůl posledního libereckého obránce Tomáši Hertlovi, který kotouč trefil do horní poloviny Schwarzovy branky. Liberec ještě v závěrečném náporu zásluhou Martina Čakajíka utkání zdramatizoval, ale na vyrovnání už nedosáhl. Slavia slaví zisk tří bodů, díky nimž si udržela čtvrté místo v tabulce.