Tygři neudrželi vedení a na Spartu v přípravě nestačili

Date of publication Author Tomáš Lichnovský, Dominik Jakubec

Praha - Na půdě pražské Sparty nastoupili naši hokejisté ke svému druhému letošnímu přípravnému utkání. V první třetině sice poslal Bílé Tygry do vedení Jelínek, ve druhé třetině však domácí skóre otočili, když se během dvaceti minut třikrát prosadili. Liberec si tak z hlavního města odváží porážku 1:3.

Příprava, čtvrtek 06. srpna 2015
3:1
(0:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Čajkovský (Kumstát), 30. Kudrna, 40. Kudrna (Čajkovský, Pech) – 6. Jelínek (Krenželok). Rozhodčí: Vokřál, Jílek – Komárek, Marek . Vyloučení: 9:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1026. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Pöpperle (Langer) – Polášek, Glenn, Mikuš, Eminger, Barinka, Čajkovský, Švrček, Hrbas – Procházka, Réway, Buchtele – Forman, Cingel, Sabolič – Netík, Pech, Kumstát – Dvořáček, Dragoun, Kudrna – Volek. Jandač.

Lašák (Schwarz) – Plutnar, Ševc, Ulrych, Šimek, Derner, Výtisk, Kajínek – Řepík, Vampola, Birner – Hrníčko, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach – Jonák.

Sparta vstoupila do svého prvního zápasu sezony v bílé sadě dresů, které by měla oblékat na domácím ledě také v průběhu sezony, zatímco liberečtí Tygři zvolili tradiční tmavě modrou. V první větší šanci zápasu se ocitl Pech, ale Lašák jeho pokus tahem z mezikruží vykryl. Aktivitu domácího celku na začátku utkání podtrhly také šance dvou nováčků v holešovickém týmu. Nejdříve libereckého brankáře prověřil z mezikruží Čajkovský, poté se do neúspěšně zakončeného samostatného úniku dostal Kudrna. Na druhé straně si Pöpperle úspěšně poradil se svižnou střelou Bulíře, ale o chvíli později už se Liberec dostal do vedení.

V 6. minutě dostal přihrávku od Krenželoka na vrchol levého kruhu Petr Jelínek a spolupráce dvou exslávistických útočníků skončila gólem. Puk se nejdříve otřel o tyčku a pak skončil za Pöpperleho zády. Následná zkrácená přesilová hra Sparty vyrovnání nepřinesla, přestože domácí hokejisté zamkli Liberec v jeho obranném pásmu. Vyrovnat mohli při zaváhání liberecké obrany Cingel se Saboličem, jenže skákavý kotouč před brankovištěm nezkrotili. Po vlažnějším závěru první dvacetiminutovky si hosté odnesli do druhé části jednobrankový náskok.

Náskok našeho týmu mohl při přesilové hře z kraje druhé části zvýšit po Vampolově přihrávce Řepík, ale ve vyložené šanci minul poloodkrytou Pöpperleho klec. Sparťanský brankář měl velké štěstí. Naopak na druhé straně se postaral ve 26. minutě o vyrovnávací branku nováček ve sparťanském dresu Michal Čajkovský, který ujel ve dvojici s Kumstátem na jediného libereckého obránce a po zpětné přihrávce v pádu uklidil kotouč do Lašákovy klece, čímž si připsal hned při svém debutu v dresu Sparty premiérovou branku. Pražany vyrovnávací gól povzbudil k ještě aktivnější hře.

Úspěšnou premiéru v holešovickém dresu si odbyla také další letní posila. Ve 29. minutě při vyloučení Netíka se ve vlastním oslabení vysmýknul liberecké obraně Andrej Kudrna, obtočil se kolem Lašáka a poslal puk po ledě za jeho záda. Krátce po otočení skóre na 2:1 pro Spartu na ledě vzplanuly vášně a na dvě minuty za menší potyčku si šli posedět na trestnou lavici za hrubost Vlach s Čajkovským. Po levém křídle se dostal do zajímavé pozice Jelínek, ale s jeho pokusem i následnou dorážkou si Pöpperle poradil. Necelých 48 sekund před koncem druhé části se do samostatného úniku dostal Andrej Kudrna a přesnou střelou k levé tyči zaznamenal svůj druhý gól v zápase – 3:1.

Do třetí třetiny vstoupily týmy poněkud vlažně. Jedinou výjimkou byla drobná potyčka mezi Vlachem a Švrčkem za Lašákovou brankou, když rozhodčí odpískali sparťanům zakázané uvolnění. Následně sparťanský brankář předvedl spíše instinktivní skluz proti přízemní střele Radivojeviče od modré čáry, přes klubko těl toho totiž moc neviděl. Na opačné straně kluziště si do zajímavé šance nabruslil Sabolič, ale jeho nepovedený pokus Lašák vyrazil ramenem. Dobrý tlak si vytvořila Sparta při přesilové hře deset minut před koncem základní hrací doby, nicméně holešovickým chyběla střelba.

Pöpperle měl ve třetí třetině určitě méně práce než jeho oponent Lašák. Výraznější akci musel zastavovat až deset minut před koncem, když se kolem levého mantinelu prosmýkl do šance Řepík. Následně měl domácí brankář štěstí, když se puk odrazil k úplně volnému Valskému u levé tyče, který ovšem v pádu nezakončil. Závěr zápasu se spíše dohrával a na konečném skóre nic nezměnilo ani sparťanské přečíslení tři na jednoho, protože Dvořáček po Réwayově přihrávce netrefil libereckou branku.