Tygři odjíždějí ze Zlína poprvé bez bodu

Date of publication Author Josef Šebesta

Bílí Tygři Liberec si připsali již druhou porážku od Zlína v letošním ročníku a odjíždějí tak ze stadionu Luďka Čajky poprvé bez bodu. Domácí se ujali v první části vedení, pak ale zaúřadoval <b>Čermák</b> (viz. foto), který se v libereckém dresu trefil od svého příchodu ze Slavie vůbec poprvé, dnes však hned dvakrát! Přesto ani on nedokázal zabránit porážce. O třech bodech rozhodlo Hamrlíkovo proměněné trestné střílení.

17. kolo, neděle 26. října 2003
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 11. Hamrlík (Balaštík), 37. Veselý (Leška, Hamrlík), 47. Hamrlík z trestného střílení, 53. Martin Čech ml. (Barinka, Tesařík) - 24. Čermák (Rozsíval, Moravec), 29. Čermák (Rozsíval). Rozhodčí: Bolina, Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:4, navíc Svoboda do konce utkání, Čermák (oba Liberec) 10 min. Využití:1:0. Diváci: 6359.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, Nosek, Macholda, Hučko, Zavrtálek - Záhorovský, Leška, Balaštík - Weissmann, Jenáček, Barinka - Veselý, Vlach, Okál - Mokrejš, Čech M., Karný.

Svoboda (47. Falta) - Čakajík, Holub, Jiruš, Moravec, Nedvěd, Krstev - Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Čermák, S. Procházka - Korhoň, Michal Straka, Musil.

Do liberecké klece se vrátil po domácím utkání se Znojmem brankář Oldřich Svoboda. V útoku pak nastoupil Patrik Rozsíval. To byly největší změny Bílých Tygrů od posledního utkání. Domácí Zlín nastoupil, vyjma zraněného gólmana Altrichtera, kompletní.

Již po 30 sekundách vyloučil sudí Bolina prvního hráče, byl jím liberecký obránce Čakajík. Hned na úvod tak dostali domácí „medvědi“ výhodu přesilové hry, naštěstí pro Liberec ji nedokázali využít. Do podobné šance se dostali také svěřenci trenéra Jandače, to když byl o pět minut později vyloučen domácí Macholda. Zlínská obrana zahrála pozorně, a tak se skóre neměnilo. Bílí Tygři vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali se na brejkové situace. V jedné z nich se ocitla Strakova formace, první branku však vstřelili domácí.

První formace, vedená Petrem Leškou, udělala prostor pro obránce Martina Hamrlíka, který střelou od modré poprvé rozjásal více než 6 tisíc diváků na stadionu Luďka Čajky. O chvíli později, to běžela 13. minuta, dostali šanci přesilovky opět hosté, se závarem si ale Murín v brance Zlína nakonec dokázal poradit. Na druhé straně musel zasahovat Svoboda při přečíslení Kárného s Mokrejšem. V závěru první třetiny dal o sobě opět vědět Martin Čakajík, který svým hitem málem poslal Okála na vlastní střídačku. Liberec zahrozil ještě Verčíkem, resp. Kašpaříkem, branka již nepadla. Brankově i střelecky vyšla první část lépe domácím. Ti dokázali z třinácti střel jednou překonat Svobodu v liberecké svatyni. Bílí Tygři se pětkrát snažili marně vyzrát na Murína, a tak se odcházelo do šaten za stavu 1:0.

Nástup do druhého dějství měli lepší „medvědi,“ Leškovi chyběl kousek, aby dosáhl na Svobodou vyražený puk. Pak ale již úřadovali Tygři. Po několika dobrých šancích a závarech před domácí brankou si nakonec vzal slovo Leoš Čermák, který se v libereckém dresu od svého příchodu ze Slavie trefil vůbec poprvé. Ve 24. minutě nejprve vyrovnal a o pět minut později, když přežili Liberečtí i oslabení, přidal ve svém čtvrtém startu v tygřím dresu po výletu Murína dokonce druhou branku. Na to zareagoval domácí kouč Ernest Bokroš stažením čtvrtého útoku. Přesto se do šancí dostávali i nadále hlavně liberečtí hokejisté.

Straka s Korhoněm však Murína v domácí brance překonat nedokázali. Ve 35. minutě poslal Bolina Bílé Tygry do tří, když nejprve vyloučil Verčíka za faul na brankáře a o minutu později také Moravce za sekání. Liberec se statečně bránil. Přesto v samotném závěru výhody dvou můžů inkasoval podruhé, když přišel o hůl Nedvěd. Zlín tak dokázal nabídnutou příležitost využít a Veselý v čase 36:10 vyrovnal na 2:2. Vedení mohl na svou stranu strhnout liberecký útočník Procházka, jednou rukou však nedokázal Murína přehodit, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Začátek třetí třetiny byl na obou stranách ve znamení neudělat chybu. Časté nepřesné přihrávky kouskovaly hru. Ve 46. minutě ale Moravec nedovoleně zastavil Lešku ve vyložené šanci a rozhodčí nařídil trestné střílení. To se nelíbilo Svobodovi v brance Tygrů a vysloužil si za své protesty osobní desetiminutový trest. K puku se nečekaně postavil obránce Hamrlík, který svůj nájezd úspěšně proměnil a svou druhou brankou poslal Zlín do vedení 3:2.

Libereckému brankáři se to nelíbilo. Po dalších protestech, resp. slovech na adresu rozhodčích, dostal druhý osobní trest a musel předčasně pod sprchy. Utkání tak dochytal Pavel Falta. Bílí Tygři usilovali o srovnání skóre, nervy však hrály proti nim. Po osobním trestu Čermáka, když tlak Liberce gradoval, si vzal domácí trenér Bokroš oddechový čas. To se nakonec ukázalo jako výborný tah, neboť o minutu později zakončil přečíslení dvou na jednoho Martin Čech 4:2. De facto tak rozhodl o tom, že všechny body zůstanou ve Zlíně. V šancích se ocitli ještě Procházka a Verčík. Domácí vyráželi do nebezpečných brejků, Falta však další branku nepustil. Oddechový čas si vzal v poslední minutě také liberecký trenér Jandač, snaha o zkorigování skóre ale vyšla naprázdno.