Tygři odolali závěrečnému tlaku a na západ odcestují s náskokem v zádech

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Druhé čtvrtfinálové utkání nabídlo pod Ještědem opět velké drama. Divoká první třetina přinesla hned dvě branky na každé straně, ve zbylých čtyřiceti minutám však skórovali jen Bílí Tygři, kteří si výhrou 4:2 zajistili v sérii náskok 2:0 na cestu do Plzně. Dvěma góly se blýskl slovenský útočník Milan Bartovič.

ČF2, čtvrtek 16. března 2017
4:2
(2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valský, 5. Bartovič (Ševc), 29. Bartovič (Svačina, Valský), 58. L. Krenželok (R. Šimek, Bartovič) – 3. Lev (P. Kadlec, Indrák), 15. Čerešňák (Lev). Rozhodčí: Kubičík, Bulanov – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 439. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Vitásek, Jánošík, Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Ordoš

HC Škoda Plzeň

Machovský – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – Lev, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Kracík, T. Svoboda – Schleiss, Kodýtek, Koreis

Zaplněná Home Credit aréna sledovala od začátku atraktivní hokej plný šancí na obou stranách. Pytel s brankami se roztrhl v úvodní přesilové hře, kterou po vyloučení Dernera dostala k dispozici Plzeň. Jakub Lev napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. Šelmám se však velmi rychle podařilo srovnat krok, když Jakub Valský nachytal Machovského nenápadným pokusem z nulového úhlu.

Ani na další trefu se nemuselo čekat nikterak dlouho. Přesilovkovou ránu Ševce nechytatelně tečoval těsně před plzeňským gólmanem Milan Bartovič, a tak Severočeši dokonali obrat během minuty a půl. Škoda ale ještě do přestávky dokázala skórovat, v početní výhodě prokličkoval libereckou obranou zadák Peter Čerešňák, jenž svižnou střelou zápěstím na přední tyč překonal Lašáka.

Prostřední dějství se neslo v o poznání opatrnějším duchu. Do ojedinělé šance ujel domácí Jelínek, po jeho samostatném úniku však za Machovským zvonila jen horní tyč. Krátce před polovinou periody už ale strážce hostující svatyně musel puk lovit ze sítě. Svačina v další přesilovce nabil Milanu Bartovičovi a slovenský kanonýr z mezikruží trefil Machovského mezírku mezi betony.

Liberec v druhé třetině sice byl střelecky aktivnější, efektivita ale trápila oba dva týmy. Další gól měl na hokejce Krenželok, který po nejistém zákroku hostujícího gólmana dorážel takřka do odkryté brány. Tu však trestuhodně minul, a proto byl po čtyřiceti minutách rozdíl ve skóre pouze jednobrankový. Kapitán Radivojevič na buly proti Lvovi
Kapitán Radivojevič na buly proti Lvovi

Třetí třetina přinesla velmi tuhou bitvu, tolik charakteristickou pro vyřazovací boje. Plzeňští se více drželi na kotouči, byli to však Tygři, kdo mohli odskočit. Jelínek s Bartovičem pláchli do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale přihrávku od svého spoluhráče musel zpracovávat bruslí, což byla pobídka pro Machovského, který šanci zneškodnil.

Chvíle, kdy domácímu publiku opravdu zatrnulo, přišla necelých pět minut před třetí sirénou. Rychlou kombinaci Škody zakončoval osamocený Svoboda z těsné blízkosti libereckého brankoviště, Lašák se proti němu však stihl přesunout a vytasil zákrok večera. Na druhé straně se červené světlo k velkému nadšení libereckých příznivců rozsvítilo. Kotouč putoval z Šimkovy hokejky k Lukáši Krenželokovi a ten si mohl vychutnat zakončení do poloprázdné brány.

Západočeši zkusili své štěstí ve hře bez brankáře, Bílí Tygři však závěrečnému tlaku odolali a zajistili si druhé vítězství v sérii. Ta bude pokračovat již v neděli v plzeňské metropoli.

Filip Pešán
„Odehráli jsme velmi vyrovnaný zápas se soupeřem, který je ofenzivně velmi nebezpečný. Byli jsme trpěliví a dobře organizovaní. Věděli jsme, že Plzeň bude chtít hrát přesilovky. Včera jsem trochu nepochopil kolegu, když říkal, že si hráči budou říkat o fauly - dnes jsem to pochopil. Tyhle věci do play-off a obecně do hokeje nepatří. V těchto fázích začali nabírat dech a my byli rádi, že jsme všechna oslabení ubránili a že jsme v závěru dali uklidňující gól.“

Ladislav Čihák
„Nám se podařilo vstoupit do utkání aktivně, první třetina byla velmi vyrovnaná. Snažili jsme se hodně napadat a bruslit. Dostali jsme Liberec pod tlak a vstřelili jsme z toho dvě branky. Ve druhé části jsme z toho trochu ustoupili, inkasovali jsme třetí gól a museli jsme to trochu otevřít. Na to, jak jsou Tygři dominantní, kluci podali dobrý výkon a musím jim poděkovat. Těšíme se do Plzně.“