Tygři opět propadli, Boleslav je přejela 6:2

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c – Po výhře nad Mountfieldem čekalo na Bílé Tygry další utkání ve čtvrtek, kdy Liberec hostil Boleslav. Duel se ale Severočechům vůbec nevydařil. Po třinácti minutách to bylo už 0:3, a i když se Tygrům podařilo korigovat na rozdíl jediné branky, nepovedený závěr druhé a začátek třetí části sebral další naděje a po výhře 6:2 se ze tří bodů radují hosté.

14. kolo, čtvrtek 08. října 2009
2:6
(1:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Kašpařík (Špaček), 26. Podkonický (Hlaváč) - 8. Gajovský (Handlovský), 12. Gajovský (Vrbata), 13. Boháč (Sýkora), 38. Šagát (Fabuš, Šterbák), 39. Pabiška (Lehikoinen), 41. Pabiška (Král, Boháč). Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:7, bez využití. Diváci: 4317. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6.

Leinonen (13. Stejskal) - Derner, DeSantis, Moravec, Hunkes, Rýgl, Čakajík, Jareš - Hlaváč, Nedvěd, Klimenta - Špaček, Kašpařík, Nedorost - Bartovič, Víšek, Packard - Ondřej, Vantuch, Blatný - Podkonický.

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Žabka, Lehikoinen, Šterbák, Duben, Frolo, Jiruš, Němeček, Čížek - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Vrbata, Gajovský, Handlovský.

První velkou šanci utkání měl na konci druhé minuty Kašpařík, který se po zmatku před brankou hostů dostal k puku a střelou z otočky zamířil jen kousek vedle. Vzápětí hráli Severočeši přesilovku, místo další práce pro Schwarze to byl ale Leinonen, který po chybě Nedvěda musel řešit akci Pabišky, který ujížděl takřka sám na domácí bránu. Finský gólman ale ucpal prostor u tyčky, a skóre se tak změnilo až o dvě minuty později.

To se střela Handlovského odrazila od zadního mantinelu k nepokrytému Nikolovi Gajovskému, a ten střelou z první poslal skákavý kotouč do sítě. Tygři se rychle pokusili o odpověď, střely Ondřeje a Rýgla ale gólové parametry neměly. Ve dvanácté minutě tak po dalším okénku v liberecké obraně opět slavil hostující kotel. Vrbata předložil opět na hůl Nikoly Gajovského, a ten přesnou střelou do horního rohu zaznamenal svou druhou branku v utkání a v sezóně. O necelou minutu bylo s domácími ještě hůř. Střelu Sýkory Leinonen vyrazil přesně na hůl Daniela Boháče, a jeho pokus z úhlu zapadl za tyčku – 0:3.

To už bylo moc i na jinak klidného finského brankáře, který odjel z ledu a místo v libereckém brankovišti obsadil Jiří Stejskal. Z velké šlamastiky se Bílí Tygři ale dokázali oklepat a už necelou půl minutu po brance Boháče dokázali snížit. Špaček vlétl do útočného pásma, poslal puk před branku na Pavla Kašpaříka, a ten už si před poloprázdnou brankou věděl rady. Po první třetině tak byl stav 1:3 a především liberečtí měli během přestávky o čem přemýšlet.

Kdo ale čekal, že Tygři do prostřední části vlétnou a zatlačí Boleslav před Schwarze, ten se spletl. Byli to především Král se Supem, kteří zaměstnávali Stejskala. Domácí se pak ale zvedli a po pěkné akci Hlaváče, jenž obkroužil útočné pásmo a našel Andreje Podkonického, který měl podobně těžkou úlohu, jako Kašpařík, při první brance Severočechů, dokázali snížit. Rázem to bylo jen o jeden gól a domácí fandové toužili po dorovnání stavu.

Po několika vyrovnaných střídáních pak ale opět převzali iniciativu hosté. Únik Pabišky v oslabení ještě Stejskal vychytal, na přesnou ránu Martian Šagáta od modré už ale nedosáhl. Minutu na to, navíc opět propadla liberecké obrana a Lukáš Pabiška pěknou individuální akcí vrátil hostům tříbrankový náskok.

Totální K.O. Liberci zasadil po třiadvaceti vteřinách třetí části opět exTygr Lukáš Pabiška, který opět snadno proklouzl do útočné třetiny a střelou pod břevno upravil už na 2:6. Od tohoto momentu už bylo víceméně o vítězi rozhodnuto a zápas se spíše dohrával. Část domácích fandů už i opustila Tipsport arenu a vyloženě litovat nikdo z nich nemusel, protože na výsledku 6:2 se nic nezměnilo, a ze zisku tří bodů se tak radovali Mladoboleslavští.