Tygři pěti góly deklasovali Pardubice, Radivojevič přispěl třemi body

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Severočechům se letos proti Pardubicím dařilo a po první výhře v novém roce nad Slavií si Tygři chtěli i tentokrát pomoci do extraligové tabulky třemi body. To se jim povedlo na jedničku, když Východočechy rozstříleli 5:1. Výraznou měrou se na vítězství podílel Branko Radivojevič, který zaznamenal gól a dvě nahrávky.

34. kolo, neděle 04. ledna 2015

Branky a nahrávky: 9. Balaštík (Vampola, Radivojevič), 17. Radivojevič (Kajínek, Voráček), 33. Filippi (Bakoš), 42. Jelínek (Derner, Gřegořek), 48. Vampola (Radivojevič, Výtisk) – 39. Sýkora (Benák). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Bláha, Špůr . Vyloučení: 8:8, navíc Marcinko (PCE) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 791. Střely na branku: 32:17. Průběh utkání: 3:0. 3:1, 5:1.

Lašák – Výtisk (C), Šimek, Voráček, Kajínek, Derner, Gřegořek, Kolmann – Radivojevič, Vampola, Balaštík – Bulík, Filippi, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Bulíř – Jass

HC Dynamo Pardubice

Vejmelka – Čáslava (C), Gregorc, Korím, Benák, Čutta, Píša, Havlík – Cetkovský, Kaut, Sýkora – Starý, Nahodil, Radil – Semorád, Marcinko, Gašparovič – Rod, Moučka, Půhoný – Kňazev

Liberečtí na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a Vejmelka se ve své brance musel pěkně ohánět. Na souhru Severočechů z 9. minuty už však nedosáhl, když se po Vampolově přihrávce prosadil poprvé v tygřím dresu Jaroslav Balaštík.

Tlak domácího celku navíc neutuchal a tři minuty před pauzou ještě navýšil liberecký náskok Branko Radivojevič, který po bleskovém výjezdu z rohu hřiště propálil pardubického gólmana. Až druhý inkasovaný gól hosty probudil. Nahodil si ale v největší příležitosti neporadil, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

V úvodu druhé části dohrával Liberec dvojnásobnou přesilovku z první periody, ale východočeští obránci dokázali všechny rány domácích zblokovat. Tygři se však třetí branky přece jen dočkali. Bakoš zavezl puk do útočného pásma, kde se kotouč odrazil k Tomáši Filippimu a nejlepší liberecký střelec ho už jen doklepl za bezmocného Vejmelku.

Těsně před pauzou oslabil svůj tým kapitán Jan Výtisk a Pardubice to dokázaly potrestat. Naději vykřesal pro Východočechy svým 300. gólem v extralize Petr Sýkora, který svou dělovkou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Tygři však drama razantně odmítli, když se na začátku třetího dějství trefil po krásné individuální akci Petr Jelínek. Tlak Severočechů trval i nadále a hosté evidentně nestíhali. Při už druhé dvojnásobné přesilovce navíc Home Credit Aréna jásala popáté. Radivojevič překvapil pardubické zadáky křižnou přihrávkou na Petra Vampolu, ten si sice se zakončením dával hodně na čas, ale ani obětavý Vejmelkův skok gólu nezabránil.

Perníkáři působili i nadále dost ospalým dojmem a Tygrům se v pohodě dařilo bránit jejich bezzubé akce. Další branku mohl naopak přidat Jelínek, ale v rozhodující fázi mu nakonec sjel kotouč z čepele. To ale Liberci nemuselo vůbec vadit, protože pohodlný náskok udrželi domácí až do konce.

34. kolo, neděle 04. ledna 2015

HC Dynamo Pardubice