Tygři podlehli Zürichu 0:1, do Švýcarska však pojedou s hratelným výsledkem

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Tuhá bitva. Přesně tak vypadal první duel čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů mezi Bílými Tygry a Zürichem. Nakonec padla jediná branka, kterou obstaral v závěrečném dějství Inti Pestoni. Před odvetou však náš tým zdaleka nezůstává bez šance.

ČF1, úterý 05. prosince 2017

Branky a nahrávky: 45. Pestoni (Pettersson, Baltisberger Ch.). Rozhodčí: Novák, Kubeš – Frodl, Lhotský. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 842. Průběh utkání: 0:1.

Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Husa – Ordoš, Jelínek, Jašek – Stránský, Bulíř, Mikyska – Lakatoš, Bližňák, Vlach – Teplý, Král, Špaček.

ZSC Lions (Zürich)

Schlegel (Guntern) – Klein, Seger, Sutter, Geering, Guerra, Baltisberger P., Karrer, Miranda – Baltisbeger Ch., Korpikoski, Wick – Pettersson, Sjögren, Pestoni – Kuenzle, Schappi, Herzog – Kenins, Prassl, Pelleitier.

Přestože Bílí Tygři nastoupili v omlazené sestavě, na svém nasazení to nenechávali znát. Lvům byli více než vyrovnaným soupeřem a pravidelně hrozili před Schlegelem. Do nebezpečné pozice se protlačil Bulíř, který po Mikyskově přihrávce pálil z pravého kruhu, curyšský brankář si však s jeho ranou poradil.

Na druhé straně vyzkoušel Janusovu pozornost Pelletier, ale ani ten se svou šancí nepochodil. V závěru prvního dějství dostali Tygři příležitost hrát přesilovou hru a oblehli pásmo soupeře, nicméně ani jeden z pokusů se výrazněji neujal. Na konci třetiny to ještě zkusil Wick, ani ten ale Januse nepřekonal, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

O do té doby nejzajímavější příležitost se v úvodu druhé periody postarali hosté, když Keninsovu střelu vyrazil Janus pouze k Prasslovi, který střílel do poloodkryté klece, ale přestřelil. Ani naši hráči se ovšem nenechali zahanbit, Martin Ševc dostal nabito na hraně pravého kruhu a dělovkou pořádně provětral brankáře Schlegela.

Hra se rychle přesouvala z jedné strany na druhou. Nejprve Mikyska dobře vyzval k dělovce Jánošíka, také s jeho pokusem si ale Schlegel poradil. Na druhé straně zase neuspěl ani nejproduktivnější hráč CHL Pettersson. Také po druhé třetině tedy skóre zůstávalo bezbrankové.

Zkraje závěrečné dvacetiminutovky se Pettersson pokusil o hokejovou parádu. Za brankou nabral puk na čepel hole a otočkou zkusil překonat Januse, ten se ale včas přesunul k tyči a utěsnil brankový prostor. Stejný hráč však nakonec zařídil gól. Před brankou našel najetého Intiho Pestoniho a ten z první propálil brankáře.

Kontrovat mohl Petr Kolmann, zblízka však svým zakončením nechal pouze vyniknout Schlegela. Tygři se snažili srovnat skóre, ale švýcarská obrana byla neoblomná. Když už přeci jen dopustila nebezpečí, Lukáš Jašek selhal po parádní přihrávce před odkrytou brankou a trefil Schlegelův beton. Ani závěrečný tlak už ke srovnání nevedl, přesto je po prohře 0:1 před odvetou výsledek stále otevřený.

Filip Pešán
„Odehráli jsme podle mého názoru velmi vyrovnané utkání. Měli jsme dost šancí na to, abychom dva až tři góly dali, mohli jsme vyhrát. Soupeř byl velmi kvalitní defenzivně, neproměnili jsme ani jednu přesilovku, čímž jsme si vůbec nepomohli. Vyrovnaný zápas jsme bohužel prohráli brejkovou situací a budeme odjíždět do Curychu s rozdílem jednoho gólu, což si myslím, že je dost hratelná situace. Pokusíme se o totéž, což jsme zvládli ve Frölundě. “

Hans Wallson
„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř. Liberec je nesmírně kvalitní tým s kvalitním trenérem, takže nám bylo jasné, že pokud chceme uspět, musí všechny čtyři formace hrát na hranici svých možností. Základem bylo hrát dobře z defenzivy a zvládnout četná oslabení. To se naštěstí povedlo a uhráli jsme výsledek 1:0, který je dobrým příslibem do odvety.“

ČF1, úterý 05. prosince 2017

ZSC Lions (Zürich)