Tygři podlehli brněnské Kometě, rozhodla první perioda

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Brno/Liberec - Liberečtí bojovníci na brněnskou Kometu v prvním kole nového extraligového ročníku vyzrát nedokázali. Rozhodla hned první dvacetiminutovka, po které se domácí ujali vedení 3:1. Letošní úvodní letošní gól našeho celku vsítil již po třech minutách hry Branko Radivojevič.

1. kolo, pátek 11. září 2015

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Koreis), 12. Hruška (Ostřížek, Kováčik), 18. Ostřížek (Kuboš), 33. Ostřížek, 48. Vondráček (Koreis, Burian) – 3. Radivojevič (Jelínek), 39. Vampola (Řepík, Ševc). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 24:19. Diváci: 7700 (vyprodáno). Hráči utkání: Ostřížek - Řepík.

HC Kometa Brno

Čiliak – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš – Ostřížek, Hruška, Němec, Káňa, Čermák (C), Zohorna, Burian, Koreis, Vondráček, Mrázek, Raška, Honejsek.

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Výtisk (C), Ulrych – Birner, Vampola, Řepík, Radivojevič, Bulíř, Bakoš, Krenželok, Jelínek, Valský, Vlach, Lakatoš, Stránský.

Liberečtí na úvodní branku nového ročníku příliš dlouho čekat nemuseli, již po třech minutách hry zasadil domácím tvrdý direkt Branko Radivojevič, který dokázal během oslabení skvěle zužitkovat přesnou nahrávku Petra Jelínka - 0:1. Hned o několik okamžiků později ale Kometa vyrovnala, Tomáš Vondráček si počínal nejaktivněji v předbrankovém prostoru a Lašák se proti rychlé střele natahoval marně - 1:1.

Gólové hody pokračovaly, bohužel znovu inkasovali naši hráči. Jan Hruška se štěstím zužitkoval Ostřížkův pas a diváci v DRFG Areně oslavovali znovu, do konce přestávky navíc ještě stihl přesně zacílit David Ostřížek tvrdým projektilem z pravého kruhu a s Tygry to nevypadalo příliš dobře.

O přestávce však Filip Pešán svým svěřencům důrazně domluvil, což se projevilo ve zvýšené aktivitě, Tygři svého soupeře přehrávali a snížení mohl chvíli po zahájení prostředního dějství vybojovat Bulíř, nicméně tváří v tvář Čiliakovi poslal puk pouze do břevna. Nedaleko k vstřelení gólu byl i Valský, tentokráte se ale postavil do cesty kotouči levý beton strážce brněnské svatyně.

A tak přišla řada zase na Kometu. David Ostřížek se chytře obtočil kolem klece a zasunul kotouč k bližší tyči - 4:1. Nicméně bojovníci ze severu Čech se rozhodně nevzdávali, krásnou přesilovkovou kombinaci zakončil pouhých 95 vteřin před koncem třetiny Petr Vampola - 4:2.

Tygři znovu na začátku poslední části svého soupeře přehrávali, avšak štěstí se přiklonilo na stranu Komety. Koreis krásné nalezl na modré čáry rozjetého Tomáše Vondráčka, ten následně vyzrál jak na dojíždějícího Dernera, tak brankáře Lašáka - 5:2.

Šelmy tedy odjížděly z Jihomoravského kraje s prázdnou, ale s předvedenou hrou mohou být spokojeny, příležitost napravit si reputaci budou mít hokejisté ze severočeské metropole už v neděli, přivítají úřadujícího mistra z Litvínova.

Karel Beran
„První utkání jsou vždy o psychice. Mrzí nás špatný vstup do utkání, který pramenil z nervozity. Soupeř byl hodně kvalitní, což v zápase prokazoval. Za tři body jsme rádi a musíme poděkovat týmu za odvedený bojovný výkon.“

Filip Pešán
„Do utkání jsme vstoupili bojácně a nervózně, dolehla na nás fantastická atmosféra, která v Brně panuje. Kometa nás zaskočila v zakončení, udělali jsme také spoustu individuálních chyb, například dvakrát špatně střídali, což nás prakticky stálo utkání. Gólman Čiliak chytal výborně a svůj tým podržel. Brno vyhrálo zaslouženě.“

1. kolo, pátek 11. září 2015

HC Kometa Brno