Tygři pokořili českou reprezentaci do 20 let

Date of publication Author Jiří Veverka, David Šušlík

Utkání bylo vyrovnané. Domácí vždy odskočili na jednu branku, ale Lvíčata se dokázala pokaždé dotáhnout. Utkání se tedy rozhodlo až v jeho konci, kdy se Tygrům podařilo odskočit na dvě branky. Kaňkou na Tygřím výkonu bylo opět mnoho vyloučených. Domácí Lukáš Zíb dostal dokonce čtyři dvouminutové tresty a osobní desetiminutový.

přát., úterý 18. září 2007
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Žabka (Nedorost), 27. Pabiška (Procházka), 56. Žabka (Novák), 60. Nedorost (Čermák) - 27. Zohorna (Martinec), 45. Bláha (Sklenář). Rozhodčí: Hrubý - Kájínek, Hejl. Vyloučení: 7:5, navíc osobní 10 minutový trest Lukáš Zíb. Využití: 1:1. Diváci: 864. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

Fikrt (39. Blažíček) - Žabka, Zíb, Moravec, Holub, Hunkes, Krstev, Derner, Kočí - Novák, Pabiška, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Hruška, Dušek, Špaček.

Česká republika "20"

Daněček (31. Cikánek) - Hampl, Bláha, Sklenář, Sýkora, Zohorna, Semorád, Kuběna, Strapáč - Vlach, Bořuta, Zíb - Martinec, Kundrátek, Višňák - Kolman, Kubát, Kájínek - Kazatel, Zíma, Valský.

Úvod zápasu začal v poklidném tempu. Na liberecké straně se do branky postavil Fikrt, ale v úvodu v podstatě žádnou práci neměl. Do první šance se ve 3. minutě dostal Plodek, ale gólman jeho střelu se štěstím kryl. K první střele dvacítky se naopak dostal Kubát, ale z půlky hřiště nemohl Fikrta překvapit. Za to ve 4. minutě se již skóre měnit mohlo. Sám před domácím gólmanem se ocitl Sklenář, ale nedokázal ho prostřelit. Hned v 7. minutě museli domácí do tří po faulech Zíba a Hunkese, ale tuto nevýhodu zvládli bez problémů. Prvním vyloučeným na hostující straně byl David Kajínek, obránce liberecké juniorky, ale i jeho dvouminutový trest zůstal bez využití. První gólová šance, která volala po gólu přišla až v 17. minutě, kdy si Liberec vytvořil tlak před Daněčkem, ale ten Tygry několikrát skvěle vychytal. Ke konci třetiny byl už lídr tabulky jasně lepším týmem a nastěhoval se do obranného pásma dvacítky, ale skvělý gólman Lvíčata podržel.

Druhé dějství začalo velmi zostra. Již v desáté sekundě této části se po střele Nedorosta od modré k teči před Daněčkem dostal Boris Žabka a ta se zastavila až v pravém rohu jeho sítě. Po vstřeleném gólu se Liberec usadil v útočném pásmu, ale nic převratného nevymyslel. Ve 27. minutě si hostující Lvíčata zahrála další přesilovku a tu již dokázala využít. Po střele Martince od modré si puk před domácím gólmanem zpracoval Tomáš Zohorna a blafákem si Fikrta vychutnal. Hosté se ale z vyrovnání neradovali dlouho, již po osmnácti sekundách zvýšil po nevydařené střele kapitána Stanislava Procházky Lukáš Pabiška. Po vstřeleném gólu se hrálo nahoru dolů, ale do šancí se žádný z týmů nemohl dostat.

Třetí část začala přesilovkou hostujících mladíků, ale domácí Tygři si svou branku bez problémů ubránili. To se jim už ale nepovedlo při obvyklém počtu hráčů na ledě a to ve 45. minutě, kdy situaci dva na jednoho skvěle využili přihrávající Sklenář a skórující Tomáš Bláha. Po vstřeleném gólu Lvíčata ožila a několikrát nebezpečně ohrozila domácího gólmana. V 52. minutě po dalším z několika faulů domácího obránce Lukáše Zíba si zahráli hosté přesilovku, ale k žádnému výraznému zakončení se nedostali. Zato v 56. minutě si naopak zahráli přesilovku domácí Tygři a dokázali jí využít. Po přihrávce od mantinelu si do střelecké pozice mezi kruhy najel Boris Žabka a trefil se přesně do dolního rohu branky. V poslední minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Václav Nedorost. Po závěrečném hvizdu absolvovaly oba týmy také nájezdy, i v těch byli úspěšnější domácí Bílí Tygři v poměru 3:2. Vítěznou branku zaznamenal za bouřlivého potlesku spoluhráčů Jiří Hunkes.