Tygři porazili Kladno a dostali se do čela extraligy

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci 12. kola přivítali Bílí Tygři na svém ledě Rytíře z Kladna. Těm se náramně vyvedl začátek základní části extraligy, což rozhodně neplatilo o dnešním zápase. Liberec se otěží zápasu ujal poměrně záhy, když první branku zápasu vstřelil Michal Bárta, která se nakonec ukázala jako vítězná. Bárta zaznamenal již sedmý gól v sezoně a stal se také nejlepším střelce dosavadního průběhu extraligy. Významnou roli také odehrál Petr Nedvěd, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

12. kolo, úterý 11. října 2011
6:0
(2:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Bárta (Kajínek), 19. Nedvěd (Urban T.), 26. Nedvěd (TS), 31. Vak (Klimenta, Špaček), 32. Krejčík (Nedvěd), 55. Klimenta (Vak, Špaček). Rozhodčí: Hribik, Trombík - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 049. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 6:0. Hráč utkání: Petr Nedvěd - Jaroslav Kalla.

Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Hay, Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub, Kajínek - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, Urban T., Bárta - Vantuch, Krejčík, Kica.

Rytíři Kladno

Chábera (od 31. Cikánek) - Procházka L., Toman, Gutwald, Drtina, Piskáček, Růžička D., Lepine - Hlaváč, Patera, Bicek - Kalla, Dragoun, Hovorka - Kuchler, Lukač, Bílek - Kafka, Valský, Knotek - Melka.

V samém úvodu zápasu byla herní převaha na stráně hostů z Kladna. Jejich převahu hned ve čtvrté minutě demonstrovala dvojice Kalla a Dragoun. Ovšem druhý jmenovaný nedokázal zpracovat přihrávku a prudký kotouč mu přeskočil přes čepel hole. To domácím se téměř nedařilo téměř ani dostat do soupeřova pásma, jelikož většina jejich útoků končila zakázaným uvolněním. Zlom přišel až v osmé minutě, kdy na trestnou lavici usedl hostující Patera a Tygři se díky přesilovce dostali do hry. Tuto skutečnost poté gólově stvrdil střelec dosavadního průběhu sezony, Michal Bárta. Ten se nejrychleji zorientoval na hranici brankoviště a zametl kotouč po Kajínkově střele do branky.

Po této brance Tygři chopili otěže první třetiny a začali kladenské přehrávat. Do další výraznější příležitosti se dostal znovu Bárta, který ovšem tentokrát kotouč nepropasíroval ani nadvakrát. Puk za brankovou čáru dostal až ke konci třetiny Petr Nedvěd. Ten v oslabení obral o kotouč zadáka Kladna Lepineho a společně s Tomášem Urbanem vyrazili do přečíslení dva na jednoho. To vyřešila tato dvojice opravdu ukázkově, když Nedvěd krásnou žabičkou přihrál Urbanovi, který mu následně kotouč vrátil a liberecký kapitán bez problémů zasunul kotouč do prázdné klece.

Také druhá třetina byla v režii týmu ze severu Čech. V šesté minutě druhé třetiny se mezi beky utrhl kapitán Nedvěd, který byl však při svém našlápnutí zahákován Liborem Procházkou a rozhodčí se rozhodl pro nařízení samostatného nájezdu. V si Petr Nedvěd tradičně nabruslil přes pravý kruh a svižnou střelou zápěstím trefil přesně mezeru nad Cháberovou lapačkou. Toho o pět minut později vyhnal z branky Tomáš Vak, který tvrdou ranou z mezikruží zamířil přesně pod horní tyč a do kladenské branky putoval Lukáš Cikánek.

Ani on však nezůstal nepřekonán, ani ne o dvě minuty později pronikl po křídle do útočného pásma Petr Nedvěd, jenž krásnou přihrávkou vybídl k premiérové trefě v extralize Lukáše Krejčíka. Další branky, ba ani větší šance se diváci nedočkali a to i přesto, že domácí měli k dispozici přesilovku pěti proti třem, nutno ovšem dodat, že trvala pouhých sedmnáct vteřin.

Třetí periodu započali aktivněji Rytíři, kteří měli v úvodu několik nebezpečných střel, které přestože se nedaly nazvat přímo gólovými, nadělaly Pincovi starosti. V dalším průběhu třetiny umocnila převahu Kladna čtyřminutová přesilová hra po vysoké holi Tomáše Urbana, ani dvojitá početní výhoda však Rytířům nestačila ke skórování. Šance tak zákonitě přišly na druhé straně, ještě v onom oslabení vyrazil na samostatný únik Daniel Špaček, který mířil do horního růžku branky, ten si ale Cikánek pohlídal. Ujala se tak šance z 55. minuty, kdy Vak prostrčil mezi kruhy na zcela osamoceného Tomáše Klimentu, jenž tentokrát pavučiny z horního rohu branky vymetl. Ve zbylém čase třetí dvacetiminutovky a také zápasu se žádná vážnější šance neobjevila. Liberec se už snažil zápas spíše dohrát a kladenské útoky většinou končili velmi záhy po překročení útočné modré čary. A i díky tomu se Bílí Tygři po výhře 6:0 vyšvihli na první místo extraligové tabulky.