Tygři porazili i Spartu

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Bílí Tygři dokázali na domácím ledě opět zvítězit. Mistrovskou Spartu porazili po velmi dobrém výkonu 3:2 po prodloužení. Dvě branky Tygrů vstřelil Leoš Čermák, který byl v utkání hodně aktivní. Vítězný gól si připsal Valdemar Jiruš, pro kterého to byla již třetí trefa ve třetím extraligovém utkání.

3. kolo, pátek 21. září 2007
3:2p
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Čermák (Nedorost), 55. Čermák (Moravec), 62. Jiruš (Nedorost) - 28. Nedvěd P. (Ton), 57. Ton (Vaic). Rozhodčí: Husička - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:11, navíc Nedvěd J. 5 min. a dokonce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Hnilička – Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Derner, Kočí – Novák, Pabiška, Procházka – Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek – Hruška, Dušek, Špaček.

HC Sparta Praha

Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, J. Nedvěd, Tabaček, Protivný - Netík, P. Nedvěd, Sivek – Ton, Vaic, Štrba – Dragoun, Langhammer, Melichárek – Zelenka, Havel, Hromas – Podlešák.

Úvodní buly utkání vyhráli hosté z Prahy, ale do první šance v zápase se dostali aktivní domácí. Duba musel několikrát zasahovat. První přesilovku si zahráli hostující hráči, ale nedokázali ji využít, do největší šance se dostal Štrba, ale Hniličku zachránila levá tyč. V 8. minutě dostali domácí skvělou příležitost k tomu dostat se do vedení. Po faulech Tabačka a Hromase si zahráli přesilovku pěti proti třem, ale kromě dvou střel Zíba od modré se k ničemu vážnějšímu nedostali. Ve 13. minutě musel po dlouhé době zasahovat Hnilička proti nebezpečnému pokusu Havla, ale nakonec jeho střelu přes obránce pokryl. Ve 14. minutě se musel předvést domácí gólman znovu, po střele Štrby skvěle vyrazil, před Tonem se odkryla prázdná klec, ale Hnilička v poslední chvíli vystrčil beton a skvěle zlikvidoval. V první třetině se hrál hokej nahoru dolů, což byla velmi atraktivní podívaná pro výborně zaplněné domácí tribuny.

Prostřední část hry začala velmi zostra. Do obrovské šance se dostal nejdříve Boris Žabka, ale nastřelil pouze břevno Dubovy branky. V následném protiútoku se do samostatného nájezdu dostal Petr Ton, ale Hnilička skvěle zachránil betony. Další přesilovku si po faulu Langhammera zahráli domácí, ale i ta zůstala přes šanci Kašpaříka bez využití. Do další početní nevýhody se dostali Tygři, po hloupém faulu Krsteva. A tuto přesilovku již hosté dokázali potrestat. Po chytré přihrávce Tona skóroval bývalý hráč a rodák z Liberce Petr Nedvěd. Po obdržené brance se domácí snažili vyrovnat, ale hosté je k ničemu nebezpečnému nepustili. Ve 33. minutě nebezpečně od modré vystřelil domácí obránce Jiří Hunkes, jeho střelu nečekaně před Dubou tečoval Klimenta a hostující gólman se štěstím zachytil puk mezi betony. V 36. minutě se po chybě Hniličky ocitl Melichar sám před prázdnou brankou, ale jeho střelu, která směřovala mezi tyče, z brankové čáry vyrazil obětavý Lukáš Zíb. Hned z protiútoku si při signalizovaném trestu najel mezi kruhy Leoš Čermák a vymetl pavučiny v růžku Dubovi sítě. Po vyrovnání se domácí Tygři usadili v útočném pásmu, ale žádnou větší šanci si nevypracovali.

Třetí třetina začala v poklidném tempu. Do slibné šance se dostal ve 43. minutě Václav Nedorost, ale s jeho pokusem si Duba poradil. Ve 45.minutě si zahráli přesilovku domácí, po faulu Hanzlíka. Do dvou slibných příležitostí se dostali Jiruš a Moravec, ale obě jejich střely Duba vyrazil do rohu hřiště. Ve 47. minutě si první přesilovku v poslední části zahráli i hosté. Po zbytečném faulu na Nedvěda jim tuto výhodu poskytl Václav Nedorost. Hosté se dvakrát nebezpečně pokoušeli dostat puk za Hniličku, ale ten vždy sklapl betony včas. V 50. minutě dostali hosté příležitost k dvojnásobné přesilovce a zamkli domácí za pískotu domácího publika před Hniličkou, který dvakrát se štěstím vyrazil do ochranné sítě. Naopak v 54. minutě se do této zkrácené výhody pěti proti třem podruhé v zápase dostali domácí. A tu již využili! Po dvou šancích Moravce a Jiruše se po samostatné akci nakonec prosadil dnes po druhé skórující Leoš Čermák. Po inkasovaném gólu se Sparta snažila o vyrovnání, a to se jim nakonec i podařilo. Po získaném puku v obranném pásmu domácích přihrál Lubomír Vaic na volného Petra Tona, který si počíhal u Hniličkovy branky a zasunul puk do sítě. Do konce základní části si oba týmy hlídali bod za remízu a do útoku se příliš netlačili. V poslední minutě se po krásném sólu dostal až před branku hostujících Jan Plodek, ale nedokázal svůj únik zakončit. Utkání tedy po šedesáti minutách skončilo remízou.

Na konci základní doby ještě dostal trest pět minut plus do konce utkání Jaroslav Nedvěd za úder hlavou. Tygři si tedy zahráli pětiminutovou přesilovku a tu po minutě dokázali využít. Vítěznou branku domácích vstřelil Valdemar Jiruš. Po střele od modré měl Duba zakrytý výhled a střela mu propadla do sítě. Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Petr Nedvěd a Leoš Čermák.