Tygři potvrdili, že se jim doma proti Spartě daří

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Bílí Tygři se v sedmatřicátém kole dočkali první výhry v roce 2011. Na domácím ledě totiž po vyrovnaném utkání porazili pražskou Spartu 3:2, i když se hosté dostali po gólu Hromase do vedení. Liberečtí ale odpověděli, když se o branky Bílých Tygrů postarali Dušek, Podkonický a Víšek, jednou asistencí se uvedl i Milan Bartovič, který nastoupil za Tygry poprvé v sezóně.

37. kolo, úterý 04. ledna 2011
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Dušek (Nedvěd, Hunkes), 17. Podkonický (Nedvěd, Bartovič), 48. Víšek (Podkonický) - 12. Hromas (Husák, Treille), 53. Smoleňák (Vykoukal, Hanzlík). Rozhodčí: Souček, Šír – Barvíř, Kis. Vyloučení: 5:5, navíc Výtisk (LIB) na 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4903. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:1,3:1,3:2.

Pinc – Čakajík, Hunkes, Trončinský, Výtisk, Moravec, Derner, Pavlů – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Hořava, Vak, Klimenta – Bartovič, Podkonický, Víšek – Ondřej, Vantuch, Špaček.

Pöpperle – Vykoukal, Hanzlík, Philipp, Husák, O´Brien, Macholda, Přibyl – Kratěna, Výborný, Bartánus – Hromas, Treille, Luňák – Smoleňák, Kůrka, Karpov – Rubeš, Sovík.

Domácí již nastoupili se staronovou posilou Milanem Bartovičem, který se vrátil po nevydařeném angažmá z Ruska. Na svou první šanci si musel počkat slovenský rychlík, který nastupoval ve třetí liberecké formaci s Podkonickým a Víškem do třetí minuty. Ještě před tím ale zahrozili hosté, když po pěkné příhře Bartánuse pálil Smoleňák kousek vedle domácí klece. Následně už se právě Bartovič dostal ke střele, kterou ale Pöpperle schoval do připravené lapačky.

Sparta v polovině první třetiny přidala na aktivitě a vysloužila si dvě přesilové hry. Tu druhou navíc Pražané dokázali využít, když Husákovo nahození tečoval nad Pincův beton Karel Hromas. Odpověď Liberce ale byla blesková, když hned o minutu později našel Nedvěd před prázdnou brankou Antonína Duška, a ten už prázdnou klec nemohl minout. Severočeši do konce první části stihli vývoj utkání nakonec otočit, když početní výhodu po faulu Vykoukala využil Andrej Podkonický, který prostrčil Nedvědův pas mezi betony hostujícího gólmana až do sítě.

Druhá část začala poměrně opatrně, hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a v útoku se při neúčasti Tona, Broše, Koreise či Kafky prosazovali především aktivní Smoleňák s Bartánusem a také Treille, který Pincovu pozornost vyzkoušel hned několikrát. Na druhé straně to po kombinaci první řady zkusil Nedvěd, Pöpperleho betony ale sklaply včas. Větší šance nepřinesla ani přesilovka Tygrů po faulu Sovíka.

Právě až když se při svém prvním extraligovém startu v kariéře vracel Sovík zpět z trestné lavice, dostal se do úniku se Smoleňákem, jeho zakončení ale postrádalo přesnost, stejně jako o pár vteřin později švih Yoricka Treille. Libereckou snahu dokumentovala střela Trončinského a dorážka Podkonického, Pöpperle byl ale na místě, a ve druhé třetině se tak diváci v Tipsport areně branky nedočkali.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupila lépe Sparta, Kratěna ale z kruhu zamířil mimo a dobrý rozlet Pražanů přibrzdilo vyloučení Luňáka. Další změnu stavu tak přinesla až osmačtyřicátá minuta a vhazování před brankou hostů, po kterém našel Podkonický před brankou Jana Víška, a ten zblízka prostřelil Pöpperleho – 3:1. Hosté ale nesložili zbraně a dokázali snížit, když dlouho přesilovku pět na tři zužitkoval Radek Smoleňák, který tečoval Vykoukalovo nahození mezi betony Pince.

Sparta vycítila šanci a natlačila se před Pince, další vyloučení ale přidalo do sparťanských plánů vážné trhliny. Treille totiž tři a půl minuty před koncem inkasoval dvě minuty za sekání. Liberečtí si tak závěr utkání pohlídali a hostům už větší šanci nepovolili ani při hře bez brankáře. Tři body tak po výsledku 3:2 zůstaly v Liberci.