Tygři předvedli v Davosu kvalitní a bojovný výkon, rozhodla trefa Wiesera do opuštěné klece

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Davos - V pozdních úterních hodinách přivítala Vaillant Arena rozhodující utkání osmifinále Ligy mistrů. Tygři bojovali do posledních zbytků sil, nicméně Davos si nakonec postup uhlídal zásluhou Wieserovi trefy do opuštěné klece.

osmifinále, úterý 10. listopadu 2015

Branky a nahrávky: 6. Walser (Axelsson, Ambühl), 10. Dino Wieser (TS), 13. Jörg (Walser), 57. Dino Wieser – 9. Jelínek, 25. Jelínek, 30. Plutnar (Řepík). Rozhodčí: Nord, Öhlund (oba SWE) – Kaderli, Tscherrig (oba SUI). Střely na branku: 19:47. Diváci: 3 252.

HC Davos

Genoni – Brejčák, Jung, Forster, Heldner, Schneeberger, Paschoud – Ambühl (C), Walser, Axelsson – Lindgren, Paulsson, Wieser M. – Sciaroni, Wieser D., Egli – Jörg, Simion, Ryser – Äschlimann, Kessler

Lašák (25. Schwarz) – Šimek, Ševc, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Ulrych, Plutnar – Vampola, Birner, Řepík – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Jelínek, Krenželok, Valský – Lakatoš, Vlach, Stránský – Jonák

Do utkání vstoupili Tygři velmi aktivně, již po dvou minutách hry se do velké šance propracoval Jakub Valský, ale z mezikruží kotouč nasměroval pouze do tyče Genoniho branky, od které se odrazil mimo nebezpečné území. A domácí o několik okamžiků později trestali. V šesté minutě se chytře osvobodil Axelsson a nabil Samuelu Walserovi, jehož projektil do horních pater brány nedokázal Lašák zastavit - 1:0.

Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. Petr Jelínek předvedl ukázkový důraz v předbrankovém prostoru a po sérii dorážek dopravil kotouč až za záda strážce svatyně domácích - 1:1. Nicméně při následné přesilovce Tygrů využil zaváhání Ševce na modré čáře Dino Wieser a stanul tváří v tvář Lašákovi. Liberecký bek ho dokázal zastavit pouze za cenu faulu a z následného nařízeného trestného střílení se již Davos podruhé radoval - 2:1.

Šelmy rozhodně neskládaly zbraně, avšak zbrzdil je tvrdý direkt v podobě třetí obdržené branky. Mauro Jörg využil odrazu kotouče a nasměroval svůj projektil z levé strany přesně pod břevno - 3:1. Ve čtrnácté minutě mohl náskok švýcarského celku snížit nebezpečnou střelu nad levý beton Genoniho Michal Řepík, avšak brankář modro-žlutých nakonec dokázal zakročit včas. Tygři tedy odcházeli do kabin s dvougólovým mankem, ale za předvedenou hru se opět stydět rozhodně nemuseli.

Petr Vampola byl úspěšný na vhazování.

Liberečané začali i prostřední dějství velmi ofenzivně, nejdříve mohl skórovat Petr Vampola, ale kotouč zpoza zařízení zasunout do poloodkryté klece nedokázal. Petr Jelínek již ale ano, s kotoučem se elegantně otočil v prostoru před gólmanem švýcarského celku a překvapil ho přesnou přízemní ranou. Ta proletěla přesně mezi betony Genoniho a rozradostněla liberecké fanoušky, kteří na utkání v nemalém počtu dorazili - 3:2.

Následně došlo na straně našeho mužstva k střídaní maskovaných mužů. Lašáka kvůli zdravotním potížím nahradil Marek Schwarz. Šelmy však tato neplánovaná změna nerozhodila a ve třicáté minutě bylo vyrovnáno. Řepík nalezl krásným pasem z levé strany před brankou stojícího Michala Plutnara a ten rozvlnil síťku domácí brány potřetí - 3:3.

Hokejisté z města pod Ještědem i nadále okupovali své útočné pásmo. Rozdílový gól měl na hokejce Dominik Lakatoš, ale puk po povedené souhře zasunout za záda Genoniho nedokázal. Stejně tak se vedlo i Petru Vampolovi, ten chtěl brankáře domácích překvapit bekhendovým pokusem mezi betony, nicméně tentokrát je maskovaný muž sklapl včas. Těsně před přestávkou se řítil sám na Schwarze Marc Wieser, nicméně kotouč dokázal nasměrovat pouze do spojnice tyčí, a skóre se tedy neměnilo. Poslední dějství začalo oproti těm předchozím o něco opatrněji. Oba týmy si byly vědomy nebezpečnosti každé následující šance, a i proto se bojovalo hlavně ve středním pásmu.

Marek Schwarz rozehrává.

Do velké příležitosti se propracoval v polovině poslední dvacetiminutovky Krenželok, z velké blízkosti ale na Genoniho nevyzrál. Zkušený brankář Davosu si připsal pohledný zákrok i o několik chvil později, když z první vypálil Bulíř. O šance v závěru nebylo nouze, v té další se ocitl po Krenželokově pasu zpoza brány Petr Jelínek, liberecký střelec mířil mezi betony a strážce svatyně domácích se musel rychle zorientovat a zmenšit šikovnému hokejistovi střelecký úhel, to se mu nakonec povedlo, a šanci tudíž eliminoval.

Tygři v závěru dostali výhodu čtyřminutové početní výhody, tu navíc znásobili odvoláním gólmana, protože by remízový stav situaci šelem nikterak neřešil. Dlouho svého soupeře tlačilo v obranném pásmu, vytvořilo si tlak a řadu šancí, ale nakonec o vítězství Davosu rozhodlo přesné bekhendové vyhození Dino Wieser do opuštěné klece - 4:3.

osmifinále, úterý 10. listopadu 2015

HC Davos