Tygři prošli při prvním domácím utkání peklem, dostali šest branek bez odpovědi

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - První domácí zápas Bílých Tygrů v jubilejní desáté sezoně nevyšel zrovna podle představ libereckých přívrženců, kteří doma naposledy viděli takovýto debakl v minulém listopadu proti Mladé Boleslavi. V každé třetině pustili dva góly, ale sami žádným neodpověděli, přestože vystřelili o pět pokusů více než hosté, v koncovce jim ale bránila nejen smůla, ale také výborný gólman Roman Málek.

4. kolo, čtvrtek 22. září 2011
0:6
(0:2, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Sloboda (Pohl), 16. Pohl, 25. Svačina (Húževka, Pohl), 31. Ujčík (Burger), 44. Káňa T. (Burger, Ujčík), 58. Svačina (TS) . Rozhodčí: Homola, Kalivoda – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 3 492. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:6. Hráč utkání: Michal Bárta - Petr Pohl.

Vošvrda (32. Pinc) - Čakajík, Hay, Výtisk, Trončinský, Derner, Pavlů, Kajínek - Dušek, Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, Urban, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Vak, Nedvěd.

HC Vítkovice Ridera

Málek - Malík, Voráček, Rehák, Sedlák, Sloboda, Punčochář, Ovčačík, Kudělka - Káňa, Ujčík, Svačina, Šedivý, Húževka, Štefanka, Strapáč, Pohl, Szturc, Káňa, Sýkora, Burger.

Zápas začal v rychlém tempu a ihned měli navrch domácí. Už po půlminutě musel vítkovický Roman Málek zastavovat tvrdou pecku Jaroslava Kudrny od modré, o minutu později ze stejného místa pálil i Kanaďan Darrell Hay, jehož střela byla ale ztečovaná vedle. První přerušení přišlo až po více než dvou minutách hry, což i fanoušci ocenili velkým potleskem. V první přesilovce se ale domácím příliš nevedlo, a tak i následujících pár minut působilo celkem zmraženě. O další rozruch se postarala později až Urbanova lajna, ale ani ta se do vyložené šance nedostala.

Když se ale hosté dostali do první přesilovky, už po deseti sekundách ji utli. Se clonícím Jurajem Štefankou se totiž rychle trefil od modré střílející bek Karol Sloboda - 0:1. Při další početní výhodě Ujčík ideálně našel Jana Káňu, ale mladého forvarda nádherným rozklekem zastavil Tomáš Vošvrda. Hned po druhé tygří přesilovce se puku ujal Petr Pohl, který vletěl do útočné třetiny a poté, co obešel obránce i brankáře, poslal puk po zemi do odkryté klece – 0:2.

Druhou třetinu načali Tygři v oslabení, což ale Michala Bártu nezastavilo od nádherného úniku, jehož zakončení kličkou do bekhendu ale vystihl zkušený Málek. Při přesilovce se hostům povedlo rozebrat libereckou obranu a když Vošvrda pouze vyrazil puk před sebe, Vladimír Svačina zakončoval do odkryté branky – 0:3. V šestadvacáté minutě se do nadějného brejku dostal Lukáš Vantuch, kterého nadvakrát úžasně zastavil skvělý Málek.

Druhá půlka zápasu začala doslova divoce. Zatímco na jedné straně Tomáš Urban povedeně tečoval Bártovu střelu, ale z protiútoku zakončoval přímo do šibenice Viktor Ujčík - 0:4. Krátce poté už Vošvrdu nahradil v liberecké svatyni zkušenější Marek Pinc. Ten se uvedl hned v následujícím oslabení, kdy pěkně vychytal z blízkosti Tomáše Káňu. Čtyři minuty před koncem druhého dějství se do výhodné situace na brankovišti dostal Bárta, ale ten nevěděl, že je puk těsně za ním. Přijíždějící Víšek a Nedvěd puk do branky nedotlačili.

Na počátku třetí třetiny sklepával kotouč po pasu z rohu Jan Káňa přímo mezi Pincovy betony, ale liberecký gólman zastavil puk lapačkou. O minutu později se domácím nepodařilo ideálně vyhodit a k puku se dostal Tomáš Káňa, který nekompromisně prostřelil bezmocného Pince. Krátce poté Tygry čekala čtyřminutová přesilovka, která ale nepřinesla větší šance, jelikož hosté také dobře bránili.

Sedm minut před závěrečnou sirénou to zkoušel opět Tomáš Káňa, tentokrát ale jeho střela zazvonila o horní tyč. Zápas dále pokračoval v nezáživném tempu, pouze občas ho vyplnila některá z nepovedených akcí na branku domácích. Tři minuty před koncem byl při úniku podražen Vladimír Svačina, který své trestné střílení proměnil nádhernou dlouhou kličkou, kterou následovala střela, na kterou položený Pinc už nedosáhl – 0:6. V poslední minutě ještě domácí projevili poslední známky snahy, ale ani to na překonání Málka, který si udržel čisté konto, nestačilo.