Tygři proti Třinci bojovali, tříbrankové manko už ale nestáhli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V šestatřicátém kole se v přímém souboji o druhé místo v extraligové tabulce utkali Bílí Tygři s třineckými Oceláři. Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří v polovině zápasu vedli již 3:0, Liberečtí ale nesložili zbraně a po gólech Ondřeje a Podkonického dokázali snížit, na body to ale v prvním utkání roku 2011 nestačilo.

36. kolo, neděle 02. ledna 2011
2:3
(0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Ondřej (Špaček), 49. Podkonický (Víšek, Derner) - 4. Adamský (Peterek), 8. Hudec (Bonk, Krajíček), 28. Hrňa (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Vak (LIB) na 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5668. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 0:3,2:3.

Vošvrda (8. Pinc) - Čakajík, Hunkes, Moravec, Výtisk, Derner, Trončinský, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Hořava - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Zíb, Štach, Richter, Hrabal - Růžička, Polanský, Květoň - Varaďa, Bonk, McGregor - Hrňa, Peterek, Adamský - Zagrapan, Ostřížek, Mičulka.

Souboj o druhé místo v tabulce začal velkým náporem domácích, dvě střely Duška a dorážka Nedvěda vypadaly hodně nebezpečně, nicméně Vojtek dokázala všechny pokusy pokrýt a hned od prvních vteřin nechal liberecké fandy vzpomenout na své poslední představení v Tipsport areně, během kterého vychytal pod Ještědem nulu a pomohl Ocelářům k vysoké výhře 5:0.

Tlak Severočechů ustal na konci druhé minuty, když odešel na trestnou lavici Výtisk. Hosté sice početní výhodu nevyužili, sotva ale domácí byli na ledě v pěti, dostali se hosté přeci jen do vedení. Peterek obral o puk Ondřeje, našel před Vošvrdou volného Martina Adamského, a ten se trefil přesně pod horní tyč. Tygři mohli odpovědět v přesilovce, faul Bonka ale nepotrestali, a když se zkušený forvard vrátil na led, připravil hned ideální palebnou pozici pro Stanislava Hudce, jehož střelu zastavila až síť – 0:2. Liberečtí trenéři se rozhodli vystřídat brankáře, a v osmé minutě tak nastoupil na místo Vošvrdy Pinc.

Následné minuty pak patřily Tygrům. Ti ale naráželi na výtečného Vojtka, kterému navíc dvakrát pomohla tyč, nejprve po nahození Hunkese, podruhé po střele Vaka švihem. Když se neujala ani rána Nedvěda a dorážka Duška, šlo se do kabin za příznivějšího stavu pro Oceláře.

Úvod prostřední části přinesl několik menších trestů na obou stranách, především Liberečtí si dokázali v početních výhodách vytvářet slibné šance, ale Vakova střela skončila na Vojtkově betonu, Klimenta z jasné pozice zamířil nad branku a Moravcova jedovka zasáhla lapačku zkušeného gólmana červenobílých. Když se domácí opět nedokázali prosadit, udeřili znovu hosté. Dobře hrající Adamský našel zpoza liberecké klece Erika Hrňu, a ten poslal puk přesně nad Pincovu vyrážečku.

Tempo pak trochu opadlo, hosté si poměrně v klidu hlídali svůj tříbrankový náskok, který mohl ještě navýšit Růžička, sám před Pincem ale střelou na lapačku neuspěl. Bílí Tygři se snažili neustále ohrožovat hostující klec, tu ale Vojtek opět dokonale začaroval. Po čtyřiceti minutách tak Oceláři vedli 3:0.

Plány Tygrů na zvrat nabraly již v úvodu třetí třetiny vážné trhliny, když Marek Pinc při rozehrávce zasáhl holí do obličeje Květoně a dostal trest na dvě plus dvě minuty. Liberečtí ale paradoxně v oslabení dokázali korigovat, když bekhendový pokus Zdeňka Ondřeje zamířil přesně nad Vojtkovo rameno. Severočeši se tak rázem vrátili do zápasu a hosté se měli co ohánět po střele Hunkese a dorážce Podkonického, kterou musel Hrabal řešit jen za cenu faulu.

Hosté se rázem dostali pod tlak, který přinesl druhý liberecký gól. Postaral se o něj Andrej Podkonický, který využil přihrávky aktivního Víška a prostřelil Vojtka, jenž měl zakrytý výhled. Krátce poté se na několik minut zápas přerušil, protože jeden ze soubojů nevydrželo plexisklo u trestné lavice. Pojistku hostů mohli přidat ve třiapadesáté minutě McGregor s Bonkem, Pinc ale podržel domácí a připsal si dva výtečné zákroky.

Domácí pak měli k dispozici dvě přesilovky, které navíc umocnili odvoláním Pince z branky. Vojtek ale opět pochytal všechny liberecké střely a dovedl hosty k vítězství 3:2. Třinec tak udržel druhou příčku v tabulce a do roku 2011 vstoupil vítězně, Tygři naopak nenavázali na tři předchozí výhry.