Tygři rozhodli o vítězství nad Lørenskogem v prodloužení!

Liberec - První duel letošního ročníku Ligy mistrů nabídl zajímavou podívanou. O vítězi nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se krásnou individuální akcí blýskl Radim Šimek. Dalším soupeřem šelem bude TPS Turku.

1. kolo, neděle 21. srpna 2016
4:3p
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Ordoš (Vantuch), 38. Stránský (Bartovič, Lakatoš), 50. Šimek (Svačina, Radivojevič), 64. Bližňák (Šimek, Radivojevič) – 6. Dokken, 40. Thoresen (Larsson, Sixsmith), 60. Sixsmith (Espeland). Střely na branku: 40:10. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 2 668.

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Pyrochta, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Jelínek, Lakatoš, Bartovič – Špaček, Bližňák, Stránský – Ordoš, Vantuch, Vlach

Lorenskog IK

Jakaitis – Espeland, Frøshaug, Ulriksen, Messa, Ponomarenko, Strom, Hellerod – Sixsmith (C), Larsson, Gronstad – Henriksen, Thoresen, Dahlstrom – Lovlie, Dokken, Sundelius – Johansen O. S., Johansen S., Vaakainen

Liberec vstoupil do utkání poměrně aktivně, ale po čtyřech minutách hry přišla tvrdá rána. Na pravé straně si do dobré střelecké pozice najel Mikael Dokken a rychlou střelou propálil Lašáka. Norský celek tak překvapivě vedl 1:0. V osmé minutě mohl vyrovnat Svačina, ke kterému se odrazil pokus Bulíře, nicméně americký gólman byl na správném místě.

Tygři pomalu začali přebírat iniciativu hry a v jedenácté minutě dostali k dispozici početní výhodu. Ta ještě zužitkována ani přes další šanci Svačiny a dělovku Ševce nebyla. Těsně před koncem úvodní periody už však vyrovnání přišlo. Jan Ordoš předvedl fantastickou samostatnou akci, kterou zakončil ještě krásnější kličkou a rozvlnil síť za Jakaitisem poprvé.

Liberečané měli příležitost převalit skóre na svou stranu v pětadvacáté minutě. Jánošíkovu ránu totiž vyrazil Jakaitis jen ke Svačinovi. Ten ale kotouč netrefil ideálně a stav zůstal neměnný. Na další nebezpečnější situaci si diváci museli počkat až do druhé poloviny prostředního dějství. Gól měl na hokejce po krásné přihrávce Svačiny Šimek, jenže brankář Lørenskogu se stihl výborně přesunout a šanci zneškodnit.

Šelmy však nevyužitá šance příliš mrzet nemusela. Bartovič namazal pouze o pár vteřin později kotouč přesně na hokejku Jana Stránského, který nad ničím nepřemýšlel a z první vypálil. Vedení našemu celku nevydrželo příliš dlouho. Čtyři vteřiny před koncem druhé periody zužitkoval přesilovku povedenou tečí Steffen Thoresen.

Ze začátku závěrečného dějství zahrozil Frøshaug, Lašák dokázal udžet koncentraci a kotouč vyrazit, i když před sebou měl nepřehlednou změť těl. V padesáté minutě už se skóre měnilo. Na opačné straně obdržel pas od nového kapitána Radivojeviče Radim Šimek a svou bombou propálil vše, co mu stálo v cestě.

O pouhých pár vteřin později mohl zvýšit vedení Tygrů Vlach, nicméně tentokrát na Jakaitise nevyzrál. Stejný hráč se ocitl ve velké šanci i v třiapadesáté minutě, když se k němu odrazil kotouč po ráně Ševce. Jenže americký gólman byl i tentokrát na svém místě. Čtrnáct vteřin před koncem základní části fauloval Vantuch a hosté sehráli přesilovku 6 na 4.

Pouhé tři vteřiny před koncem základní hrací doby propálil Lašáka James Sixsmith a vyrovnal. V prodloužení, hraném 3 na 3, inkasovali svěřenci trenéra Filipa Pešána dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Tentokrát se dokázali ubránit a následně po krásné akci Radima Šimka a povedenému pokusu Vladimíra Svačiny mohli oslavovat zisk bonusového bodu.

Ohlasy hráčů naleznete v níže přiloženém videu:

„Podobně jako v předchozích čtyřech přátelských střetnutích jsme bojovali s koncovkou. Měli jsme šance na další dva zápasy, neproměnili jsme je, což nám začalo svazovat nohy. Byli jsme nedisciplinovaní, přestalo se nám dařit pohybovat se po ledové ploše tak, jak bychom potřebovali. Jak jsme v utkání začali být neukáznění, kotouče se nám odrážely, jak neměly a vrchol byly dvě inkasované branky čtyři respektive tři vteřiny před koncem třetiny. To by se vítěznému týmu stávat nemělo. Jsem rád, že individuální akce Radima Šimka rozhodla zápas.“

Kenneth Larsen
„Nastoupili jsme proti velmi dobrému celku. Liberec měl obrovské množství střel. My jsme naštěstí dokázali využít své šance. Byl to pro nás dobrý zápas. V samotném závěru utkání přišlo několik vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnání, měli jsme štěstí. Díky štěstí si odsud odvážíme alespoň jeden bod. Jsem na kluky pyšný, protože hráli proti nejlepšímu českému celku a odvedli dobrou práci. Věděli jsme, že musíme hodně bruslit, protože Tygři mají v týmu velmi šikovné hráče. Měli jsme trochu štěstí, ale k dobrému výsledku ho potřebujete vždy.“