Tygři sehráli s Mladou Boleslaví vyrovnanou partii, nakonec však odjíždějí s prázdnou

Date of publication Author Daniel Langer, Kryštof Rossmann

Mladá Boleslav/Liberec - Až poslední perioda definitivně rozhodla o bodovém přídělu. Bohužel ji dokázali ovládnout domácí, kteří tak ukořistili ze zajímavého souboje všechny body. Jedinou libereckou branku vsítil Michal Bulíř, jenž pokračuje ve skvělé formě.

5. kolo, pátek 25. září 2015

Branky a nahrávky: 22. Urban (Pacovský, Klimenta), 43. Jarůšek (Lenc, Trončinský), 58. Pacovský (Hyka) – 46. Bulíř (Radivojevič, Bakoš). Rozhodčí: Souček, Hribik - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7 navíc Výborný (MBL) + Ševc (LIB) + Vampola (LIB) 10. min. nesp. chov. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:38. Diváci: 3957.

BK Mladá Boleslav

Rittich - Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Žejdl, Výborný, Bárta – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Hruška, Klimenta – Jarůšek, Lenc, Pabiška

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar, Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Stránský – Špaček, Lakatoš, Jonák

Úvodní třetina nabídla hodně opatrný hokej. Oba celky se snažily hrát ze zabezpečené obrany a spíše vyčkávaly, co předvede soupeř. O výraznější vzruch se v šesté minutě postarali hosté poté, co Birner napálil křižnou přihrávku jen těsně vedle tyče.

Odpověď si nachystal na druhé straně Bárta, jenž se v početní výhodě dostal ke odraženému kotouči, z nulového úhlu ale ležícího Lašáka překonat nedokázal. Nepřesnosti na obou stranách se postaraly o to, že do šaten odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu.

Po návratu na ledovou plochu se situace přeci jen zlepšila. Skóre otevřel v početní výhodě Tomáš Urban, jenž se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil kotouč do odkryté části liberecké svatyně. Pro vytáhlého útočníka to musely být emotivní okamžiky, neboť právě z Podještědí se do města automobilů před sezónou přestěhoval.

Vstřelená branka roztočila motory na obou střídačkách o jeden rychlostní stupeň výše a hned se bylo na co dívat. Odpověď na gól domácího celku si mohl nachystat Branko Radivojevič, jeho rána zpoza kruhu ale narazila pouze na tyč.

O několik okamžiků později už Severočeši branky dosáhli, ani tentokrát se ale nemohli radovat. Po velké skrumáži v boleslavském brankovišti dotlačil puk za čáru Ševc, hlavní rozhodčí ale o malý okamžik dříve hru přerušil a tím pádem i zchladil libereckou radost.

Bruslařům se vydařil i vstup do závěrečného dějství. Od mantinelu se totiž probojoval Richard Jarůšek, natlačil se přes obránce a svižnou střelou překonal zkoprnělého Lašáka. Po složitých přechodech a zdlouhavých kombinacích tak ukázal všem aktérům pátečního střetnutí, že v jednoduchosti je vskutku síla.

Tygři se ale věrni svému jménu nehodlali vzdát a vybojovali si konktaktní branku. Hosté využili propadnutí boleslavské obrany a řítili se do přečíslení dvou proti jednomu. Branko Radivojevič načasoval ideální přihrávku na Michala Bulíře a ten přesně nalezl skulinku mezi betony Davida Ritticha.

Více ze hry měli v samotném závěru hosté, ale ne a ne se do zformované obrany prosadit. Naopak nebezpeční byli na druhé straně Bruslaři, když v samostatném úniku selhal Pacovský. O několik chvil později se už ale stejný hráč mohl radovat. Tomáš Hyka vybojoval kotouč a vyrazil s ním do otevřené obrany. Pro přihrávku si vybral variantu na Dominika Pacovského a ten se z první nemýlil.

V samotném závěru ještě Lašák zamířil na střídačku, rušno bylo ale už jen v libereckém obranném pásmu. Gól Stříteského nebyl uznán pro ofsajd, Trončinského úprk byl zastaven jen za cenu faulu. Tygři se tedy vrací zpět do severočeské metropole s prázdnou.

5. kolo, pátek 25. září 2015

BK Mladá Boleslav