Tygři si na orlím masu nepochutnali, s Mannheimem prohráli 1:3

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Bílí Tygři třetí domácí zápas v European Trophy nezvládli a s německým Mannheimem prohráli 1:3. O jediný zásah Liberce se postaral ve třetí třetině útočník Tomáš Vak.

ET1, čtvrtek 01. září 2011
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Vak (Bortňák, Vošvrda) - 15. Goc (Ullmann), 29. Mitchell, 60. Arendt. Rozhodčí: Hribik, Homola – Čížek, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2056. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 Hvězdy zápasu: 1. Galbraith (Mannheim), 2. Nedvěd (Liberec), 3. Lee (Mannheim).

Vošvrda - Čakajík, Výtisk, Štich, Hay, Derner, Moravec, Holub, Pavlů - Dušek, Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Bortňák - Kica, Urban, Bárta - Víšek, Bulíř, Klimenta.

Adler Mannheim

Galbraith - Wagner, Reul, Seidenberg, Ullmann, Mauer, Kettemer, Sifers, Magowan - Lehoux, Mitchell, Goc - Lee, Kink, MacDonald - Glumac, Mapes, Gelke - Arendt, El-Sayed, Plachta.

Bílí Tygři poprvé v historii doma přivítali německého soupeře, kterým byl Mannheim. Hned v úvodu zápasu Orlům přistřihla křídla první formace vedená Nedvědem, jenže puk se v síti nezačernal. Příležitost tak dostali hosté a výstroj brankáře Vošvrdy měla během pár minut zápasovou teplotu. Nejdříve musel zlikvidovat pokus Mitchella a o chvíli později musel hasit zaváhání Moravce u mantinelu, kolem kterého se prohnal Mauer.

Němečtí byli hokejovější a v čase 14:19 se poprvé v utkání měnilo skoré. Z pravé strany si nabruslil před Vošvrdu Ullmann, ale liberecký brankář jeho pokus zlikvidoval. Mannheimský útočník ale dostal šanci na reparát, když se mu puk odrazil zpět na hůl. Na modré v tu chvíli číhal Nikolai Goc, který jeho pas proměnil čistým průstřelem v branku – 0:1. O pár vteřin později mohlo být srovnáno. Dušek si položil skvělým způsobem Galbraitha, jenže dánský reprezentant vytáhl ještě lepší gólmanskou parádu. Po první třetině tak svítil stav 0:1 pro hosty.

Liberečtí od úvodního hvizdu soupeře opět zatlačili, jenže stejně jako v první třetině z toho víc než tlak nevytěžili. Po několika zákrocích mannheimského brankáře se hra přenášela neustále blíže k liberecké brance a Vošvrda opět nemohl mít klidně spaní. Když navíc Ullmann zazvonil na tyč, mělo to být první větší varování. Orli ale přidali a jejich další tutovka už měnila skoré. Po závaru v libereckém obraném pásmu se černé pryže ujal Adam Mitchell a střelou k tyči zvýšil náskok hostů – 0:2.

Bílí Tygři zvýšili svou aktivitu a vynutili si několik přesilových her. Všechny jejich pokusy ale lapil Galbraith. Po druhé třetině tak šli do kabin opět spokojeněji hosté.

Úvod třetí třetiny byl jako přes kopírák těch předchozích dvou. Liberečtí opět tlačili, ale Galbraith svými jistými zákroky dodával Mannheimu potřebnou pohodu. Vše ale pak vzal do svých rukou brankář Vošvrda a stereotyp předchozí hry se vytratil. Liberecký muž s maskou nahrál Bortňákovi, ten uviděl ještě lépe postaveného Tomáše Vaka a jeho dělovka vymetla německou šibenici – 1:2.

Tygří fanoušci si žádali vyrovnání a jejich přání mohl splnit Urban, který si položil Galbraitha, ale ve finální fázi se mu puk zašmodrchal mezi bruslemi a pro dánského gólmana tak připravil lahůdku. S blížícím se koncem zápasů se liberecký tlak stupňoval. Domácí trenér si vzal oddechový čas a odvolal Vošvrdu z klece, ale další branka Severočechů z toho nevyústila. Naopak skórovali hosté. Vteřinu před vypršením základní hrací doby se trefil do prázdné severočeské svatyně Ronny Arendt - 1:3. Liberec tak nezvládl velice důležité utkání v Jižní divizi a prohrál s Mannheimem 1:3.