Tygři si proti Spartě zastříleli a přiblížili se desátému místu

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Důležité tři body si připsali liberečtí hokejisté v jedenačtyřicátém kole nejvyšší hokejové soutěže. Po výborné výkonu porazili svěřenci kouče Pešána Spartu vysoko 7:1, a udělali tak důležitý krok za cestou do předkola play-off. Výrazným strůjcem vítězství byl kapitán <b>Petr Nedvěd</b>, který jeden gól dal a na dva přihrál.

41. kolo, úterý 13. ledna 2009
7:1
(2:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Kašpařík, 13. Pabiška (Nedvěd), 23. Zíb (Modrý, Nedvěd), 39. Šimánek, 51. Bartovič (Blatný, Žabka), 57. Nedvěd, 58. Šachl (Blatný, Bartovič) – 51. Korejs (Gulaši, Pilař). Rozhodčí: Fraňo – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 6751. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 4:0,4:1,7:1

Fikrt - Žabka, Moravec, Zíb, Derner, Modrý, Holub, Kolmann - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl - Vantuch, Dušek, Pabiška.

Pöpperle (23.-58. Přikryl) - Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Gulaši, Ptáček , Procházka L., Pilař, Jerofejevs - Netík, Broš, Hromas - Ton, Výborný, Podlešák - Látal, Langhammer, Koreis - Mrňa, Hrdel, Kafka.

Hosté už nastoupili se staronovou posilou - obráncem Karlem Pilařem a do první šance utkání se dostal ve druhé minutě jeho spoluhráč z útoku Jakub Langhammer. Fikrt se štěstím odolal a hra se přestěhovala na druhou stranu před branku Sparty. Domácí si zahráli přesilovku pět na tři, ve které se k zakončení dostal Moravec, a i když neuspěl, nemusel příliš dlouho litovat. V sedmé minutě, když už se pokračovala v pěti na obou stranách, totiž Šimánek vyrušil rozehrávajícího Vykoukala, který následně poslal kotouč přímo na hůl Pavla Kašpaříka. Nejproduktivnější hráč Liberce se sám před Pöpperlem nemýlil a bekhendovou kličkou poslal Tygry do vedení.

Pak si zahrála v početní převaze i Sparta, příliš šancí si ale nevytvořila a tak se opět prosadili Severočeši. Ve třinácté minutě se po závaru před hostujícím brankovištěm nejlépe zorientoval Lukáš Pabiška a střelou z bekhendu poslal kotouč do sítě – 2:0. I závěr první dvacetiminutovky byl v režii Tygrů, další branky už ale nepadly.

Úvod druhé části změnu nepřinesl. Naopak ve dvaadvacáté minutě šel na trestnou Langhammer a domácí přidali třetí gól. Postaral se o něj přesnou střelou od modré obránce Lukáš Zíb. Sparťané sáhli ke změně brankáře, Pöpperleho nahradil Petr Přikryl a v následujících minutách zařadili Pražané vyšší rychlostní stupeň. I díky přesilovkám si vytvořili několik slibných šancí, Fikrt se ale vytáhl při šanci Tona a tutovce kapitána Výborného.

Ve čtyřiatřicáté minutě musel liberecký gólman řešit jedovatou střelu Mrni, která mířila pod břevno. Domácí se z menšího útlumu probrali až v šestatřicáté minutě, když nebyli daleko od gólu po parádní kombinaci Nedvěda s Klimentou, kterou zakončoval Nedorost, polo odkrytou branku ale netrefil a čtvrtý gól tak padl až v devětatřicáté minutě. Postaral se o něj po pěkné individuální akci Jiří Šimánek, který vyjel zpoza branky a přesnou střelou pod horní tyč upravil již na 4:0.

Poslední část už se spíše dohrávala a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto již před jejím začátkem. Pětibrankový náskok mohl Severočechům v osmačtyřicáté minutě zařídit Kašpařík, chybu Vykoukala ale nepotrestal. Hokejisté z hlavního města si další možnosti ke korekci výsledku vypracovali v dvojnásobné přesilovce v polovině třetí části. Netíkovu možnost Fikrt zneškodil, nicméně v jedenapadesáté minutě se Sparta dočkala, když Gulašiho střelu pohotově dorazil Jakub Koreis.

Odpověď Liberce trvala přesně osm vteřin a byl pod ní podepsán Milan Bartovič, který projel přes střední pásmo až před Přikryla a rychlou kličkou mu nedal šanci – 5:1. Netrvalo to dlouho a další chybu hostující obrany potrestal Petr Nedvěd, který v úniku dvou na jednoho zvolil střelu a nemýlil se. A pořád to nebylo vše, nalomenou Spartu ještě dorazil gól Petra Šachla, který v pádu protlačil puk pod Přikrylem za čáru – 7:1. Domácí si tak připsali nejvyšší výhru sezóny, hosté naopak nejvyšší porážku.