Tygří smečka Lapač opět nevyloupila

Date of publication Author Lukáš Rejmon

Bílí Tygři vyrazili ve 45. kole EHL do Vsetína s jednoznačným cílem zvítězit. To se jim však, proti bojovným omlazeným domácím, nepodařilo. Bílí Tygři sice v utkání 2x vedli, když se v obou případech trefil <b>Jan Plodek</b>, ovšem ani jeho dva góly na zisk bodů nestačily. Jelikož týmy Slavie i Pardubic ve svých duelech nezaváhali, Bílí Tygři spadli na 5. místo. Šanci posunout se v tabulce výš mohou využít již v neděli proti Třinci.

45. kolo, pátek 04. února 2005
5:3
(1:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Kovář (Hrabal, Demel), 23. Vlach, 25. Musil, 55. Němec (Šimánek), 60. Šimánek (Musil) - 15. Plodek (Ovčačík), 22. Plodek (Jiruš), 28. R. Vrbata (V. Nedorost). Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Rataj a R. Vrbata (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2750.

Valašský hokejový klub

Čechmánek - Kotaška, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Musil, Šimánek - Hubáček, Květoň, Korotvička. <b>Trenéři:</b> Stavjaňa a Neliba

Hnilička - L. Šmíd, Fischer, Jiruš, Klouček, Jareš, M. Duben, Ovčačík - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - V. Novák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Víšek, Plodek, P. Rozsíval. <b>Trenéři:</b> Paleček, Dvořák a Kapoun

Liberečtí hokejisté vyrazili do Vsetína s jednoznačným cílem přivést tři body. Své plány se jim podařilo plnit až do 22. minuty. To v utkání naposledy vedli. Domácí hokejisté s několika juniory a posilami z jihu Čech, Jiřím Šimánkem a ex-libereckým Mojmírem Musilem, předvedli bojovný výkon a v utkání tak zaslouženě zvítězili.

Utkání začalo zlehka a brankových šancí bylo poskrovnu. První větší šanci si vytvořili domácí, když v oslabení ujel Selingr, jeho střelu však Hnilička kryl. Poté byl vyloučen Patrik Rozsíval a Vlachovu střelu jemně tečoval Dubec, naštěstí těsně vedle. Sotva Bílí Tygři ustáli oslabení, tak hráli opět ve 4. Igor Rataj totiž u mantinelu dohrál souboj, pro který rozhodčí neměl pochopení a poslal Rataje na 2+10 min na trestnou lavici. Toto oslabení Tygři bez problému ustáli a postupně se začali nadechovat k náporu. Netrvalo dlouho a chybu domácí obrany využil, po přihrávce Ovčačíka, Jan Plodek0:1. Poté šance ze stadionu opět zmizely. Když už se Bílí Tygři viděli v kabině, udeřilo v jejich třetině. Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1 a Robin Kovář vyrovnal – 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili Bílí Tygři s nadšením a hned si vytvořili dvě skvělé příležitosti. Nejprve se dostal před Čechmánka Kotalík, jeho střelu však zastavila tyč domácí branky. Toto zaváhaní však napravil opět Jan Plodek, vřítil se do třetiny, vyškolil dva domácí obránce i brankáře Čechmánka, a do prázdné branky s ledovým klidem zavěsil – 1:2. Domácí hráli v této chvíli pod velkým tlakem a vypadalo to, že už Bílí Tygři dovedou utkání do vítězného konce. Místo třetího gólu však Tygři nabídli domácím další přesilovou hru a tu využil matador Rostislav Vlach 250. brankou v extralize – 2:2. Bílí Tygři po brance opět zvýšili výkon, na kolena je však srazila chyba Milana Hniličky při vlastní přesilové hře. Hnilička se snažil ihned rozehrát puk širší částí brankářské hole, to se mu nepodařilo, puk mu uloupil Mojmír Musil a skóroval do prázdné branky – 3:2. Z této chyby se Bílí Tygři vzpamatovali už za chvíli a těsně po další přesilovce ji napravil Radim Vrbata, který střelou z ostrého úhlu překonal Čechmánka potřetí – 3:3. Do konce třetiny si oba týmy vytvořili ještě několik šancí, ale ty už zůstaly nevyužity.

Ve třetí třetině kvalita hokeje upadla. V úvodu si oba týmy sice vytvořili několik šancí, ty však zůstaly, stejně jako v závěru druhé třetiny, nevyužity. Když už to vypadalo, že utkání téměř jistě míří do prodloužení, napřáhl skoro v rohu hřiště Ondřej Němec a Hnilička jeho střelu v lapačce neudržel – 4:3. V závěru utkání zkusili Bílí Tygři hru vabank. Milan Hnilička zůstal na střídačce a hosté hráli v 6. Několikrát zamkli domácí tým ve vlastní třetině, jejich střely však končily na tělech obětavých obránců. Poté se jednoho z odražených puků zmocnil Jiří Šimánek a střelou do prázdné branky upravil na konečných 5:3.

Tento výsledek znamená pro Bílé Tygry 3 porážku v posledních 5 utkáních a poslal je na 5. místo extraligové tabulky. Své postavení v tabulce budou moci napravit již tuto neděli proti předposlednímu Třinci, který nestačil v domácím utkání na Pražskou Slavii a prohrál vysoko 2:6.