Tygři utržili další porážku, tentokrát nestačili na Zlín

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Po neúspěšných zápasech v Pardubicích a doma proti Plzni přišla další liberecká prohra. Rozhodla poslední minuta první třetiny, kdy Tygři totálně zkolabovali, a domácí tak za patnáct sekund rozhodli utkání. O snížení se deset minut před koncem postaral <b>Zdeněk Blatný</b>, jenž tak vsítil svou první branku za Bílé Tygry.

26. kolo, čtvrtek 29. listopadu 2007
2:1
(2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Mokrejš (Andrašovský), 20. F. Čech (Kubiš) - 50. Blatný (S.Procházka). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. Diváci: 3683. Střely na branku: 36:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Galvas, Klouček, Zubíček, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - P. Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech.

Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub, Rýgl - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Pabiška

Na začátku utkání bylo otázkou, kdo se z trojice zlínských gólmanů – Murín, Čech, Biegl – postaví do branky. Volba nakonec padla na prvně jmenovaného slovenského brankáře. V tygří kleci musel za stále zraněného Pince zaskočit Michal Fikrt. V prvních minutách měl však více práce jeho protivník. Liberečtí zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu a Vantuch se dostal do dobré střelecké příležitosti. Jenže střelu uspěchal a trefil jen hruď domácího brankáře. Zanedlouho se k první střele dostali i Valaši, ale Rachůnkova střela neměla potřebný směr.

Tygři byli i nadále aktivnější a v sedmé minutě se Víšek ve vlastním oslabení dostal do zakončení. Ovšem Murín jeho pokus pohotovým zákrokem zneškodnil. Za dvě minuty byl zlínský gólman znovu v permanenci. Puk poskakoval po jeho brankovišti a jen málo chybělo k tomu, aby Blatný nebo Šachl uklidili puk do sítě. V téže minutě měli modrobílí ještě jednu šanci na vstřelení první branky, avšak Blatného teč skončila pouze na tyčce zakleté zlínské brány. V desáté minutě měli hosté možnost první přesilové hry, ale Klimenta svou šanci nevyužil.

K vážnější situaci se Zlínští dostali až za polovinou prvního dějiství. Nejdříve měl Fikrt po Leškově teči štestí a následně dobře zasáhl proti střelám Vosátka a Mokrejše. V sedmnácté minutě si šel na trestnou lavici odpočinout Petr Šachl, a domácí tak dostali další možnost hry v početní výhodě. Ovšem Záhorovský ani Okál libereckou dvojku nepřekonali. Na druhé straně se stejně tak vedlo duu Moravec, Nedorost.

Už to vypadalo, že si oba týmy pohlídají bezgólový stav, a ten bude trvat i po přestávce. Jenže přišla půlminuta, na kterou by Bílí Tygři nejraději zapomněli. Nejdříve se po fatální chybě obrany dostal do úniku Petr Mokrejš a blafákem mezi nohy obelstil Michala Fikrta. V tuto chvíli zbývalo do konce první třetiny přesně třičtvrtě minuty. A to byl dostatečný čas pro další úder Valachů. Zmatky v obranném pásmu hostí využil Filip Čech, když dorazil puk ležící těsně před brankovištěm. Po této studené sprše pro Severočechy se oba týmy odebraly do kabin.

Liberec vstoupil do druhé třetiny obdobně aktivně jako do té předešlé. Hned po půl minutě hry se prezentoval tvrdou střelou Valdemar Jiruš. Za minutu se proti pravidlům provinil Okál a Murín měl v přesilové hře hodně práce. Zlikvidoval Hunkesovu ránu od modré a dorážku Víška. Poté pálil Jiruš, ale tuto ránu se „Ičovi“ nepodařilo zkrotit a nejblíže k puku měl Leoš Čermák. Jenže rozhodčí Minář přerušil hru dříve, než se nejproduktivnější Tygr dostal k dorážce do odkryté branky.

V pětadvacáté minutě měl v přesilovce dobrou pozici Krstev, ale Murín si poradil. Brankou neskončila ani další akce Šachla. Na druhé straně měl blízko gólu Rachůnek, který po buly obehrál Rýgla a zůstal sám před Fikrtem. Ale puk z jeho hole skončil jen na podobizně tygra, jenž zdobí dres libereckého gólmana. Devětadvacátá minuta přinesla dvě dobré příležitosti Gregorova týmu, jenomže ten se stále nedokázal střelecky prosadit. Kašpaříkova střela skončila na betonu slovenského brankáře a po Moravcově nahození byl uzdravený Nedorost svou pěknou pozicí tak zaskočen, že puk špatně zpracoval a ten mu ujel.

Ve čtyřiatřicáté minutě se vyznamenal Fikrt, když zlikvidoval střelu Záhorovského, který se znenadání objevil před libereckou brankou. Až do konce druhé třetiny měl Liberec více puk na svých hokejkách, a tak i více šancí. Jenže gólově se probudit, to byl pro Tygry problém. Prosadit se nedokázal ani jinak produktivní Čermák, a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Úvod třetí části hry se Libereckým tolik nevydařil a hra byla spíše vyrovnaná, bez vážnějších situací. V šestačtyřicáté minutě mohl Zlín pojistit vedení, ale brejk tři na jednoho vyřešil Okál nejhůře, jak se mu to jen mohlo povést. Za tři minuty se v dobré příležitosti objevili Balán s Kubišem a prvně jmenovaný měl na hokejce gól, nebýt důrazného zákroku Krsteva.

Tygři se branky konečně dočkali v čase 49:50. Procházkova střela tečovaná Šachlem způsobila Murínovy problémy, a tak Zdeněk Blatný mohl dorážkou vsítit svou první branku v tygřím dresu. Náskok domácích se tedy zmenšil na pouhou jednu branku a do konce základní hrací doby zbývalo ještě něco přes deset minut času. Tygři po vstřelení branky ožili a zasypali branku hostí nebezpečnými ranami. Ale střely Kočího a Žabky se neuchytily, a proto mohl do šance vyrazit aktivní Rachůnek. Ovšem s jeho blafákem si Fikrt poradil a při následné střele z voleje od Marka Čecha mu pomohla branková konstrukce. Závěr se pomalu blížil a Tygři se čím dál více tlačili do zakončení, ale šance, a tudíž i góly, nepřicházely. V závěru se pokusili i o hru bez brankáře, ale bez úspěchu.

Zlín si tedy připsal na své konto tři body, když k vítězství mu stačilo patnáct sekund v závěru první třetiny. Liberec i přes větší množství šancí a aktivnější hru, podobně jako v Pardubicích, odchází poražen a další možnost na bodový zisk bude mít v neděli proti Ústí nad Labem.