Tygři v prostřední části famózně obrátili bitvu s Hradcem

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Souboj Liberce s Hradcem byl brán jako duel dvou celků, které na začátku sezony zdobí slušná forma. Tu v první části potvrdil především Mountfield, když se prosadil hned dvakrát. Tygři však předvedli ve druhé periodě skvělý obrat a z napínavého utkání si nakonec odnesli do kabiny všechny body.

4. kolo, neděle 20. září 2015

Branky a nahrávky: 26. Ševc (Řepík, Krenželok), 36. Krenželok (Vampola), 37. Lakatoš (Jonák, Výtisk), 55. Vampola – 2. Pilař (Bednář, Frühauf), 18. Kukumberg (Dej). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Flegl, Frodl. Vyloučení: 7:10, navíc Pilař a Kudrna (oba HKM) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 073. Střely na branku: 43:27. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Lašák – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk "C", Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček

Mountfield HK

Kacetl – Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Frühauf, Dietz, Hronek – Kudrna, Knotek, Courchaine – Bednář "C", Ihnačák, Červený – Köhler, Kukumberg, Dej – Troliga, Tvrdík, Pavlík

Domácí odstartovali utkání dvěma brzkými tresty Dernera a Výtiska, čímž darovali Mountfieldu dvojnásobnou početní převahu. A Hradec trestal, na Bednářovu nahrávku z rohu hřiště si totiž od modré sjel Karel Pilař, po jehož přízemní střele k tyči Lašák poprvé kapituloval – 0:1. Na druhé straně odjeli Vampola s Řepíkem do přečíslení dva na jednoho, se zakončením druhého jmenovaného si ale Kacetl poradil.

Vampič

Vyrovnat mohli Liberečtí dokonce v početní nevýhodě, Vampola se zničehonic zjevil sám před Kacetlem, jenže také s jeho pokusem si královéhradecký gólman poradil. Na druhé straně už se červené světlo v oslabení rozsvítilo. Ševc chyboval ve středním pásmu a odevzdal kotouč Dejovi. Ten jej předal do jízdy Romanu Kukumbergovi, který si v následném souboji s Lašákem poradil nádhernou forhendovou kličkou – 0:2.

"Dělali jsme chyby a hosté nás potrestali. Hráli jsme více u nich, takže jsme věděli, že nehrajeme špatně. O přestávce jsme si v kabině sedli a řekli si, že musíme pořád hrát to svoje a že to určitě přijde," líčil útočník Lukáš Krenželok.

Ve druhé části počet vyloučených především na straně hostů dále narůstal, což Tygry posadilo do sedla. V jedné z přesilových her se Tygři dočkali, když projektil Martina Ševce skončil až za Kacetlovými zády – 1:2. Pak se ale ke slovu znovu dostal Hradec. Tvrdík se i v tísni protlačil k zakončení z mezikruží, s ním si Lašák sice poradil, Troliga však odražený kotouč vracel zpět směrem do brány a puk nakonec proletěl jen těsně vedle levé liberecké tyčky.

V polovině druhé dvacetiminutovky už Severočeši měli hru ve své režii a díky druhé přesilovkové trefě slavili i vyrovnání. Skvěle hrající Vampola vyslal od pravého mantinelu krásný střílený pas, do něj ještě vložil hůl Lukáš Krenželok, který Vampolovu nabídku nechytatelně tečoval – 2:2. A za chvíli domácí dokonali famózní obrat. Svou první extraligovou branku si po pohotové dorážce připsal Dominik Lakatoš – 3:2.

Mountfield se ve třetí třetině tlačil za vyrovnáním a liberecká defenziva se měla co ohánět. Hronkův pokus Lašák s problémy zastavil a poté si úspěšný zákrok připsal i jeden z jeho kolegů z obrany, když obratným zásahem vkleče zlikvidoval Tvrdíkovu dorážku. Pak přišla vůbec největší příležitost Hradce na vyrovnání. Po faulu Vitáska měl Rastislav Dej k dispozici trestné střílení, jenže s ním si hostující forvard neporadil.

Na druhé straně se do rychlého kontru probil Petr Jelínek, jenž si ale svižnou ranou na Kacetla nepřišel. Uklidnění přišlo až necelých šest minut před koncem, Petr Vampola se ujal puku ve středním pásmu, pádil s ním až téměř mezi kruhy, odkud nádhernou ranou vymetl šibenici hradecké svatyně. Mountfield se ještě snažil s výsledkem něco udělat, všechny pokusy východočeských střelců ztroskotaly na Lašákovi a to to hosté ještě zkoušeli v šesti. Bílí Tygři si tak připsali třetí výhru v řadě a potvrdili svou velmi dobrou formu v úvodu probíhajícího ročníku. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Roman Kukumberg (HKM) a Petr Vampola (LIB).

Vampič

"Je to super. Určitě je lepší mít body už takhle na začátku, ale pořád musíme jít od zápasu k zápasu. Víme jak extraliga funguje, Zlín byl vloni ještě v polovině poslední a pak se ještě dostal do čtvrtfinále. Ale je to určitě lepší, než kdyby se třikrát prohrálo a my si alespoň zvedneme sebevědomí," usmíval se po zápase střelec druhé branky Krenželok.

Ohlasy po utkání:

Filip Pešán
„My jsme věděli, že nás čeká urputný soupeř, který ctí zásady tvrdého hokeje. To se dnes potvrdilo. Začali jsme nedisciplinovaně, od druhé minuty jsme hráli ve třech. Naštěstí jsme ale dokázali nezměnit věci, které nám šli. Také jsme vyhrávali osobní souboje a to rozhodlo zápas.“

Peter Draisaitl
„Z mého pohledu jsme dneska vypadali naivně. Darovali jsme domácím trestné minuty a díky tomu jsme koneckonců prohráli. Chyběla nám větší stabilita a obecná disciplína. Kvalitní hráč by si měl uvědomit, co je schopný přijmout a ne co dokáže rozdat. V tomhle jsme dnes z mého pohledu byli horší.“

4. kolo, neděle 20. září 2015

Mountfield HK