Tygři ve vypjatém utkání porazili Pardubice

Date of publication Author David Šušlík

V dohrávce sedmatřicátého kola přivítali naši hráči na svém ledě celek Pardubic. Tygři se v první třetině dostali po zásluze do dvoubrankového vedení. Perníkářům se sice ve třetí třetině podařilo snížit, Liberec však vstřelil další dva góly a vyhrál 4:1. Vítěznou branku našeho týmu vstřelil <b>Pavel Kašpařík</b>, který byl fanoušky zvolen mužem utkání.

37. kolo, středa 16. ledna 2008
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Pabiška (Víšek), 19. Kašpařík (Pletka), 49. Moravec (Pletka), 49. Vantuch (Žabka) - 45. Linhart. Rozhodčí: Kubeš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:7, navíc Cetkovský (PCE) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 7231. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Pinc - Moravec, Zíb, Hunkes, Krstev, Žabka, Holub, Kočí, Rýgl - Čermák, Kašpařík, Pletka ("A") - Bartovič, Pabiška, Víšek - Rapač, Šachl, Procházka ("C") - Vantuch, Dušek, Špaček.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek ("A"), Šeda, Nakládal, Linhart, Posmyk, Nikolov, Koma, Kolář II. - Tvrdík, Blažek ("C"), Rolinek - Cetkovský, Pucher, Somík - Kolář I., Starý, Ondřej - Semorád, Zohorna, Klejna.

Hned po sedmatřiceti sekundách se dostal do velké šance po přihrávce Pletky Leoš Čermák. Jeho pokus z bezprostřední blízkosti však Lašák zlikvidoval. O necelou minutu se probil pardubickou obranou obránce Hunkes. Jeho střela zápěstím skončila mezi Lašákovými betony. Liberec byl v prvních pěti minutách aktivnější. Pardubice se během nich nedostaly k jediné střele. Na konci první pětiminutovky přišlo také první vyloučení. Na dvě minuty si šel odpočinout hostující Jakub Nakládal za hákování. Domácí ale hráli přesilovku jen osmnáct sekund. Jiří Moravec přehnal svůj důraz a byl také vyloučen za hákování. První náznak šance Moelleru přišel v osmé minutě. Střela Puchera však skončila vedle Pincovy klece. V jedenácté minutě vypálil tvrdě od modré liberecký kapitán Stanislav Procházka, brankář Lašák ale vyrazil betonem kotouč do ochranné sítě.

V čase 11:41 Tygři vytěžili ze své aktivity vedoucí branku. Obránce Liberce Hunkes byl ve středním pásmu faulován, ale rozhodčí nechal domácím výhodu. Ke kotouči se dostal Jan Víšek, prohnal se podél pravého mantinelu do útočného pásma a přesně našel před branku najíždějícího navrátilce do liberecké sestavy Lukáše Pabišku. Ten do přihrávky jen nastavil hokejku a kotouč skončil v brance. 1:0. O chvíli později střílel na druhé straně Jan Kolář. Marek Pinc ale jeho střelu vyrazil ramenem. Na samém začátku devatenácté minuty byl za faul na Holuba vyloučen pardubický Zdeněk Ondřej. Liberečtí tak měli šanci zvýšit svůj náskok před první sirénou. A šanci po půl minutě využili. Pavel Kašpařík ještě napoprvé neuspěl, kotouč se ale dostal k Václavu Pletkovi, který našel před brankou právě Pavla Kašpaříka, a ten v čase 18:37 svou pátou brankou proti Pardubicím v této sezóně zvýšil na 2:0. Perníkáři tak měli po první třetině dvoubrankové manko.

Aktivita domácích dělala Pardubicím problémy i zkraje druhé třetiny. Ve třiadvacáté minutě předvedli hosté rychlý brejk, se střelou Somíka si ale Pinc poradil. Ihned z protiútoku pálil jen do připraveného Lašáka rychlík Bartovič. V další šanci byl liberecký Lukáš Pabiška, pardubický gólman ho však nadvakrát vychytal. Na druhé straně jel sám na Marka Pince Peter Pucher. Byl tísněný Šachlem, ale podařilo se mu zakončit. Kotouč sice skončil za brankovou čárou, hlavní rozhodčí Kubeš ale po telefonické poradě gól neuznal kvůli posunuté brance. V sedmé minutě si dělal místo před Pincem Tomáš Rolinek a domácí pořízek Angel Krstev ho zastavil jen za cenu faulu. Moeller si v početní výhodě vytvořil několik slibných příležitostí, hlavně Jiří Cetkovský dělal Tygrům velké problémy. Liberecký brankář ve spolupráci se svou obranou však všechny pokusy hostí zlikvidoval.

Také Liberečtí dostali o minutu později možnost přesilové hry, když Kolář fauloval Rapače. Počet hráčů na ledě ale za necelou minutu vyrovnal Pavel Kašpařík vyloučený za hákování. Jenže za další chvíli skončil na ledě Pabiška po zákroku Šedy a rozhodčí posoudil zákrok jako nedovolený. Domácí tak měli k dispozici oblíbenou přesilovku čtyř proti třem. Ta byla ale příliš krátká na to, aby v ní Liberec stihl něco vymyslet. Ve čtyřiatřicáté minutě ujel pardubickému Janu Starému obránce Hunkes. Starému nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za záchranou brzdu v podobě faulu a další liberecká přesilovka byla na světě. Východočeši se ale bez větších problémů ubránili. Vyloučených přibývalo stále více. V sedmatřicáté minutě zamířil na trestnou domácí Milan Bartovič za vysokou hůl. Paradoxně měl však ve vlastním oslabení velkou šanci Špaček, který se řítil na brankáře Lašáka. Pardubický brankář ale předvedl vynikající zákrok. Po druhé třetině tak stále platil stav 2:0 pro domácí.

Na začátku třiačtyřicáté minuty spálil slušnou šanci Liberce Daniel Špaček, když po přihrávce Rapače nedokázal z mezikruží překonat Lašáka. Další šance domácích přišla o minutu později, když se před branku probil Leoš Čermák. Stejně jako jeho kolega z útoku však ztroskotal na Lašákovi. Poté začaly na ledě plát emoce. Nejprve byli po vzájemné potyčce vyloučeni Čermák se Zohornou. Chvíli na to Jiří Cetkovský tvrdě fauloval Jiřího Hunkese a dostal pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Angel Krstev, který mstil svého spoluhráče, dostal dvě minuty za hrubost. Z toho všeho vyplynula přesilová hra Pardubic, kterou po necelé minutě hosté využili. Tomáš Linhart využil v čase 44:22 Pincovy dezorientovanosti a dorazil kotouč po střele od modré do liberecké branky. 2:1.

Moeller se však ze snížení radoval jen do času 48:03. Václav Pletka vystřelil na pardubického gólmana, ten jeho střelu sice vyrazil, na dorážku Jiřího Moravce už ale nedosáhl. 3:1. A za dalších sedmapadesát vteřin to bylo již o tři branky. Boris Žabka přihrál od modré Lukáši Vantuchovi, a ten počtvrté překonal brankáře Lašáka. 4:1. Ve třiapadesáté minutě byli Tygři blízko páté brance. Ani jednomu z libereckých útočníků se však nepodařilo propasírovat kotouč přes valnou hromadu, která se vytvořila v brankovišti Východočechů. O čtyři minuty později přišlo po delší době další vyloučení. Za krosček dostal dvě minuty pardubický obránce Marek Posmyk. Hosté se ale v klidu ubránili. Zápas se ke konci už jen dohrával. Tygři tak porazili Moeller 4:1.