Tygři vyloupili Sazka Arenu

Date of publication Author Lukáš Rejmon

V dohrávce 20. kola O2 ELH zavítali Bílí Tygři na led Slavie, které nedali po velmi dobrém výkonu sebemenší šanci a zvítězili 3:1. Hrdinou utkání byl <b>Lukáš ZÍB</b>, který vstřelil 2 branky, přičemž ta druhá byla zároveň tou vítěznou.

20. kolo, pondělí 30. října 2006
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Vlasák (Hlavačka) - 22. a 51. Zíb (na 1. Procházka, na 2. Žabka), 55. Šachl (Procházka). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:2. Střely na branku: 34:33. Diváci: 4633. Průběh utkání: 0:3,1:3.

HC Slavia Praha

A. Svoboda - Kadlec, Graňák, Kolařík, Hlavačka, Žižka, Jass - D. Hruška, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - Bednář, Vlasák, Sobotka - Dlouhý (41. Vondrka), Červenka, Doležal. <b>Trenéři:</b> Růžička, Weissmann a Kalous.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Čutta, Krstev, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Pabiška, Víšek - Pletka, Šachl, Procházka - Dušek, Vampola, Hruška O. <b>Trenéři:</b> Paleček, Čermák a Kapoun.

1. třetina:

Úvod zápasu měli rozhodně ve své režii domácí. Už na začátku druhé minuty se do slibné šance dostal Tomáš Vlasák, ale z otočky našel pouze připraveného Hniličku. Jako by tento moment předznamenal celé utkání, slávisté si vytvářeli šance, i ty z kategorie vyložených, ale vždy v rozhodující chvíli jim buď puk nešťastně odskočil, nebo prostě netrefili jak si asi i sami představovali. A to přitom domácí měli v první desetiminutovce dvakrát výhodu přesilové hry. Ale ani vyloučení Václava Kočího, ani Angela Krsteva, domácí nedokázali potrestat. Za zmínku v této části první třetiny určitě stojí Vlasákova šance, který z několika kroků netrefil odkrytou branku, nebo milimetrová přihrávka Michala Supa na Tomáše Vlasáka, kterou na poslední chvíli holí vypíchnul Milan Hnilička.

Zatímco první polovina první třetiny patřila domácím, v té druhé měli zase navrch Tygři. Tři po sobě jdoucí vyloučení Sobotky (podražení), Čermáka (sekání) a Marka Tomici dala hostům křídla. A tak se i Adam Svoboda měl v brance co otáčet. Paradoxně největší šance první třetiny měli domácí pouhé tři vteřiny před první sirénou – Michal Sup se ocitl sám před Hniličkou, ale nabízenou šancí byl zaskočen asi nejvíc on sám.

2. třetina

Druhou třetinu zahajovali domácí pokračující přesilovkou za vyloučeného Petra Vampolu, ale ani přesilovku s pořadovým číslem tři slávisté nevyužili. Hosté se i tentokrát početní přesile ubránili, v podstatě lze říct, že domácí k ničemu nepustili. Ba co víc, sami se hned vzápětí ujali vedení - to když Lukáš Zíb vypálil od modré a Adam Svoboda na letící puk zareagoval pozdě – 0:1. Domácí brankář Adam Svoboda pak jen rezignovaně praštil hokejkou o led, v rozhodující chvíli mu totiž výhled zakryl spoluhráč. Ale domácí se nepřízni osudu vzepřeli. Hned na to se do šancí dostali dvakrát David Hruška, Josef Beránek a Hlavačka s Ratajem, ale Hnilička byl vždy na místě a připraven. Ani hosté nebyli tak zcela bez šancí – tou největší pohrdli v končící 29. minutě, kdy od mantinelu odražený puk přeskočil Graňákovu hůl a málem z toho byla další gólová šance. Prakticky hned z protiútoku střílel Vlasák vedle. Pak dvakrát podržel svůj tým Adam Svoboda – to když po zmatcích v obraně likvidoval dvě příležitosti hostů. Skóre se už ale do konce druhé třetiny neměnilo – a to ani po šancích Jaroslava Bednáře v čase (toho ze střeleckého úhlu vytlačil Václav Novák), či Václava Pletky, jehož pokus zase zastavil vynikající Adam Svoboda. Po druhé třetině tak byl stav zápasu 0:1.

3. třetina

Z pohledu diváka asi nejpohlednější bylo závěrečné třetí dějství. Slavia musela otevřít hru a to s sebou přineslo nespočet šancí na obou stranách. Hrálo se nahoru – dolů, střídaly se akce na obou stranách, bylo se prostě na co koukat. Jen to zahučelo, když Josef Beránek ve vyložené pozici minul – ač sám před Hniličkou si zpracoval bruslí puk, ale hokejkou jej už poté netrefil tak, jak si sám přál. Slavia zvýšila obrátky, až za cenu faulu zastavil Jakub Čutta pronikajícího Leoše Čermáka, ale z přesilovky nakonec nic nebylo, hosté se v pohodě ubránili. Za zmínku snad jen stojí Vlasákova šance z 46. minuty – které ale chybělo přesné zakončení. Stejně jako Josef Beránek si o pět minut později počínal i Michal Sup – ale ani z jeho hole se skóre neměnilo. Slavia si však vynutila další vyloučení, na trestnou lavici zamířil Václav Novák za faul loktem. Jenže slávisté si přesilovky moc neužili, o necelou minutu později byl vyloučen exliberecký Čermák a hrálo se čtyři na čtyři. Ale ani tento počet hráčů na ledě dlouho nevydržel. Rozhodčí Homola vzápětí vyloučil Tomáše Žižku a Slavia tak šla do tří. Hosté nabídnutou přesilovku čtyři na tři sehráli ukázkově – za 25 vteřin se podruhé v zápase měnilo skóre: Boris Žabka, na jaře ještě obránce Slavie, přesně přihrál Lukáši Zíbovi a ten se trefil prakticky ze stejné pozice jako ve druhé třetině i podruhé – 0:2.

4633 diváků sledovalo marný závod domácích s časem. Když už už se slávisté začali pomalu ale jistě nadechovat k závěrečnému náporu, přišla minela Adama Svobody za brankou a Petr Šachl z přihrávky Stanislava Procházky potřetí v zápase měnil skóre – 0:3. Slavia vrhla poslední zbytky sil do útoku, tlačila, místy si vytvářela až drtivý tlak, ale všechna její snaha byla jalová - jak moc ten večer Slavii chyběl střelec. Přesto zejména pokusy aktivního Hlavačky gólem zaváněly, ale Liberec své obranné pásmo dobře bránil a slávisty k ničemu nepustil. Když už se zdálo, že Milan Hnilička v zápase vychytá nulu, objevil se zničehonic před ním Tomáš Vlasák a s rutinou sobě vlastní mezi betony upravil v čase 58.28 stav zápasu na konečných 1:3. I když skóre se mohlo měnit ještě jednou, a to pouhých 32 vteřin před konce třetí třetiny, ale při brankáři hostí stála jeho pravá tyč.