Tygři zdolali Boleslav a zajistili si postup do čtvrtfinále

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Po vydařeném duelu na ledě Kladna čekal Bílé Tygry souboj před vlastním publikem proti Mladé Boleslavi. Domácí se dostali ve druhé třetině do vedení, které dalšími dvěma trefami pojistili. Druhou nulu v řadě si připsal brankář Marek Pinc. Další bitva čeká modrobílé v neděli, kdy zajíždí k souboji o první místo do Třince.

48. kolo, pátek 04. února 2011

Branky a nahrávky: 21. Klimenta (Hořava, Čakajík), 44. Bartovič (Hořava, Podkonický), 47. Bárta (Hunkes, Pinc). Rozhodčí: Husička, Troubil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:10, navíc Matějovský (MBL) na 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 005. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 3:0.

Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Niko, Kajínek - Kudrna, Špaček, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Bárta - Ondřej, Urban, Vantuch.

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Marušák, Dudáš - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Pabiška - Štefanka, Bahenský, Demel - Hyka, Tvrdík, Matějovský.

Duel zahájily oba celky poměrně svižně, více ze hry měli v úvodních minutách především Liberečtí. Na mladoboleslavskou svatyni se nejprve řítil Špaček a po pěkné kombinaci mohl do prázdné branky zakončovat Ondřej, ovšem letící kotouč svoji čepelí nezasáhl.

Schwarz měl plné ruce práce také o chvilku později, po ukázkové kombinaci v útočném pásmu jej však nepřekvapil pokus Bárty ani průnik Podkonického. Hosté poté řešili soupeřovu aktivitu nedovolený způsoby, jenže Tygři ve dvou slepených přesilovkách středočeskou tvrz nikterak nepozlobili.

Boleslavští naopak postupem času vyrovnali se soupeřem hru, po Moravcově hrubce zakončoval Nouza jen do připraveného Pince. Vzápětí se po nahození Heye strhl před libereckou klecí velký závar, domácí brankář ale nakonec černou pryž dokázal zalehnout a hru přerušit. Když se v samém závěru prvního dějství neujala ani střela Ondřeje z mezikruží po zaváhání mladoboleslavské defenzivy, skončila vcelku pohledná první část bez branek.

Ve druhé třetině dohrával Bruslařský klub přesilovou hru, Divíšek nalezl z rohu kluziště před brankovištěm operujícího Boháče, jemuž se málem podařilo skórovat bruslí. Pinc ale na poslední chvíli zasáhl, zato Tygrům se při vlastním oslabení podařilo otevřít skóre zápasu. Hořava pronikl do útočné třetiny, přihrávkou na pravý kruh vybídl k zakončení Tomáše Klimentu, jenž pohodlně zavěsil – 1:0.

Hned po vhazování ve středu kluziště se ale před libereckou klec nasunul Vrbata, po jehož střele se ocitl kotouč před zcela volným Pabiškou. Toho však vychytal famózním zákrokem domácí brankář. Nebezpečně poté pálil na opačné straně hřiště Dušek, ovšem hostující klec přestřelil.

Po velkých příležitostech obou celků se hra trošku uklidnila, až při dvojnásobné početní převaze Libereckých se měl Schwarz ve svém teritoriu co ohánět. Vak nejprve trefil zprava břevno a po dokonalém vyšachování hostující defenzivy se dostal také ke střele do prázdné brány, ale boleslavský strážce svatyně se na brankové čáře roztáhl a puk udržel ve výstroji.

Bílí Tygři byli po zbytek prostředního dějství aktivnější, ale přes pozorně bránícího soka se již neprosadili. Po čtyřiceti minutách tak vedl Liberec nejtěsnějším možným rozdílem.

Dvoubrankový náskok mohl Severočechům hned v první minutě třetí části vystřelit Hořava, když ujížděl úplně sám na brankáře. Předvedl pohlednou kličku, Schwarz ale svým betonem kotouč zbrzdil a zamezil mu cestu za brankovou čáru. Vzápětí si ale Milan Bartovič vybruslil na pravý kruh a střelou švihem rozvlnil hostující síť – 2:0.

Liberci se poté naskytla další možnost hry proti třem statečným, Tygři však využili až klasickou početní výhodu. Michal Bárta se prohnal podél levého mantinelu a střelou do horní poloviny branky uspěl – 3:0.

Hosté se ani přes nepříznivý stav nevzdávali, Pinc musel odrážet průnik Bahenského a pumelici Dudáše, ta ovšem mezi tři tyče nemířila. V samém závěru nedotlačil puk za brankovou čáru ani Čakajík, na libereckém vítězství to ale nic neměnilo. Mladá Boleslav však pod Ještědem nepředvedla špatný výkon, na body to ale nestačilo.

48. kolo, pátek 04. února 2011

BK Mladá Boleslav