Tygři zvládli kladenskou snahu a posouvají se na třetí místo

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Poslední domácí zápas v roce 2010 zvládli Bílí Tygři před zaplněnou Tipsport arenou s menšími problémy, ale nakonec dost dobře. Za úspěchem Tygrů stála především dvojice Dušek-Nedvěd, která si připsala dohromady pět bodů. Zbylý liberecký gól vstřelil Tomáš Vak, za hosty se trefili Bílek a Kuchler. Svou ruku do díla přiložili také brankáři Falter a Pinc, kteří chytali celkem solidně. Tygři se díky posbíraným bodům dostali na třetí místo v tabulce a od druhého Třince je dělí pouze skóre.

34. kolo, úterý 28. prosince 2010
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Dušek (Nedvěd), 10. Vak, 26. Nedvěd (Hořava), 41. Dušek (Kudrna, Nedvěd) - 30. Bílek, 37. Kuchler (Patera) . Rozhodčí: Souček, Turčan - Blümel, Barvíř. . Vyloučení: 5:8, navíc Bicek (KLA) – 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. Diváci: 7 034. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Pinc - Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček.

Rytíři Kladno

Falter - Drtina, Šmach, L. Procházka, Toman, Pískáček, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Bílek, Kalla, S. Treille - Bělohlav, Látal, Valský - Knotek, Kotrla, Eberle.

Prvních pár minut se hrál nepříliš ofenzivní hokej, který provázela hra ve středním pásmu, nepřesné přihrávky a nízkou aktivitu obou týmů. Prokletí se podařilo zlomit domácímu týmu, který se prosadil v desáté minutě úvodního dějství. Kapitán Petr Nedvěd našel na druhé straně útočného pásma Antonína Duška, který přesnou střelou z voleje zdolal kladenského gólmana Faltera – 1:0. Hosté se ani nestačili z prvního libereckého zářezu otřepat, když hned po buly, osm vteřin po Duškově gólu, napřáhl krátce po přejezdu do ofenzivní zóny Tomáš Vak, jehož parádní dělovka našla svou cestu do kladenské svatyně – 2:0.

Desátá minuta byla v prvním dějství naprosto ojedinělou a tak se hra posunula o stupeň vzad. Mírnou nadváhu si stále drželi Tygři, kterým ve čtrnácté minutě pomohl Bicek svým vyloučením a když navíc zapojil do své hry emoce, vyfasoval si desetiminutový osobní trest. Z přesilovky měli Tygři hned dvě větší šance. Nejprve se dostal k puku před brankou soupeře Víšek, který svůj terč ale netrefil. O minutu a půl později, na konci přesilovky, dostal Víšek druhou šanci, tentokrát napálil kotouč do boční sítě. V posledních sekundách třetiny ještě zahrozil Zdeněk Ondřej, jehož neúspěšný pokus uzavřel úvodní dvacetiminutovku.

Druhé dějství otevřela pěkná souhra Podkonického s Vantuchem. Slovenský veterán našel libereckého odchovance volného před Falterovou brankou, kladenský brankář ale Vantuchovo klepnutí do puku zastavil. V šesté minutě Tygři zvýšili své vedení na čtvrttuctové při přesilovce pět na tři. Petr Nedvěd nejprve napálil svou bombu do jednoho z kladenských beků, při dorážce už ale nezaváhal a poslal kotouč k Falterově tyči – 3:0. Ve třicáté minutě zabodovalo i Kladno, když zblokovanou střelu jednoho z beků dorazil do Pincovy klece Vítězslav Bílek - 3:1.

Ve třiatřicáté minutě si dlouhou dobu sám pobyl před Falterem střelec první branky Antonín Dušek, který ale místo střely zvolil nesmyslné zamíchání pukem, který pak lehce poslal do Falterových betonů. Liberečtí pokračovali v tlaku, skórovat se jim ale nepodařilo. Přesně v čase 37:00 překvapil všechny přítomné, včetně Marka Pince Jiří Kuchler, jehož tvrdá rána prolétla skulinkou mezi Pincem a jeho tyčí – 3:2. V závěrečné minutě měli obrovskou, defenzivu rozebírající akci Klimenta, Nedvěd a Podkonický, kteří ale gól nedali. Buď to byl skvělý Falter, blokující bek, nebo nízko umístěné břevno, které jim v tom zabránilo.

Třetí část otevřeli Tygři ve velkém, po jedenadvaceti vteřinách si vrátili dvoubrankový náskok. Kudrnovu přihrávku před branku dostal Antonín Dušek, který si zřejmě o přestávce vyslechl od svých zkušenějších spoluhráčů, jak má reagovat v podobných situacích a ledově vymetl Falterovu šibenici – 4:2. Zhruba o šest minut později se dostal k domácí brance Tomáš Knotek, Pinc na něj ale vyzrál a skóre se tak neměnilo.

Ve třiapadesáté minutě dostal povedený pas do mezikruží Tomáš Vak, který chtěl zkusti proti Falterovi backhandový blafák, zkušený brankář mu ale obětavě vypíchl kotouč holí. Kladenští se pokoušeli přiblížit se na rozdíl jediné branky, po souhře Tomana s Kallou jim v tom ale stál zajímavým zákrokem Pinc. Toman to pak zkusil ještě jednou, Tygři ale své vedení udrželi a vyhráli 4:2.