Tygrům utekl postup v prodloužení, do semifinále jde Slavia

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Bílí Tygři nedokončili obrat ve čtvrtfinálové sérii s pražskou Slavií a nakonec jí podlehli 4:3 na zápasy. V rozhodujícím sedmém duelu sice Liberečtí dvakrát vedli o dvě branky, nakonec ale Pražané dokázali stav dorovnat, v prodloužení přestát velký tlak Severočechů a nakonec i vsítit postupový gól. Liberec tak v letošním play-off končí, do semifinále postupuje celek Slavie.

ČF7, středa 16. března 2011
3:4p
(1:0,1:0,1:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Urban (Ondřej, Vantuch), 26. Nedvěd (Špaček, Hunkes), 45. Kudrna (Nedvěd) – 42. Pospíšil (Krenželok, Jelínek), 56. Sklenář (Vondrka, Žižka), 59. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 74. Svoboda (Čermák). Rozhodčí: Orság, Šindler – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1,3:4. Konečný stav série: 3:4, postupuje Slavia.

Vošvrda - Čakajík, Štich, Trončinský, Derner, Hunkes, Ulrych, Moravec, Holub - Bartovič, Nedvěd, Podkonický - Kudrna, Vak, Hořava - Ondřej, Urban, Vantuch - Klimenta, Špaček, Víšek.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík, Špelda - Micka, Jelínek, J. Doležal - Třetina, Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Endál, Pospíšil, Čermák - Jaškin.

Beznadějně vyprodaný zápas začal poměrně opatrně, oba celky tušily, že jedna chyba může rozhodnout o postupujícím do semifinále. Puk byl možná více času na libereckých hokejkách, první ostrý zákrok středečního večera si ale připsal domácí brankář Vošvrda, když lapačkou pokryl jedovku Doležala. Na druhé straně to po úniku s Bartovičem zkoušel Podkonický, branku hostů ale přestřelil.

Pražané si v polovině úvodní třetiny zahráli jako první tým přesilovku, když zaváhání liberecké obrany musel Derner řešit faulem. Početní výhoda ale Slavii moc nešla, a naopak to byl opět aktivní Bartovič, který na druhé straně prověřil Kopřivu. První branka tak padla v osmnácté minutě, když se po Ondřejově bekhendové střele odrazil kotouč před Tomáše Urbana, a ten ho doklepl za brankáře hostů. Po první třetině tak byli spokojenější bílomodří, kteří vedli 1:0.

Druhá část přinesla pokračování zajímavé podívané. Slavia přitlačila v pětadvacáté minutě a na několik vteřin rozpoutala kolotoč přihrávek před Vošvrdou, ten ale nakonec zasahovat nemusel a po rychlém kontru udeřilo na druhé straně. Špaček byl v šanci před Kopřivou faulován a v následné výhodě se střelou mezi betony hostujícího brankáře prosadil Petr Nedvěd. Hosté mohli odpovědět v následné přesilovce, šanci Vondrky ale pokryl opět výtečně chytající brankář Liberce.

V šestatřicáté minutě odstoupil ze hry domácí bek Ulrych, který po čistém souboji s Jelínkem utrpěl zranění ramene, chvíli po něm zmizel z ledu i útočník Bartovič, zřejmě z důvodů nachlazení. Závěr druhé dvacetiminutovky byl ve znamení snahy Slavie protlačit se před libereckou branku, Severočeši ale prostor před Vošvrdou ucpali, a po dvou třetinách tak vedli 2:0.

Třetí dvacetiminutovku začali lépe hráči v červených dresech. Vakův faul potrestal ve dvaačtyřicáté minutě Tomáš Pospíšil, který prostřelil Vošvrdu. Slavia rázem ožila a vycítila šanci. Nejeden divák si přitom vzpomněl na první zápas série, ve kterém vedli Liberečtí o dvě branky, nakonec ale zápas prohráli. Liberečtí si ale poměrně rychle vzali dvougólový náskok zpět. Jaroslav Kudrna totiž v pětačtyřicáté minutě zasunul puk po Nedvědově pokusu za Kopřivův beton.

Pražané se z inkasované branky dokázali oklepat, i nadále ale naráželi na výtečného Vošvrdu. Ten pokryl i tutovku Čermáka v jedenapadesáté minutě, proti které zasáhl rychlou vyrážečkou. Drama závěrečným minutám dodala druhá gólová akce Slavie. Vondrka našel ideálně Jakuba Sklenáře, a ten se zblízka prosadil, náskok Liberce byl tak opět jen jednobrankový. Necelé dvě minuty před koncem třetí periody už hosté pomýšleli o odvolání Kopřivy z branky, nakonec tak ale činit nemuseli. V devětapadesáté minutě totiž po další povedené akci Vondrky udeřil rychlou střelou Tomáš Svoboda. Zápas tak dospěl do prodloužení, které v sedmém zápase play-off pokračuje do doby, než padne gól.

Liberec začal první nastavení aktivně a velkou šanci měl Vantuch, sám před poloprázdnou brankou Pražanů ale zamířil puk jen do boční konstrukce. V další šanci byl stejný hráč Tygrů faulován, Severočeši ani přes velký tlak ale početní převahu nevyužili. Ani další přesilovku pak Severočeši přes velkou snahu nezužitkovali, a tak nakonec udeřili Pražané. Ve čtyřiasedmdesáté minutě se svižnou střelou švihem prosadil Tomáš Svoboda a poslal Slavii do semifinále.