Reportáž

U16 podlehla Spartě, rozhodly dva slepené góly

Liberec - Pět vítězných utkání v řadě měla na kontě liberecká šestnáctka před utkání se Spartou. Naposledy podlehla v polovině února právě Pražanům. I tentokrát byli nakonec spokojenější hráči z hlavního města, kteří po dvou rychlých trefách ze druhé třetiny dostali do vedení, na které Tygři nedokázali odpovědět.

První třetina nabídla útočnou hru, na obou stranách ale bylo vidět množství nepřesností. Proto měly oba týmy své největší šance k otevření skóre v přesilovkách. Liberec své dvě početní výhody nevyužil, ani Spartě se výhoda jednoho muže v poli nevydařila a stav po první třetině tak byl 0:0.

Přesilové hry hráli velkou roli i v druhé dvacetiminutovce. Nejdříve Tygři neproměnili svou početní výhodu, následně Liberečtí sami Spartě nabídli dvě dvouminutová vyloučení. A to druhé dokázali Pražané využít. Po Slavíčkově pasu se prosadil Marek Bláha a vsítil první branku utkání.

O minutu později bylo pro Severočechy ještě hůře. To se totiž za záda Čajana propadla střela Oto Theimera. Dva bleskové zásahy s Tygry otřásly a zanedlouho se Sparta mohla radovat potřetí, když bylo po faulu na Kuracinu nařízeno trestné střílení. Čajan ale své spoluhráče podržel a puk do branky nepustil.

Do třetí periody šli domácí s cílem zdramatizovat průběh utkání, a to se jim povedlo. Jejich narůstající tlak vedl k brance, kterou ve dvaapadesáté minutě vstřelil William Pray. Více už ale svěřenci trenéra Loba bohužel nestihli a tři body tak putovali do Prahy.