U16 v napínavém utkání se Slavií ubránila těsné vedení a má mečbol!

Praha/Liberec - Liberecké šestnáctce vyšel vstup do zápasu, když se již v první minutách díky své aktivitě dostala do vedení. Slavia srovnala s Tygry krok až ve druhé třetině, jenže Liberečtí udeřili paradoxně ve vlastním oslabení a i přes snížení Pražanů dotáhli utkání do vítězného konce.

ČF1, neděle 17. března 2019
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Slavíček (Palát) – 6. Trunda (Měchura), 22. Měchura. Rozhodčí: Horáček – Kubíček, Šimánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 74. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Slavia Praha

Pittr – Dráb, Čech, Srdínko, Svoboda, Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal.

Franc – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

Do zápasu vstoupili lépe Liberečtí, kteří již v úvodu dostali svého soupeře pod tlak. Ve třetí minutě se do velké šance dostal po pěkné individuální akci Petr Gajda, jenže Michal Pittr si poradil jak s jeho zakončením, tak s následnou jedovatou střelou Luky Vodlana. Za svou aktivitu si Tygři vysloužili přesilovku a v té se dostali do vedení. Adam Měchura zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál před bránu Tomáši Trundovi, který puk nasměroval za brankovou čáru - 0:1.

O chvíli později putoval na trestnou lavici Altrichter, tentokrát se však Severočeši neprosadili. Hostující celek byl i nadále o něco lepším týmem, jenže Michal Pittr likvidoval jednu střelu za druhou. V závěru třetiny měl dvě slibné příležitosti ke skórování Luka Vodlan, ani on gólmana Slavie nepřekonal, a tak si šelmy odnesly do kabiny pouze jednobrankový náskok.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky přišla komplikace pro Liberec, když byl vyloučen Martin Böhm. Při oslabení ale Adam Měchura vypíchl domácímu obránci touš a v samostatném úniku kličkou do bekhendu překonal Michala Pittra - 0:2. Pražané byli sice mnohem aktivnější než v úvodním dějství, jenže Lukáš Franc byl pro ně nepřekonatelnou překážkou.

I přes větší aktivitu domácích se do výraznějších příležitostí dostávali Liberečtí. David Putz ujížděl sám na bránu, Michala Pittra však nepřekonal. O chvíli později Martin Böhm našel v brankovišti číhajícího Luku Vodlana, ani on ale neuspěl.

Na začátku závěrečné periody dostali Tygři k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, při níž pálil opravdu z každé možné pozice. Michal Pittr ovšem parádními zákroky držel svůj tým a jeho naději na zdramatizování zápasu. Blýsknout se ale musel i Lukáš Franc, jenž pokryl jedovatý pokus Šimona Slavíčka.

Slavia se nakonec snížení dočkala. Dominik Palát poslal od modré touš do brankoviště, kde se v následné skrumáži nejlépe zorientoval Šimon Slavíček, jenž svou dorážkou snížil na 1:2. Poté přišly horké chvilky. Na trestnou lavici totiž putovali dva liberečtí hráči a Pražané svou dvojnásobnou početní výhodu ještě podpořili odvoláním brankáře. Tygři ale oslabení tří proti šesti s vypětím všech sil ubránili a ve zbývajících minutách už si první čtvrtfinálový triumf pohlídali.

Svěřenci trenéra Richarda Loba si připsali první výhru v sérii a k postupu jim stačí jedno vítězství, o které budou usilovat již v úterý na domácím ledě.

„Jak jsme čekali, bylo to těžké utkání. První třetina byla z naší strany super, ve druhé domácí přidali a my jsme se zbytečnými vyloučeními dostali pod tlak. Hráli jsme spoustu oslabení, během deseti minut jsme měli tři nebo čtyři vyloučené hráče. Dostali jsme je na koně, ale naštěstí jsme to ubránili a v oslabení jsme přidali gól. Ve třetí třetině byla znova na obou stranách spousta vyloučených. Škoda že jsme nepotrestali přesilovku 5 na 3. Domácí se dostali na dostřel jednoho gólu. Na konci to bylo dramatické, pro nás ale naštěstí se šťastným koncem. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Čeká nás zápas v úterý, tak doufám, že doma si s tím poradíme.“

Jiří Veber
„V první třetině jsme byli pod obrovským tlakem, prohrávali jsme po ní 0:1. I zápasy v průběhu základní části se odehrávaly v tom duchu, že jsme uhráli nějaké výsledky, ale vždy jsme před tím musely přečkat tlak. Oni mají výborný mančaft. Přečkali jsme to, dostali jsme jen jeden gól. Od druhé třetiny, i díky těm přesilovkám, jsme si vytvořili platonické šance. Nevyužili jsme přesilovky, naopak jsme v jedné z nich dostali gól. Pak už jsme nebyli schopni to otočit. Dali jsme na 1:2, ale moc šancí jsme si nevytvořili. Musím uznat, že byli lepším týmem.“