U18 nedala Českým Budějovicím šanci. Motoru nastřílela osm branek!

Liberec - Osmnáctka rozhodla utkání s Jihočechy v podstatě už v první třetině, po které vedla o čtyři góly. Motor se sice snažil utkání zdramatizovat, jenže Tygři už si své vedení pohlídali a nakonec se prosadili celkem osmkrát!

IV.kolo, úterý 05. prosince 2017
8:3
(4:0, 2:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Šafařovský (Bieniek, Drábek), 11. Šeliga, 15. Maťátko (Hájek), 18. Bitman (Liška), 22. Jiruš (Vomáčka, Drábek), 31. Nikolič (Charvát, Maťátko), 49. Adamec (Cikhart), 50. Maťátko (Hájek) – 30. Čížek J. (Masopust, Škola), 33. Masopust (Čížek J.), 37. Novák (Čížek J., Řezáč). Rozhodčí: Barek – Grundler, Maštalíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 8:3.

Zajíček – Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Starý, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský, Šeliga

Banes Motor Č. Budějovice

Dvořák (21. Baloun) – Stárek, Pánek, Vávra, Škola, Svach, Čížek A, Šafář, Hubata – Silný (C), Novák, Krcho, Řezáč, Egert, Hrubec, Vaculík, Čížek J., Melichar, Janoch, Masopust, Grossmann

Tygři vlétli na svého soupeře jako velká voda a v úvodních minutách zápasu ho v podstatě nepustili ke kotouči. Ve druhé minutě trefil Szymon Bieniek od modré tyč, od které se kotouč odrazil zpět do brankoviště. Domácí ho sice poté dotlačili za brankovou čáru, jenže rozhodčí gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. O chvíli později už se ale Liberečtí radovali! Michael Drábek přihrál přes celou šířku pásma Szymonu Bienikovi, který vypálil z první. Jeho střelu sice Dvořák vyrazil, jenže k puku se dostal Petr Šafařovský, jenž dorazil kotouč za čáru – 1:0.

V polovině první periody už to bylo o dvě branky, když se z předbrankového prostoru prosadil Dominik Šeliga - 2:0. Motor se vzápětí dvakrát dostal do přečíslení dva na jednoho, ani jednoho z nich ale brankou neskončilo, a tak se ke slovu přihlásili opět hráči z města pod Ještědem. Matěj Hájek to zkusil od modré a jeho střelu šikovně tečoval Martin Maťátko, od jehož hole se kotouč odrazil do sítě – 3:0.

Trenér Českých Budějovic se poté snažil pomoci svým svěřencům oddechovým časem. To se mu ale nepovedlo. V situaci dva na jednoho totiž Adam Liška vybídl k zakončení Petra Bitmana, který bekhendem prostřelil Marka Dvořáka a zvýšil na 4:0! Do kabin tak šli Severočeši se čtyřgólovým náskokem.

Na začátku prostředního dějství vystřídal Dvořáka v bráně hostů Jakub Baloun, který ovšem neudržel čisté konto ani dvě minuty. Benjamin Vomáčka totiž poslal ve středním pásmu puk Vojtěchu Jirušovi, jenž se dostal do samostatného úniku a střelou do levého horního zvýšil na 5:0. Poté se předvedli i Českobudějovičtí, kteří v přesilové hře snížili. Šimon Masopust přihrál na osu hřiště Jakubu Čížkovi, který nejdříve naznačil přihrávku a poté bekhendem překonal přesouvajícího se Zajíčka – 5:1.

Trenér Milan Plodek o produktivitě v nadstavbě:

" Určitě jsme spokojeni. Dali jsme šest branek ve Zlíně a osm proti Motoru. Hráči začali plnit věci, které nám chyběli v základní části. Chodí hodně do předbrankového prostoru, kde se prosazují. Střílíme i hezké góly. Jsou tam věci, které si neustále pouštíme na videu a které chceme hrát. Kluci k tomu přidají dobrý pohyb a týmovou hru podpořenou výbornými brankáři a tak to má být."

Vzápětí si ovšem Jakub Nikolič sjel po nahrávce Adama Charváta až do brankoviště a z bezprostřední blízkosti prostřelil Balouna – 6:1. Motor se ale nehodlal jen tak vzdát! V třiadvacáté minutě využili Jihočeši druhou přesilovku, když se po přesném pasu Jakuba Čížka prosadil Šimon Masopust - 6:2. V závěru druhé periody Jakub Čížek předložil puk Pavlu Novákovi, který si sjel do kruhu pro vhazování a dělovkou k bližší tyči nedal Zajíčkovi sebemenší šanci – 6:3. Utkání tak nebylo ještě zdaleka rozhodnuto!

V závěrečné třetině už se spíše jen dohrávalo. Hosté se sice ještě snažili zápas zdramatizovat, jenže jejich naděje definitivně pohřbil Miloslav Adamec, který do brány dorazil neúspěšný pokus Jana Cikharta – 7:3. Konečnou podobu výsledku dal poté Martin Maťátko, jenž svou střelou z pravého kruhu prostřelil Baloun a zvýšil na 8:3. Naše U18 je tak i po zápase s Motorem v nadstavbové skupině stále stoprocentní.

„Chtěli jsme potvrdit výkony z Moravy, kde hráli kluci výborně a podrželi nás oba gólmani. Ve Zlíně jsme dali i hezké góly. Kluci na to dnes navázali, nastoupili do zápasu s velkou chutí a obrovským nasazením. První třetina utkání víceméně rozhodla. Soupeř se poté sice snažil dotahovat, jenže my jsme přidali další branky a spoustu šancí ještě nevyužili. Do nadstavby jsme vstoupili nejlépe, jak jsme mohli a doufám, že kluci budou nadále pracovat.“

Radek Bělohlav
„Zápas jsme nezvládli. Potřebovali jsme nějakou facku. Kluci si asi mysleli, že to půjde samo. Utkání rozhodla první třetina, od té se to odvíjelo. Musíme zlepšit přístup, protože pětibrankové manko se těžko dohání.“