U18 skalpovala vedoucí Indiány a střídá je na čele nadstavby

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Plzeň - Po výhře v Karlových Varech se svěřenci trenéra Plodka přesunuli do Plzně, která byla před tímto zápasem ve vedení nadstavbové skupiny. Vyrovnaný zápas se spoustou šancí na obou stranách zvládli lépe Liberečtí, jejichž výkon byl navíc podpořen skvěle chytajícím Zajíčkem v brance.

XII.kolo, sobota 06. ledna 2018
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Lang (Mužík) – 30. Šafařovský (Cikhart), 37. Maťátko (Hájek), 49. Maťátko (Adamec, Křepelka). Rozhodčí: Němec – Hřebík, Charvát. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Škoda Plzeň

Altrichter (Pilc) – Kaňák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Adamec, Malát, Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

Zajíček (Novák) – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Šafařovský, Šeliga

Utkání začalo z obou stran ve velkém tempu a o šance nebyla nouze. Otevřít skóre mohl již po čtyřech minutách domácí Lang, který zakončoval pohlednou kombinaci. Zajíček byl připraven a se situací si poradil, stejně jako s další střelou tohoto hráče o minutu později. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Altrichtera střelou z úhlu Šeliga.

Na sklonku desáté minuty se opět vyznamenal Zajíček, když se dokázal rychle přesunout a lapit střelu Hajšmana. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Liberec mohl do vedení poslat Drábek, jeho střela z bezprostřední blízkosti si ale cestu do branky nenašla. Vyrovnanou první třetiny zakončil samostatnou akcí Lang, který se protáhl přes obránce, ale bekhendovým zakončením si na Zajíčka nepřišel!

V úvodu druhé dvacetiminutovky hráli naši hokejisté přesilovku, využít ji nedokázali, naopak při návratu z trestné lavice se do úniku dostal plzeňský Mužík, Zajíčka však neprostřelil. Ve třicáté minutě otevřel skóre utkání Petr Šafařovský, který byl v předbrankové vřavě nejdůraznější - 0:1. Domácí se vrhli do útoku s cílem vyrovnat, liberecká obrana však byla velmi pozorná a v několika případech svůj tým podržel Zajíček. Místo vyrovnání tak Liberec odkočil na rozdíl dvou branek. Martin Maťátko našlápl ve středním pásmu, protáhl se do mezikruží, odkud bekhendem vypálil a přízemní střela zapadla za překvapeného Altrichtera - 0:2.

Třetí perioda začala šancí Adamce, který se dostal k odraženému puku u pravé plzeňské tyčky, Altrichter se ale bleskurychle přesunul a stačil do dorážky libereckého hokejisty vložit beton. V šestačtyřicáté minutě se radovali domácí. Kontaktní branku vstřelil Martin Lang a vrátil svůj tým do hry - 1:2. Tento stav ale nevydržel dlouho. O několik minut později nabil Adamec Martinu Maťátkovi, který z první nedal Altrichterovi šanci a připsal si druhou branku v utkání - 1:3.

Indiáni nesložili zbraně a pustili se do útoku. A šance si vytvořili, únik Rohly ale skončil nepřesnou střelou nad a nebezpečnou dorážku agilního Langa zlikvidoval perfektním zákrokem Zajíček. V závěru zahrávala Plzeň přesilovku a vyzkoušela i hru v šesti, Liberec ale obětavou hrou a poctivou obranou změnu skóre nepřipustil, připsal si tři body a přeskočil svého dnešního soka na čele nadstavbové skupiny.

Michal Straka
„Myslím si, že jsme nebyli horší tým než Liberec. Ale bohužel jsme neproměnili řadu šancí, které jsme měli. Vždyť jsme jeli snad čtyřikrát sami na bránu. Prostě to tak je. Mohlo to být 2:0, 3:0 a úplně jiný zápas. My jsme se snažili, tlačili jsme, ale gólman soupeře to pochytal nebo ho to trefovalo, pak to již bylo těžké otáčet. Jsem rád, že i tak jsme nesklopili hlavu, podařilo se nám dát kontaktní gól, jenže pak přišlo to vyloučení a navíc nám nejlepšího hráče vyndali na deset minut. Pro něj je to jasné, musí se udržet. Nevím, co rozhodčímu povídal, to je vždy takové sporné a mezi nimi, ale… To rozhodlo.“

„Bylo to velmi kvalitní utkání jako včera v Karlových Varech. Dnes bylo méně osobních soubojů, o to více se ale hrál aktivnější hokej. Dopředu – dozadu, se spoustou šancí, tak to má být. Myslím si, že jsme opět lepší nebyli, byli jsme šťastnější. Ale kluci tomu jdou naproti, dostáváme v posledních dvou měsících minimum gólů. A proto vyhráváme.“