U18 stáhla v zápase s Pardubicemi tříbrankovou ztrátu. Nakonec ale padla v nájezdech

Liberec - Liberecká osmnáctka prohrávala s Dynamem ve druhé třetině už o tři góly. Tygři se ovšem nevzdali a během osmi minut srovnali na 3:3. Utkání nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy ve kterých byli úspěšnější Východočeši.

IX.kolo, čtvrtek 21. prosince 2017
3:4sn
(0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: 23. Bitman (Žůrek), 28. Vomáčka (Bieniek, Drábek), 31. Adamec (Rychlovský, Drábek) – 7. Poul (Kostka, Šír), 11. Antoníček (Chára, Rozlílek), 22. Chára (Rozlílek), rozh. náj. Chára. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4nn.

Pařík – Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Šafařovský

HC Dynamo Pardubice

Vlk (31. Nečas) – Dubovčí, Kaštánek, Oliva, Leder, Pejzl, Hybeš, Škorec, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Kostka, Chára, Rohlík, Tobiáš, Rouha

Tygři v úvodu zápasu vlétli na svého soupeře jako velká voda. Jejich nápor ale brankou neskončil, a tak se o slovo přihlásili hosté. V sedmé minutě poslal Martin Kostka puk do brankoviště, kde se ve skrumáži nejlépe zorientoval Matěj Paul, jenž propasíroval puk za Paříkova záda – 0:1. Vzápětí putoval na trestnou lavici Jakub Rychlovský a Pardubice nabídnutou přesilovkou nepohrdly. Přečíslení tři na jednoho ještě stačil Lukáš Pařík vyřešit, jenže poté se kotouč od jeho betonu odrazil přímo na hůl dojíždějícího Petra Antoníčka, který jej poslal do sítě – 0:2.

O chvíli později se se domácí radovali ze snížení, jejich radost byla ovšem předčasná, neboť sudí branku kvůli hře vysokou holí neuznali. V závěru první třetiny si poté důležitý zákrok připsal Lukáš Pařík, jenž špičkou betonu vyrazil jedovatý pokus Tomáše Zemana. Do kabiny si tak svěřenci trenéra Milana Plodka odnesli dvougólovou ztrátu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky si Dynamo zahrálo další početní výhodu a i tentokrát se prosadilo. Vít Rozlílek ve vlastním obranném pásmu přenechal puk Dominiku Chárovi, který jej zavezl až do útočné třetiny a tam střelou mezi nohy překonal Paříka – 0:3. Tygři ale rychle přispěchali s odpovědí! Jakub Žůrek přihrál zpoza brány na modrou Petru Bitmanovi, jenž využil zmatků před Vlkem a chytře umístěnou střelou snížil na 1:3.

Šelmy vstřelený gól viditelně nabudil a Východočeši najednou nevěděli, kam dřív skočit. V přesilové hře přihrál Szymon Bieniek na levý kruh Benjaminu Vomáčkovi, který to vzal na sebe a povedenou ranou mezi Vlkovy betony vsítil kontaktní branku – 2:3.

Trenér Milan Plodek o zisku jednoho bodu:

"Za stavu 0:3 už jsme neměli co ztratit. Kluci začali lépe bruslit a poté jsme ještě nevyužili pětiminutovou přesilovku, ve které jsme mohlí získat vedení. Jak říkal, mohli jsme dát více gólů, bohužel to tam ale nespadlo."

O několik chvil později obdržel dvouminutový trest Petr Antoníček a Liberečtí měli opět výhodu jednoho hráče v poli. V ní Jakub Rychlovský sice svou střelou z pravého kruhu trefil pouze tyč, jenže puk se odrazil na hůl clonícího Miloslava Adamce, který jej dorazil za bezmocného Vlka a vyrovnal na 3:3! To už bylo na hostujícího gólmana moc, a tak přenechal své místo Vojtěchu Nečasovi. Tygři mohli jít dokonce do vedení, když byl za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen na pět minut Hybeš, jenže Pardubičtí své dlouhé oslabení zvládli.

V závěrečném dějství našel Martin Kostka před bránou úplně volného Radka Šíra, který zakončoval z první. Lukáš Pařík ovšem jeho pokus vyrazil a skvělým zákrokem podržel svůj tým. Na druhé straně mohl poté poslat domácí do vedení Daniel Ira, jenž se dostal do samostatného úniku. V rozhodující okamžik mu ale sklouzl puk z čepele. Do konce třetí periody žádná branka nepadala, a zápas tak muselo rozhodnout prodloužení.

V nastaveném čase mohl rozhodnout Jakub Nikolič, který ujel všem svým pronásledovatelům. Jeho kličku do forhendu ovšem Vojtěch Nečas vystihl. Vítěze nakonec musely určit samostatné nájezdy ve kterých bylo šťastnější Dynamo. Bonusový body vystřelil pardubickému celku Dominik Chára.

„Ve třetí třetině jsme měli více ze hry, ale bohužel nám to tam nespadlo. Stejně tak i v prodloužení. Nájzedy poté zvládly lépe Pardubice. Klukům ovšem musíme poděkovat za tuto část sezóny, do které jsme vlétli a získali krásných devatenáct bodů. Hráči si zaslouží pochvalu a v lednu na dobré výkony musíme navázat.“