U19 nadějný stav ve vítězství nepřetavila. Motor rozhodl čtyřmi góly ve třetí třetině

České Budějovice/Liberec - Liberečtí na ledě Motoru polovinu zápasu vedli a po vyrovnání Jihočechů až do jednapadesáté minuty drželi naději na bodový zisk. Domácí však poté skórovali tři branky v rychlém sledu a rozhodli o osudu utkání.

XIII.kolo, sobota 19. ledna 2019
5:1
(0:1, 1:0, 4:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Schwartz (Vaculík, Káník), 51. Novák (Tlačil, Škola), 52. Silný (Čížek, Vávra), 54. Novák (Hrubec), 60. Čížek (Krcho) – 15. Charvát (Žemba), 65. Žemba (Šafařovský). Rozhodčí: Jílek – Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 156. Střely na branku: 48:38. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Banes Motor Č. Budějovice

Dvořák – Vávra, Škola, Fousek, Svach, J. Novák, Hubata – Silný, Š. Masopust, Káník, Tlačil, Krcho, P. Novák, Čížek, Janoch, Schwartz, Vaculík, Hrubec, A. Ryba.

Čajan – Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát, Kovář, Had, Ira – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba.

Tygři si již v úvodu první třetiny zahráli přesilovou hru, kterou však nevyužili. Přesto se dostali do vedení, když se po nahrávce Jana Žemby prosadil ve čtrnácté minutě Adam Charvát - 0:1. Vzápětí si početní výhodu vyzkoušeli také Českobudějovičtí, jenže ani oni neuspěli a svěřenci trenéra Milana Plodka tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Ten jim vydržel až do poloviny zápasu, kdy vyrovnávací trefu zaznamenal František Schwartz - 1:1.

Na začátku závěrečného dějství tak byly karty zcela otevřené a tento stav platil až do jednapadesáté minuty. Pavel Novák totiž překonal svého jmenovce Čajana, a Motor tak otočil skóre na 2:1. O chvíli později se domácí radovali potřetí, když brankáře Severočechů prostřelil Michal Silný - 3:1.

Jihočeši ale stále neměli dost a devadesát vteřin po třetí brance přišel další úder, tentokrát podruhé z hole Pavla Nováka - 4:1. Liberečtí se poté ze všech sil snažili aspoň o zdramatizování zápasu, jenže domácí se už o tři body připravit nenechali. Sedm sekund před koncem navíc jejich výhru pečetil svou trefou Jakub Čížek - 5:1.

Šelmy nakonec vybojovaly bod útěchy, když pas Petra Šafařovského zužitkoval v nadstavbě Jan Žemba.

„Soupeř hrál hodně agresivně a fyzicky, s čímž se někteří naši hráči jen těžce vyrovnali. I přes skvělý výkon brankáře Pavla Čajana jsme zaslouženě prohráli.“