U20 statečně dotahovala. Čtyřgólový náskok Plzně ale nesrovnala

Plzeň/Liberec - Po dvou třetinách prohrávala liberecká dvacítka s druhou Plzní už o čtyři branky. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše se však nevzdali a v závěrečném dějství snížili na rozdíl jediné trefy, jenže Indiáni se nakonec o tři body připravit nenechali.

26.kolo, úterý 19. prosince 2017
4:3
(0:0, 4:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. J. Roubal (Hanzlík), 33. Kovařík (Vavřička, Štěpánek), 35. Matiášek (Přikryl), 39. Pour (Vavřička) – 45. Mirochnikov (Wiencek), 52. Janele (Starosta), 53. Janele (Nezbeda). Rozhodčí: Velčovský – Frodl, Ovsík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

HC Škoda Plzeň

Kolář – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel, Čechura – Reitspies, Červenka, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, Vracovský, Váňa, D. Roubal, Rubner

Žajdlík (od 41. Polášek) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Piroutek, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Šafařovský

Bílí Tygři si hned v úvodu utkání vyzkoušeli přesilovou hru, kterou se jim nepodařilo využít. Do největší šance se však hosté dostali paradoxně v následném vlastním oslabení. Radim Piroutek ujel všem svým pronásledovatelům a tváří v tvář Kolářovu zkusil kličku do bekhendu. Trefil ale pouze boční tyč plzeňské svatyně. Vzápětí měli Severočeši k dispozici další početní výhodu, ani v ní ovšem gól nepadl a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V šestadvacáté minutě mohli jít Plzeňští do vedení. Rubner totiž dostal nabito do gólové pozice, z níž sice zamířil do brány, jenže Matěj Žajdlík se stihl přesunout a jeho pokus vyrazil. O chvíli později už se ale Indiáni radovali. Štěpán Hanzlík našel svým pasem před bránou Josefa Roubala, jenž z bezprostřední blízkosti překonal libereckého brankáře a otevřel skóre – 1:0. O chvíli později už to bylo o dvě branky, když se po rychlé kombinaci ve vlastním oslabení prosadil Vojtěch Kovařík - 2:0.

To ale nebylo ze strany Plzně vše! Jan Matiášek se prosmýkl až před gólmana Žajdlíka a povedeným blafákem zvýšil na 3:0 pro domácí. Následně se povedenou ranou z levého kruhu prosadil Jakub Pour a s Tygry už to vypadalo opravdu bledě – 4:0. Indiáni vsítili během osmi minut čtyři góly a do třetí třetiny šli tak s velmi slibným náskokem.

Liberečtí se ovšem nehodlali jen tak vzdát. V úvodu závěrečné periody sice nevyužil obrovskou šanci Wiencek, o chvíli později už se ale hosté prosadili. V přesilové hře zkusil Semen Mirochnikov nahodit puk nad bránu a kotouč se od plzeňského gólmana odrazil přesně pod horní tyč – 4:1. V jednapadesáté minutě neudržel Kolář dělovku Martina Starosty, načež se puk odrazil na hůl Alberta Janeleho, jenž jej dorazil do sítě – 4:2.

O minutu a půl později se Albert Janele prosadil podruhé, když opět prokázal svůj důraz v brankovišti a propasíroval puk za Kolářova záda, čímž snížil na rozdíl jediné trefy – 4:3. Tygři se poté vrhli za vyrovnáním. Při závěrečné power-play nebezpečně pálil od modré Jan Šír, jenže strážce domácí svatyně jeho střelu vyrazil a ve zbývajících sekundách už si Západočeši své vedení pohlídali.

František Černý
„Po dvou třetinách to vypadalo z naší strany velice dobře, ale bohužel poté přišlo uspokojení, z něhož vyplynulo drama. Přestali jsme hrát to, co nás přivedlo k vysokému vedení ve druhé třetině. Každý si hrál co chtěl a nakonec jsme se proto báli o konečný výsledek.“