Uzdravený Novák na vše nestačil

Date of publication Author Michal Berg

Ani dvě branky Václava Nováka, který se do sestavy vrátil po zranění, nepomohly Liberci k zisku bodů v Litvínově. Bílí Tygři sice po dvou třetinách vedli 2:1, ale domácí byli v poslední části aktivnější a po gólech Martince a Alinče (pro toho to byla druhá trefa večera) se nakonec radovali z výhry 3:2

, pátek 17. ledna 2003
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)

Branky: 20. Alinč (Ťupa), 45. T. Martinec (Klobouček), 52. Alinč (Kotrla) - 21. Novák (Kašpařík), 40. Novák (Jan Kudrna, Čakajík). Rozhodčí: Nečas - Vitík, Sychrovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4350

HC VERVA Litvínov

Podolka - Mrázek, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Kuntoš, Klobouček, Martínek - L. Havel, V. Hübl, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Říha, Alinč, Kotrla.

Koťátko - Krstev, Jiří Hanzlík, Čakajík, Holub, J. Moravec, Jan Kudrna - Musil, M. Straka, Jankových - V. Novák, Kašpařík, Kropáč - Rozsíval, Plodek, Hájek - Jiří Kudrna, Pabiška, Kábrt

V brance Liberce se od začátku objevil Koťátko, který Faltu v posledním zápase střídal. Naopak domácí postavili po dlouhé přestávce Michala Podolku a ten se trenérům odvděčil za důvěru výborným výkonem. V obraně Litvínova chyběl už bek Gýna, který byl uvolněn na hostovní do Českých Budějovic.

Brankář Tygrů se musel pořádně ohánět hned od začátku. Domácí začali velmi aktivně a jen jejich střelecká nemohoucnost a zákroky libereckého gólmana byly důvodem bezbrankového skóre. Ze strany Liberce byl blízko branky Jankových, ale z rychlého protiútoku minul.

Když už se zdálo, že po zajímavé první třetině půjdou hokejisté do kabin za stavu 0:0, využili domácí přesilovku ke vstřelení prvního gólu. Po ťupově střele se trefil Jan Alinč.

Vedení domácím však vydrželo jen 62 vteřin druhé části. Rychlou akci Liberce zakončil Václav Novák a bylo srovnáno. Další gól měl na holi Plodek, ale neskóroval, stejně jako v poloviny zápasu domácí Kotrla, který trefil jen tyč Koťátkovi branky. Před druhým odchodem do šaten se tentorkát prosadili Bílí Tygři a po ukázkové kombinaci střílel do poloodkrtyté branky opět Novák.

Především na bránění výsledku se Liberečtí zaměřili v poslední části, ale dobrá defenizíva vydržela jen necelách pět minut. Poté se trefil po Kloboučkově akci Martinec. Domácí vycítili šanci na vítězství a výsledkem jejich tlaku byla druhá branka Alinče osm minut před koncem. Liberec se snažil o vyrovnání, ale když Kropáč v 56. minutě zakončil svůj blafák jen do Podolkovy rukavice, skončilo utkání vítězstvím Litvínova 3:2.