V Plzni s čistým štítem

Date of publication Author Tadeáš Drahorád

Na spanilou jízdu hostů v první třetině nenašel Lasselsberger odpověď a po právu doma krutě prohrál 0:3. Souboj o cenné body, které jsou potřeba ke stíhací jízdě do play-off tentokrát vyhrál Liberec, když rozhodl už v první třetině. Tu vyhrál zásahy Korhoně, Jecha a Kašpaříka 3:0 a zbytek zápasu se už dohrával pod taktovkou hostí.

33. kolo, úterý 13. ledna 2004
0:3
(0:3, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Korhoň (Vampola), 12. Jech (Jiruš, Vampola), 19. Kašpařík (Verčík, V. Novák).
Rozhodčí: Mikula - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 6379.

HC Škoda Plzeň

Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Morava - Špaňhel, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Kracík, Matějovský - Dvořák, Hurtaj, Šaffer - Havel, Švík, Důras

Svoboda - Čakajík, Moravec, Jiruš, Šmíd, Ťupa, Holub - Hašek, Vampola, Korhoň - Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Plodek, Procházka - Klimenta, Hájek, Jech

Plzeň v důležitém zápase s Libercem nedokázala potvrdit zlepšený výkon z posledních dvou zápasů a podlehla před domácím publikem lépe bránícímu Liberci. Hosté rozhodli o svém vítězství již v první třetině, kdy vstřelili všechny branky zápasu. Domácím se dnes nic nedařilo, největším smolařem zápasu byl Pavel Vostřák, po jehož chybě vstřelil Liberec první a vítězný gól, a ve druhé třetině trefil plzeňský útočník tyčku. Plzni chyběli tři důležití hráči. Paroulka v prvním útoku nahradil Špaňhel, místo Michala Straky se v sestavě objevil Havel a v obraně zaskakoval za Kašpaříka Morava.

Liberec začal lépe, už v první minutě musel Málek akrobatickým zákrokem likvidovat střelu Čakajíka. Poté ale aktivitu přebrali domácí a Svobodovu pozornost vyzkoušel po přihrávce Hurtaje Šaffer. Od modré potom prověřili libereckého brankáře Andrašovský a Dobroň. Na druhé straně si vyhození Liberce dojel Rozsíval, vybruslil před plzeňskou branku ale Málek střelecký prostor vykryl. Jeden z rozhodujících momentů přišel v polovině páté minuty. Vostřák ztratil na levém kruhu puk, který Vampola vystřelil na Málka. Plzeňský brankář střelu vyrazil k Vostřákovi, ale toho znovu připravil o puk Korhoň, který dorážkou za bezmocného Málka otevřel skóre zápasu - 0:1. Šanci na vyrovnání dostala Plzeň v závěru šesté minuty po faulu Holuba. Domácí si sice vytvořili v početní výhodě tlak, ale gólu se nedočkali. V závěru přesilovky ujel liberecký kapitán Novák, ale výborným obranným zákrokem zastavil jeho break Dobroň. Do dalšího nájezdu na plzeňského brankáře se po zaváhání Výborného dostal Klimenta, ale Málek jeho pokus vytěsnil ramenem. I další gól Liberce přišel z nenápadné akce. Jiruš vystřelil od modré do skrumáže před brankou, kde se od brusle Jecha odrazil do plzeňské branky - 0:2. Náskok Bílých Tygrů mohl zvýšit Vampola, ale Málek jeho střelu vykopl betonem. Za domácí zkoušel střelecké štěstí Vostřák, avšak ani on nebyl úspěšný. Od patnácté minuty hrála Plzeň další přesilovku po faulu Moravce. Z pravého kruhu střílel Špaňhel, puk se odrazil k Nedomovi, ale ten dorážkou minul libereckou branku. Další střela plzeňského kapitána již sice do branky směřovala, tentokrát ji však našel ve svém klíně Svoboda. Další šanci měl při přesilovce Vostřák, který dorážel po Jindřichově střele puk do odkryté branky, ale z ostrého úhlu minul. Již při plném počtu hráčů se mezi kruhy pěkně uvolnil Straka, jeho střela zápěstím minula těsně pravou tyčku Svobodovy branky. Domácí nevyužili ani nejvyloženější šance, a tak přišel podle známého pořekadla trest. Morava při bránění propadl, na Nedomu se řítili Kašpařík s Verčíkem. Verčík nahrával a Kašpařík sám před Málkem uspěl střelou mezi betony - 0:3.

Druhou třetinu začínal Liberec přesilovkou po vyloučení Švíka v závěru druhé třetiny. Hosté si však žádnou větší příležitost nevytvořili. Snížit vedení severočechů mohl Nedoma, který se vydal až před libereckou branku, ale mířil nad horní tyčku Svobodovy svatyně. Ve dvacáté šesté minutě nechali spoluhráči ve štychu Jindřicha, který v nouzi nevyřešil situaci ideálně, naštěstí pro domácí Rozsíval netrefil před brankou puk. Další šanci na zvýšení náskoku měl Liberec při ponechané výhodě po faulu Havla. Ťupa střílel, proti dorážce Korhoně zakročil výborně Málek. Hosté se usadili v obranné třetině Plzně, ale potom Dvořák vypíchl na modré puk a jel sám na Svobodovu branku. Byl však přidržen Moravcem a k zakončení se nedostal. Liberecký obránce byl následně za svůj zákrok vyloučen, a tak se hrálo ve čtyřech. Po návratu Havla na led hrála Plzeň minutovou přesilovku. Při ní předvedl parádní akci Jindřich, který nejprve udržel bruslí na modré puk, prokličkoval se až do levého kruhu, zde se však nedohodl se Strakou, kdo z nich bude střílet. Do puku se tak opřeli oba najednou a tato neodhadnutelná střela Svobodu hodně vylekala. V polovině druhé části se zase ke slovu přihlásili hosté. Kašpařík se dostal k dorážce vlastní střely, která naštěstí pro domácí mířila mimo. Poté to zkoušel individuálně Plodek, který obkroužil plzeňskou branku, Málek jeho pokus kryl. Od 32. minuty hráli domácí další přesilovku po přísně posouzeném zákroku Ťupy na Straku. Jenže domácím nic nevycházelo nedařila se kombinace a když už se dostali Plzeňští do šance, chybělo jim štěstí. Matějovskému přeskočil při šanci puk hokejku a Vostřák nastřelil tyčku liberecké branky. V početní výhodě Liberce při vyloučení Výborného střílel od modré Jiruš. Situace kopírovala druhou libereckou branku, ale tentokrát se puk odrazil ze skrumáže mimo plzeňskou branku. V závěru probudil plzeňské ochozy individuální akcí Kracík, na koncovku mu již nezbylo dost sil. Vzápětí následoval neodpískaný faul na Dvořáka, který domácí diváky hodně popudil. Poslední šanci třetiny měl Straka, jenž se pokoušel dorážet nahození Špaňhela.

Plzenští hráči se již na začátku poslední třetiny pravděpodobně rozloučili s bodovým ziskem, bojovali tak alespoň o čestný úspěch. Ten mohl zaznamenat Švík, kdyby se mu ovšem podařilo tečovat nahození Cartelliho. Nenudil se ale ani Málek, který musel likvidovat střelu i dorážku Jecha. V čase 42:48 byl za libereckou brankou Moravcem podražen Straka a Plzeň hrála přesilovku. V té si proti Strakovi opět nedovoleně počínal Čakajík a domácí měli téměř minutu výhodu dvou hráčů v poli. Jenže Plzeň se za celou dobu nedokázala usadit v obranném pásmu Liberce a na Svobodu nevyslali domácí jedinou střelu. Při pokračující přesilovce, po návratu Moravce na led, nahodil vysoký puk na branku Dobroň, ale Andrašovský jej nedokázal protlačit za Svobodova záda. Další šanci spálil po přihrávce Andrašovského zpoza branky Straka, který pouze trefil Svobodovy betony. Další vlnu nevole v plzeňských ochozech vyvolal střet Dvořáka s libereckým gólmanem za brankou, po němž byl plzeňský útočník vyloučen na dvě minuty. Svoboda zůstal dlouho ležet na zemi, ale poté zápas bez problémů dochytal. Nebezpečný byl v přesilovce Korhoň jehož střelu Málek chytil a Rozsíval, který před brankou promáchl ideální přihrávku. Čtyři minuty před koncem již začali diváci opouštět stadion poté, co se v útoku neprosadil ani Hurtaj. A tak neviděli Andrašovského sekyru na Vampolu ani pokus Výborného v oslabení, který ale Svoboda vytěsnil vyrážečkou nad. Plzeň dohrávala zápas v početní výhodě, když se Straka poměrně ochotně skácel po zákroku Korhoně. Domácí se však nedočkali ani čestného úspěchu a Svoboda si připsal na své konto vychytanou nulu.