V kvalitním utkání porazili Tygři Mountfield

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V rámci šestadvacátého kola si liberečtí hokejisté poradili s jihočeským Mountfieldem 3:2, když hodně vyrovnané a kvalitní utkání rozhodl v devětačtyřicáté minutě Václav Pletka. Dobrým výkonem se prezentoval i brankář <b>Michal Fikrt</b>, který zastoupil nemocného Milana Hniličku. V dalším kole čeká Tygry v pátek Kladno.

26. kolo, středa 26. listopadu 2008
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Šachl (Blatný, Bartovič), 16. Šimánek (Kašpařík), 49. Pletka (Nedorost, Zíb) – 33. Kotrla (Květoň, Kůrka), 45. Kotrla (Vydarený). Rozhodčí: Šindler – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Diváci: 4355. Střely na branku: 32:48. Průběh utkání: 2:0,2:2,3:2.

Fikrt - Jiruš, Moravec, Zíb, Žabka, Modrý, Harant, Hunkes - Nedorost, Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Klimenta, Bartovič, Špaček - Pabiška, Blatný, Šachl - Víšek.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek - Gřegořek, Mucha, Frolo, Jareš, Toman, Poživil, Sičák, Vydarený - Hřebejk, Hudec, Kotrla - Kůrka Dragoun, Huml - Květoň, Duda, Kuchejda - Mertl, Veselý, Gulaš.

Úvodní buly bylo vhozeno s dvacetiminutovým zpožděním, kvůli zdržení Jihočechů na trase do Liberce. Samotný zápas pak začal možná až nečekaně otevřenou hrou, ve které se oba týmy spíše soustředily na ofenzívu, díky čemuž viděli diváci v Tipsport areně první branku již na začátku třetí minuty. Blatný využil zaváhání hostující obrany a předložil puk volnému Petru Šachlovi, který sám před Turkem uspěl střelou pod horní tyč – 1:0.

Českobudějovičtí byli blízko vyrovnání po akci Kuchejdy a při šanci Hřebjka, domácí ale podržel Fikrt, který v brance zastoupil nemocného Hniličku. Atraktivní hokej plný osobních soubojů pokračoval i nadále a diváci se rozhodně nudit nemohli. V polovině první třetiny se v přesilovce Tygrů uvolnil Podkonický a nahrál před branku volnému Kašpaříkovi, toho ale vychytal Turek. Na druhé straně po chybě liberecké defenzívy trefil Veselý z mezikruží tyč a Tomanovu bombu vyrazil Fikrt.

Další branka padla v šestnácté minutě, kdy se po přihrávce aktivního Kašpaříka rychlou střelou z otočky prosadil Jiří Šimánek, který pod Ještědem hostuje právě z Mountfieldu do konce ledna 2009. V závěru prvního dějství měl ještě dvě dobré šance Pletka, na Turka ale ani jednou nevyzrál, a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0.

I prostřední část nabídla rychlý hokej s řadou šancí. V úvodu vyzkoušel pozornost domácího gólmana Kuchejda, na opačné straně rozezvučel boční tyčku Nedvěd. Snížení měl na hokejce Kůrka, který v oslabení ujel domácí obraně, na Fikrta ale nevyzrál, a když krátce poté fauloval Mucha Šimánka, hráli domácí minutu přesilovku pět na tři. Ta se jim příliš nevyvedla, a tak si v početní výhodě zahráli i Jihočeši a z velkého tlaku dokázali udeřit. Střelu Hudce ještě zastavila tyč, pokus Kůrky vykopl Fikrt betonem, na dorážku Jindřicha Kotrly už byl ale krátký, a hosté tak snížili na rozdíl jediné branky.

Vyrovnání měl na hokejce o chvíli později Gulaš, brankář Tygrů ale jeho pokus lapačkou vytáhl, podobně jako jedovku Vydareného. Kvalitní podívaná pokračovala i dále, branku už ale diváci i přes několik slibných šancí neviděli. Po čtyřiceti minutách tak byl stav 2:1 pro domácí.

Úvod závěrečné části patřil hostům, i díky vyloučení Modrého se dostali snadno před Fikrta a navíc se dočkali i vyrovnání. Šance Veselého ještě brankou neskončila, ale střela Vydareného, kterou tečoval Jindřich Kotrla už ano – 2:2. Hra se poté na chvíli vyrovnala, skóre se však znovu změnilo již v devětačtyřicáté minutě, kdy střelu Zíba uklidil za Turka Václav Pletka. Vyrovnání měl na hokejce o pět minut později Hřebejk, v těžké pozici ale zamířil těsně vedle liberecké branky. Podobně se vedlo i Dragounovi a před Fikrtem neuspěl ani Frolo. Jihočeši si pak vzali oddechový čas, odvolali Turka z branky a zkusili power-play. V ní si vytvořili velký tlak, a po faulu Žabky si nakonec zahráli i přesilovku, Fikrta už ale překonat nedokázali a tři body do tabulky si tak připsali domácí.