V posledním utkání European Trophy Tygři vyválčili bod, Bernu podlehli v prodloužení

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Bern/Liberec - K poslednímu zápasu European Trophy vyjeli Bílí Tygři do Švýcarska, kde je čekal zápas s Bernem. Liberec, který odcestoval bez největších hvězd a s několika mladíky, nezachytil začátek utkání a prohrával už o tři branky. Přesto se Tygři dokázali do zápasu vrátit a zlepšení potvrdili čtyřmi zásahy, které jim vybojovaly prodloužení. V něm se bohužel trefili domácí a liberečtí tak v Bernu padli 4:5 v prodloužení.

ET8, úterý 13. listopadu 2012
5:4p
(2:0, 1:2, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Furrer (Randegger), 6. Vermin (Tavares, Ritchie), 24. Vermin (Tavares), 41. Tavares (Ritchie), 65. Plüss (Rüthemann) - 32. Jonák (J. Vlach, Derner), 35. Jonák (Filippi), 54. Dušek, 60. Filippi (Víšek). Rozhodčí: Andreas, Daniel - Roger, Peter. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.

SC Bern

Bührer (od 41. Gigon) – Jobin, Kinrade, Gerber, Collenberg, Furrer, Andersons, Schmutz, Streit – Ritchie, Vermin, Scherwey, Randegger, Neunschwander, Rüthemann, Plüss, Danielsson, Berger, Muller, Déruns, Tavares.

Pinc – A. Jánošík, Kajínek, Štich, Výtisk, Cebák, Čakajík, Derner – Vantuch, R. Vlach, Bulíř, A. Chlapík, Dušek, Víšek, Filippi, J. Vlach, Jonák, Bárta, Špaček, Zacha.

Liberečtí vyslali do Bernu velmi osekanou sestavu a zpočátku tomu také obraz hry odpovídal. Bern, který nasadil všechny hvězdy, byl lepším celkem a brzy také skóroval. Už ve třetí minutě se prosadil Philippe Furrer, který z rohu zaskočil Marka Pince. Netrvalo dlouho a domácí vedli už o dvě branky. Joel Vermina dostal na brankovišti až příliš místa a dostat kotouč do sítě mu potíže nedělalo.

První šance se Tygři dočkali až s blížícím se koncem a hned to byla šance gólová. Dušek ale zasáhl z dobré pozice jen břevno, což potvrdil i videorozhodčí. Do kabin se tak po dvaceti minutách šlo lépe domácímu SC, které si užívalo náskoku.

Ten navíc krátce po startu znovu navýšili. Tříbrankový rozdíl stanovil Joel Vermine, který na brankovišti využil chytrého pasu Tavarese. V Tygrech ale jakoby tento zásah probudil šelmu a od této chvíle se do Bernu zakousli. Nastartoval to Vít Jonák, jenž předvedl důraz na brankovišti a vykřesal naději.

Zakrátko už Severočeši ztráceli jen jednu branku. Znovu byl v akci Vít Jonák, který měl znovu nejrychlejší ruce na brankovišti. Díky jeho trefám se tak Tygrům po čtyřiceti minutách dýchalo lépe, přesto ještě stále ztráceli. A začátek závěrečných dvaceti minut základní hrací doby nepřinesl pozitivní zprávu.

John Tavares skóroval z prostoru před brankou a k dvě gólovým pasům tak přidal i to, co je jeho hlavní hokejovou prací. Liberec ale další brzké inkasování nezlomilo. Na jednu branku svůj tým vrátil Antonín Dušek, jímž tečovaný puk se od Tavarese odrazil do branky Bernu. V samém závěru pak přišly nejlepší tygří okamžiky.

Vyrovnání mohl obstarat v čase 59:13 Dušek, avšak nabídnutou šanci v podobě trestného střílení nevyužil. Kýžené branky se tak svěřenci Filipa Pešána dočkali až pouhých 14 vteřin před sirénou. Tomáš Filippi sebral kotouč po vhazování dostal se před branku soupeře a švihem poslal kotouč do sítě.

Následovalo tak prodloužení. V něm se bohužel štěstí přiklonilo na stranu domácího celku. A znovu to byla otázka čtrnácti vteřin, v čase 64:46 se totiž prosadil velezkušený Martin Plüss a stanovil skóre na 5:4. Tygři i tak mohou být spokojeni. Velmi mladý tým dokázal na půdě Bernu vybojoval jeden bod, který zajistil třetí místo v základní skupině.