V tygřích drápech uvízl jeden bod

Date of publication Author Lukáš Hykš

V souboji s již jistým vítězem základní části extraligy na horkém ledě v Duhové aréně vyválčili Tygři bod. Po zajímavé první třetině byl stav nerozhodný 2:2. V polovině zápasu strhl vedení již potřetí na stranu Liberce <b>Kašpařík</b>, ale i na jeho trefu dokázali Pardubičtí odpovědět. V závěrečném dějství Divíšek souběžně se sirénou dopravil puk za brankovou čáru, ale rozhodčí gól po konzultaci s videem neuznal. I v prodloužení byli blíže k vítězství domácí borci, nakonec si však oba týmy rozdělily po jednom bodu.

49. kolo, pátek 20. února 2004
3:3p
(2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 13. P. Sýkora (Procházka, M. Sýkora), 16. Razingar (Dopita, Blažek), 36. Dopita (P. Sýkora, M. Sýkora) - 8. Plodek (Klimenta), 16. Novák (Kašpařík), 30. Kašpařík (Čakajík) Rozhodčí: Haškovec, Kolísek - Rittich, Guth. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7920.

HC Dynamo Pardubice

Svovoda - Luža, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Duben, Pácal, Janecký - Blažek, Dopita, Razingar - Procházka, Divíšek, P. Sýkora - Pištěk, Kudrna, Lubina - Průcha, Koukal, Kolář

Falta - Čakajík, Hanzlík, Jiruš, Šmíd, Ťupa, Podhradský, Moravec, Jareš - Novák, Kašpařík, Hájek - Rozsíval, Čermák, Korhoň - Víšek, Rolínek, Tvrdík - Jech, Plodek, Klimenta.

V úvodu zápasu byli domácí aktivnější. Jejich snahu měla umocnit ještě přesilovka po vyloučení Korhoně v 5. minutě. Tygři se však bránili velmi dobře a sami vystrkovali drápky. Na začátku 6. minuty to dokumentoval Kašpařík, s jehož střelou měl Svoboda plné ruce práce. O minutu později vyrobil hrubici při rozehrávce Kudrna, jenže Lubina jeho zaváhání nepotrestal. A tak se potvrdilo nedáš - dostaneš. V čase 7:50 namazal Klimenta Plodkovi do jízdy a centr čtvrtého útoku si Svobodu vychutnal bekhendovým blafákem. Hra se poté odehrávala převážně ve středním pásmu. Ve 12. minutě si Divíšek při útočné snaze pomohl nedovoleně, čímž nabídl hostům první přesilovku. Ta ale vedla paradoxně k vyrovnávajícímu gólu. V čase 12:04 vybojoval puk Procházka, přes Michala Sýkoru putoval kotouč na hůl Petra Sýkory a pardubický rychlík ho tvrdou střelou poslal do sítě. Druhá přesilovka vyšla Severočechům mnohem lépe. V době, kdy na trestné lavici za faul na Jecha seděl Kolář, zafungovala spolupráce Čermák - Novák a druhý jmenovaný nadvakrát překonal gólmana domácích. Na světelné tabuli v tu dobu svítil čas 15:17. Dlouho se však Tygři z vedení neradovali. Od jejich vedoucího gólu uběhlo sedmatřicet sekund, Dopita našel před brankou Razingara a bylo opět vyrovnáno. V poslední minutě první třetiny ujel domácí obraně Čakajík, ovšem ze souboje tváří v tvář vzešel vítězně brankář Svoboda, a tak po dvaceti minutách platil nerozhodný výsledek 2:2.

Úvod prostřední části byl ve znamení rodících se šancí na obou stranách, k úspěšnému zakončení však chyběla finální přihrávka. Oba týmy předváděly ofenzivní pojetí, brankáři tudíž museli být stále v pohotovosti. V polovině zápasu si rozdílné názory vyřizovali ručně Lubina s Tvrdíkem, pro což neměl hlavní arbitr pochopení a oběma dopřál dvouminutový odpočinek. Při hře 4 na 4 vypálil od modré Hanzlík, do jeho střely šikovně vložil hůl Kašpařík a teč si našla cestu za Svobodova záda. Vzápětí mohl Liberec odskočit o dva góly, při Korhoňově šanci si vybral Svoboda pomoc Štěstěny. V rozmezí 34. - 35. minuty přišla série vyloučení, díky níž se naskytla Pardubicím možnost přesilovky 4 na 3. V ní si vyměnili puk postupně bratři Sýkorové s Dopitou, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve 37. minutě měl možnost vrátit hostům vedení před Svobodou osamocený Rozsíval, na pardubickou brankářskou jedničku však nevyzrál. I po dvou třetinách tedy platil stav 3:3.

Ve třetí třetině se oba soupeři snažili především vyvarovat chyb, čemuž odpovídal i obraz hry. K rozhodnutí nevedly ani přesilovky. V závěru se tlak domácích stupňoval, ale Falta držel svůj tým nad vodou. Velmi blízko ke zisku třech bodů byl Dopita, bohužel pro domácí však v rozhodující chvíli nemířil přesně. V poslední minutě byl ještě navíc vyloučen Čermák a gól doslova visel ve vzduchu. Souběžně se sirénou se podařilo puk dopravit za Faltova záda Divíškovi, jenže rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa rozpažil.

Zápas tedy vyústil až do prodloužení. Hned v úvodu nastaveného času mohl rozuzlení zajistit opět Divíšek, poslední instancí hostí byl tentokrát Čakajík, jenž odpálil puk z brankové čáry. Zbytek prodloužení už žádné výraznější příležitosti nenabídl, a tak oba celky získaly po jednom bodu.