Václav Novák sestřelil mistra

Date of publication Author Jiří Beníšek

Na neutrálním kluzišti ve Vrchlabí sehráli Bílí Tygři další přípravné utkání na nonou extraligovou sezonu. V liberecké brance se od začátku objevil Pavel Falta, protože Milan Hnilička je momentálně ve službách reprezentace ČR. Notnou dávku střeleckého prachu si do Vrchlabí vzal kapitán Bílých Tygrů <b>Václav Novák</b>, který zatížil konto soupeře čistým hattrickem, na který potřeboval pouhých osm minut.

přát., úterý 30. srpna 2005
3:4
(2:1, 0:3, 1:0)

Branky: 19. Šeda, 19. Korhoň, 48. Snopek - 17. Podkonický (Richter, Novák), 21. Novák (Vaic), 24. Novák (Vaic), 28. Novák (Vaic). Vyloučení: 6:5. Diváci: 1500. střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

HC Dynamo Pardubice

Hylák (Lašák) - Snopek, Linhart, Novotný, Děmidov, Vágner, Mudroch, Kolář - Rolínek, Blažek, Lubina - Čaloun, Hlinka, Korhoň - Tvrdík, Klouda, Koukal - Kolář, Cetkovský, Šeda.

Falta - Moravec, Jiruš, Krstev, Richter, Derner, Hanzlík, Holub - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Procházka - Pabiška, Vampola, Víšek.

Utkání začalo ve svižném tempu, střelci se od úvodních minut činili, ale oba brankáři byli pozorní. V bouřlivé atmosféře se hrálo nahoru dolů, ale gólů se diváci dočkali až v závěru první třetiny. Do vedení šli zásluhou Andreje Podkonického "hosté" z Liberce, běžela 17. minuta. Z vedení se ale neradovali dlouho, už o dvě minuty později vyrovnal "domácí" Jan Šeda. Ve stejné minutě se ještě trefil Lubomír Korhoň, který v minulosti oblékal i dres Bílých Tygrů a Pardubice šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Hned po přestávce ale přišly velké chvíle libereckého kapitána Václava Nováka. Ten se blýskl čistým hattrickem, dvakrát skóroval z bezprostřední blízkosti branky, jednou uspěl střelou od kruhů. Branky zaznamenal ve 21., 24. a 28. minutě. Na všechny tři góly mu přihrál Ľubomír Vaic. Hra poté pokračovala stále ve svižném tempu, ale pardubičtí střelci neměli tak přesnou mušku, jako liberecký kapitán. A s tím, co prošlo na branku, tak s tím si Pavel Falta poradil. Po dvou třetinách vedli Bílí Tygři 4:2.

Do třetí třetiny šli oba týmy naplno, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 48. minutě překonal Pavla Faltu obránce Jan Snopek a utkání dostalo ještě dramatičtější náboj. Z obou stran se přiostřilo, hlavně mladý pardubický útočník Koukal byl hodně nervózní a v posledních osmi minutách se dostal do potyčky nejprve s Václavem Novákem a později i s Andrejem Podkonickým. Pohříchu ale pracovala zejména jeho hůl, kterou měl nebezpečně blízko obličejů libereckých hráčů. Skóre se ale neměnilo. V polovině 19. minuty odvolal trenér domácích brankáře a Pardubice si vyzkoušeli power play. V něm měl dvakrát na hokejce pojistku výsledku liberecký Petr šachl, ale nejprve těsně minul a podruhé nastřelil boční konstrukci opuštěné pardubické branky. Na výsledku už se nic nezměnilo, Bílí Tygři porazili úřadujícího mistra na neutrálním kluzišti 4:3.