Valdemar Jiruš trefil vítězství

Date of publication Author Jiří Beníšek

Ve druhém utkání švýcarského turné narazili Bílí Tygři na tým Lausanne Hockey Club. Soupeř sice v loňském ročníku obsadil poslední místo a opustil nejvyšší soutěž, ale prakticky ihned začal pracovat na návratu mezi elitu. Získal zajímavé posily, do útoku Rusa Bashkirova a do obrany Kanaďana Savarda. Bílí Tygři nastoupili v jiné sestavě, než proti Davosu, přesto opět zvítězili. Vítěznou trefu si schoval až do poslední minuty utkání obránce <b>Valdemar Jiruš</b>. Střeleckou formu má zatím kapitán Václav Novák, skóroval i ve druhém duelu turné.

přát., čtvrtek 11. srpna 2005
2:3
(0:1, 2:0, 0:2)

Branky: Reist, Brechbühl - 12. Novák, 46. Vaic, 60. Jiruš. Rozhodčí: Rochette. Vyloučení: 11:11. Diváci: 700. nejlepší hráči utkání: Thomas Berger - Ľubomír Vaic.

Lausanne HC

Berger - Merz, Reist, Ermacora, Emery, Savard - Schümperli, Conz, Schönenberger, Brechbühl, Kostovic, Botta, Jacques, Aeschlimann, Bashkirov. Trenéři: Heikki Leime, Eric Morin.

Falta - Moravec, Jiruš, Derner, Nikolov, Krstev, Hanzlík, Holub, Ovčačík - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Vampola, Víšek - Pajič, Pabiška, Jech. Trenéři: Josef Paleček a Karel Dvořák.

Utkání začalo náporem Bílých Tygrů, ale Lausanne se ukázalo jako velmi dobře organizovaný tým, který dobře brání. Útoky hostí tak ztroskotávaly na obraně domácího celku. Ve 12. minutě se ale stejně jako v prvním utkání prosadil kapitán Bílých Tygrů Václav Novák a dostal tak hosty do vedení 1:0. Po zbytek třetiny už se libereckým hokejistům nepodařilo zvýšit náskok, a tak šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina přinesla ze strany domácích otevřenější a útočnější hokej, jeho výsledkem byly dvě branky v síti Bílých Tygrů. Nejprve srovnal skóre obránce Alain Reist, po něm se do střelecké listiny zapsal útočník Bruno Brechbühl. K radosti sedmi stovek diváků dostal domácí tým do vedení. Druhou třetinu tedy vyhrálo Lausanne a do kabin šlo s nejtěsnějším vedením 2:1.

Třetí třetina, to byl nápor hostujícího celku se snahou o zvrat ve vývoji skóre. Brzy po začátku třetiny, již ve 46. minutě se gólově prosadil slovenský legionář ve službách Bílých Tygrů Ľubomír Vaic a bylo vyrovnáno na 2:2. Mohutné ostřelování domácí branky ale stále ke kýženému gólu nevedlo. Ve chvílích, kdy už publikum a domácí hráči počítali vteřiny, které je dělily od konce a tím i cenné remízy s bronzovým celkem extraligy ze země světových šampiónů, napřáhl na modré obránce Valdemar Jiruš a trefil se přesně. Bílí Tygři tak i ve svém druhém utkání na švýcarském turné vybojovali vítězství.